REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Uniwersytet Warszawski zawiesił "wiechę" na nowym budynku dydaktyczno-badawczym w Warszawie [ZDJĘCIA +WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Uniwersytet Warszawski zawiesił "wiechę" na nowym budynku dydaktyczno-badawczym w Warszawie [ZDJĘCIA +WIZUALIZACJE]
Uniwersytet Warszawski (UW) zawiesił "wiechę" na nowym budynku dydaktyczno-badawczym zlokalizowanym przy ul. Bednarskiej 2/4 w Warszawie. Inwestycja o wartości 255 mln PLN i powierzchni 19,2 tys. metrów kwadratowych ma zostać oddana do użytku w 2027 roku. W obiekcie znajdą się przestrzenie dla Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych.
Co dalej z odbudową Pałacu Saskiego w centrum Warszawy? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z odbudową Pałacu Saskiego w centrum Warszawy? [WIZUALIZACJE]
Spółka Pałac Saski, pod nadzorem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN), kontynuuje prace przygotowawcze i archeologiczne dotyczące odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie. Projekt o szacunkowym budżecie 2,5 mld PLN, z czego 85 mln PLN wydano do maja 2026 roku, mierzy się z wyzwaniami dotyczącymi terminowości realizacji do 2030 roku.
15 nowych autobusów elektrycznych Solarisa w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
15 nowych autobusów elektrycznych Solarisa w Krakowie [FILM]
Kraków pozyskał kolejne autobusy zeroemisyjne zasilane energią elektryczną. Tym razem jest to 15 autobusów przegubowych marki Solaris. Zostały zaprezentowane we wtorek, 23 czerwca, na terenie zajezdni autobusowej Wola Duchacka. Każdy z nich może przewieźć 129 pasażerów, w tym 43 na miejscach siedzących, a 14 z nich to miejsca o wysokiej dostępności – zlokalizowane przy niskiej podłodze, dostępne bez konieczności pokonywania stopni. To bardzo ważne dla pasażerów z ograniczoną mobilnością.
W Poznaniu trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego za blisko 400 mln złotych [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego za blisko 400 mln złotych [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W Poznaniu trwa budowa nowego Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Łączna wartość inwestycji wynosi blisko 400 milionów złotych. Projekt jest finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z udziałem 53 samorządów lokalnych, które dotychczas zadeklarowały wsparcie w kwocie przekraczającej 1,3 miliona złotych.
Warszawa: 195-metrowe wieże Srebrna Tower w centrum śledztwa Prokuratury Okręgowejartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: 195-metrowe wieże Srebrna Tower w centrum śledztwa Prokuratury Okręgowej
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński został przesłuchany 10 czerwca 2026 roku w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Czynności dotyczą postępowania związanego z planowaną inwestycją spółki Srebrna, zakładającą budowę dwóch wież biurowych o wysokości 195 metrów przy ulicy Srebrnej w Warszawie.
Echo Investment pozyskało finansowanie dla projektu WITA w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Echo Investment pozyskało finansowanie dla projektu WITA w Krakowie
Echo Investment podpisało z Bankiem Pekao S.A. umowę kredytową dotyczącą finansowania WITA, wielofunkcyjnego projektu typu destination, który powstaje na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa. Finansowanie obejmuje pięcioletni kredyt budowlano-inwestycyjny oraz kredyt VAT w łącznej wysokości 36,4 mln euro. Pozyskane środki potwierdzają zaufanie instytucji finansowych do Grupy Echo i wspierają dalszą realizację projektu zgodnie z założeniami.
Globalny gigant Heineken rozwija działalność w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant Heineken rozwija działalność w Krakowie
W ramach kolejnej w cyklu wizyt referencyjnych w krakowskich firmach, przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, Grodzkiego Urzędu Pracy i Pełnomocniczka PMK ds. Współpracy ze Środowiskiem Biznesowym odwiedzili siedzibę Heineken Kraków. Spotkanie stanowiło okazję do zapoznania się z aktualnym profilem działalności firmy, planami jej rozwoju, rolą Krakowa w globalnej strategii koncernu, ale także umożliwiło nawiązanie bezpośrednich kontaktów. Była to już ósma z serii wizyt, które pozwalają budować bliższe, międzysektorowe relacje.
Tańszy wynajem mieszkań w Łodzi? To możliwe!artykuł
Pokaż artykuł
Tańszy wynajem mieszkań w Łodzi? To możliwe!
Władze Łodzi zainicjowały proces wprowadzenia koncepcji Społecznej Agencji Najmu (SAN), systemu mającego na celu zapewnienie mieszkań na wynajem o przystępnych cenach dla mieszkańców oraz stabilnego dochodu dla właścicieli lokali.
Nowa, duża inwestycja na Księżym Młynie w Łodzi coraz bliżej. Co powstanie w dawnej przędzalni Scheiblera? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa, duża inwestycja na Księżym Młynie w Łodzi coraz bliżej. Co powstanie w dawnej przędzalni Scheiblera? [WIZUALIZACJE]
Inwestor, firma OKAM przedłożyła radnym miasta Łodzi projekt deweloperski, zakładający rewitalizację dawnej przędzalni Karola Scheiblera oraz budowę nowego kompleksu przy ul. Przędzalnianej 71 na Księżym Młynie. Inwestycja na terenie ponad 28 tys. mkw. ma obejmować łącznie 10 budynków, oferując mieszkania, usługi i rezydencję senioralną.
Bielsko-Biała: Zabytkowy Hotel President wraca po 7 latach przerwy jako butikowy obiekt z 39 pokojamiartykuł
Pokaż artykuł
Bielsko-Biała: Zabytkowy Hotel President wraca po 7 latach przerwy jako butikowy obiekt z 39 pokojami
Kolejny historyczny, zabytkowy hotel w Polsce odzyskał blask i powrócił na rynek hotelarski. W kwietniu 2026 roku po blisko siedmiu latach przerwy Hotel President w Bielsku-Białej wznowił działalność, przyjmując gości w zrewitalizowanej zabytkowej kamienicy przy ulicy 3 Maja 12.
Globalny gigant DXC Technology stawia na Wrocławartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant DXC Technology stawia na Wrocław
Globalny dostawca usług technologicznych, firma DXC Technology, otworzyła swoje nowe biuro we Wrocławiu. Siedziba zlokalizowana w centrum stolicy Dolnego Śląska, w biurowcu Swobodna SPOT, przy ul. Swobodnej 60 oferuje ponad 3737 metrów kwadratowych powierzchni biurowej na trzech piętrach i 333 stanowiska pracy dla zespołów projektowych.
Google stawia na Kraków. Otwiera drugie biuro - kilkaset nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Google stawia na Kraków. Otwiera drugie biuro - kilkaset nowych miejsc pracy
Kolejna wielka, globalna, znana firma stawia na stolice Małopolski. Amerykański koncern Google uruchomił swoje drugie biuro w Krakowie, zlokalizowane w kompleksie biurowym Tertium. Nowa przestrzeń biurowa oferuje 300 stanowisk pracy, rozszerzając tym samym krakowskie centrum inżynieryjne firmy.
Latem bieżącego roku podróżni zyskają nowe możliwości podróży koleją na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Latem bieżącego roku podróżni zyskają nowe możliwości podróży koleją na Podkarpaciu
Latem bieżącego roku podróżni zyskają nowe możliwości podróży koleją na Podkarpaciu. Już w lipcu przygotowane będą dla nich komfortowe przystanki Tarnobrzeg Ocice, Tarnobrzeg Sobów, Tarnobrzeg Wielowieś. Wrócą bezpośrednie połączenia w kierunku Sandomierza, Warszawy oraz Stalowej Woli i Rzeszowa. To efekt postępujących prac w ramach inwestycji na liniach nr 25, 74 i 78 na odcinku Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Sandomierz – Ocice – Padew.
Tajwan chce produkować drony bojowe w Polsce. Ujawniono szczegółyartykuł
Pokaż artykuł
Tajwan chce produkować drony bojowe w Polsce. Ujawniono szczegóły
Europa Środkowo-Wschodnia staje się epicentrum globalnego wyścigu technologicznego w sektorze obronnym, a Polska wyrasta na absolutnego, strategicznego lidera w dziedzinie systemów bezzałogowych. Podczas prestiżowych targów Expo Taiwan in Europe 2026 w Warszawie, oficjalnie ogłoszono, że rząd oraz sektor zbrojeniowy Tajwanu niezwykle poważnie rozważają uruchomienie bezpośredniej, masowej produkcji dronów na terenie naszego kraju.
Biedronka otwiera wielkie, nowoczesne centrum dystrybucyjne na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka otwiera wielkie, nowoczesne centrum dystrybucyjne na Podkarpaciu
Jerónimo Martins, niekwestionowany lider krajowego rynku handlu detalicznego, wykonuje kolejny, spektakularny krok w stronę absolutnej optymalizacji swojego łańcucha dostaw i cementuje pozycję rynkową w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Nowa inwestycja oznacza też nowe miejsca pracy w regionie.
Powstające na Dolnym Śląsku regionalne centrum handlowe OTO Park w Lubinie pozyskało nowych najemcówartykuł
Pokaż artykuł
Powstające na Dolnym Śląsku regionalne centrum handlowe OTO Park w Lubinie pozyskało nowych najemców
Powstające nowe regionalne centrum handlowe w Lubinie (woj. dolnoślaskie) kompletuje grono najemców. Jako jedne z ostatnich, do OTO Parku Lubin dołączają kolejne znane i wyczekiwane marki – Mr. D.I.Y., Nexterio, Hebe i Piekarnia Hert. Wraz z nimi oferta zakupowo-usługowa projektu nabrała niemal ostatecznego kształtu. Na uwagę zasługuje też dynamicznie postępująca budowa lubińskiego kompleksu o powierzchni 15 000 mkw. GLA, którego otwarcie zaplanowano na 4. kwartał 2026.
Nowi najemcy w warszawskich Złotych Tarasachartykuł
Pokaż artykuł
Nowi najemcy w warszawskich Złotych Tarasach
W ostatnim czasie ofertę warszawskich Złotych Tarasów wzbogaciło otwarcie pierwszego w Polsce salonu marki The Leather Trading Co., specjalizującej się w sprzedaży wysokiej jakości galanterii skórzanej. W najbliższym czasie portfolio najemców zostanie dodatkowo rozszerzone o znane marki z kategorii beauty – Notino oraz HDRÈY.
Nowe miejsca pracy! MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego MLP Rzeszówartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy! MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego MLP Rzeszów
MLP Group konsekwentnie rozwija portfolio nowoczesnych parków logistycznych w Polsce. Grupa rozpoczęła realizację nowej inwestycji MLP Rzeszów, zlokalizowanej na Podkarpaciu. W pierwszym etapie powstanie hala magazynowa o powierzchni 26 tys. mkw., a docelowo park zaoferuje około 65 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Oddanie pierwszego obiektu do użytkowania planowane jest na grudzień br. Dzięki realizacji tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy. Ich ilość będzie uzależniona od najemców, którzy wybiorą ten obiekt i branż w których prowadzą działalność.
We Włocławku powstanie pierwsza w Polsce mała modułowa elektrownia jądrowa (SMR), wykorzystujących technologię BWRX-300artykuł
Pokaż artykuł
We Włocławku powstanie pierwsza w Polsce mała modułowa elektrownia jądrowa (SMR), wykorzystujących technologię BWRX-300
Miasto Włocławek oraz Orlen Synthos Green Energy (OSGE) podpisały porozumienie określające zasady współpracy w związku z realizacją projektu budowy małych modułowych elektrowni jądrowych (SMR) wykorzystujących technologię BWRX-300. Projekt zakłada budowę do sześciu reaktorów na terenie Włocławka. Porozumienie stanowi kolejny krok w kierunku wdrożenia nowoczesnych, zeroemisyjnych źródeł energii, które zapewnią stabilne dostawy energii elektrycznej i ciepła oraz wzmocnią rozwój gospodarczy regionu.
Archicom rozpoczął budowę IV etapu Flow w Nowym Centrum Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Archicom rozpoczął budowę IV etapu Flow w Nowym Centrum Łodzi
Archicom, ogólnopolski deweloper, należący do Echo Group rozpoczął budowę czwartego etapu inwestycji Flow realizowanej w Nowym Centrum Łodzi. Budynek dostarczy na rynek 217 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 10.000 mkw. oraz blisko 1.000 mkw. powierzchni usługowej. Realizacja kolejnego etapu stanowi ważny krok w rozwoju jednego z największych projektów mieszkaniowych powstających obecnie w Łodzi.
REKLAMA