REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskim
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie śląskim. Fińska Grupa Fortaco wybuduje zakład produkcyjny w Knurowie, w powiecie gliwickim. Polski oddział tej firmy otrzymał decyzję o wsparciu nowej inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Inwestycja typu greenfield obejmuje wybudowanie nowej fabryki o pow. 34 tys. metrów oraz wyposażenie jej w nowy sprzęt. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych miesiącach, a uruchomienie działalności zaplanowano na połowę 2024 roku. Zakład zlokalizowany w Knurowie zatrudni do 250 nowych pracowników. Planowane nakłady inwestycyjne jakie poniesie inwestor na terenie Knurowa przekroczą 10 milionów euro.
Będą nowe inwestycje DL Invest Group. Spółka pozyskała kolejnego partnera finansowego artykuł
Pokaż artykuł
Będą nowe inwestycje DL Invest Group. Spółka pozyskała kolejnego partnera finansowego
DL Invest Group pozyskała kolejnego partnera finansowego obok EBRD, Macquarie oraz Invesco – globalny fundusz nieruchomościowy REIT Emira. Czy to zwiastun zmiany trendu na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce?
Rusza budowa drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornikartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik
Rozpoczyna się budowa ponad 11-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik. Kierowcy skorzystają z nowej trasy we wrześniu 2026 r. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.
Ministerstwo Obrony Narodowej zostanie właścicielem Huty Częstochowaartykuł
Pokaż artykuł
Ministerstwo Obrony Narodowej zostanie właścicielem Huty Częstochowa
Huta Częstochowa uratowana dzięki wsparciu państwa. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zostanie właścicielem Huty Częstochowa. W lutym 2025 r. Rada Ministrów zdecydowała o wpisaniu częstochowskiej huty na listę przedsiębiorstw strategicznych. Z kolei Minister Obrony Narodowej poinformował o skorzystaniu z prawa jej wykupienia od syndyka. Wartość przedsiębiorstwa została wyceniona na ponad 253 miliony złotych.
Sejm skierował ustawę wiatrakową do komisji [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Sejm skierował ustawę wiatrakową do komisji [FILM]
Po pierwszym czytaniu, Sejm skierował projekt nowelizacji ustawy wiatrakowej do dalszych prac w Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisji Infrastruktury.
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mmartykuł
Pokaż artykuł
W woj. łódzkim planowana jest budowa fabryki amunicji 155 mm
W województwie łódzkim powstanie fabryka amunicji 155 mm. Największy polski prywatny producent amunicji Grupa Niewiadów planuje budowę nowej fabryki na terenie zakładów w Niewiadowie (gmina Ujazd, powiat tomaszowski). Produkcja ma się rozpocząć w ciągu dwóch lat i docelowo wynosić 180 tys. pocisków 155 mm rocznie.
Polski rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych – kluczowy w regionie. Najemcy napędzają wzrost [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polski rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych – kluczowy w regionie. Najemcy napędzają wzrost [RAPORT]
Wysoka aktywność najemców w czwartym kwartale oraz drugi najlepszy wynik roczny w historii rynku potwierdzają, że sektor przemysłowo-logistyczny pozostaje jednym z najbardziej odpornych segmentów nieruchomości komercyjnych w Polsce. Mimo ograniczonej nowej podaży rynek utrzymuje stabilną równowagę – wynika z raportu „Review. Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych” za czwarty kwartał 2025 roku od BNP Paribas Real Estate Poland.
Wielka elektrownia gazowo-parowa w Ostrołęce będzie droższa. Co słychać na budowie? artykuł
Pokaż artykuł
Wielka elektrownia gazowo-parowa w Ostrołęce będzie droższa. Co słychać na budowie?
Projekt gazowo-parowy Grupy Energa w Ostrołęce osiągnął istotny etap realizacji - inwestycja weszła w pierwszą fazę czynności rozruchowych, którą rozpoczęto poprzez podanie napięcia z sieci 110 kV do transformatora potrzeb własnych.
PESA Bydgoszcz stawia na rozwój. Umowa finansowania o wartości do 6,8 mld zł podpisana!artykuł
Pokaż artykuł
PESA Bydgoszcz stawia na rozwój. Umowa finansowania o wartości do 6,8 mld zł podpisana!
PESA Bydgoszcz S.A. podpisała strategiczną umowę finansowania o wartości do 6,8 miliarda PLN z konsorcjum, w którego skład weszło ponad 20 polskich i zagranicznych instytucji finansowych. To jedno z największych przedsięwzięć finansowych w historii Spółki, które otwiera nowe możliwości rozwoju i wzmacnia jej pozycję na rynku.
Cztery regiony w Polsce generują prawie 70% popytu na magazyny [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Cztery regiony w Polsce generują prawie 70% popytu na magazyny [RAPORT]
Według najnowszego raportu „Rynek magazynowo-przemysłowy w Polsce”, opublikowanego przez firmę doradczą Newmark Polska, trzeci kwartał 2025 roku przyniósł nieznaczne spowolnienie na rynku magazynowo-przemysłowym w Polsce pod względem zarówno nowej podaży, jak i aktywności najemców.
Autostrada A2 ma już ponad 500 km długości! Ważny odcinek pod Warszawą gotowyartykuł
Pokaż artykuł
Autostrada A2 ma już ponad 500 km długości! Ważny odcinek pod Warszawą gotowy
Możemy zapomnieć o zatorach tworzących się w Kałuszynie. W czwartek 29 sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła kierowcom 8,5 km autostrady A2, od końca obwodnicy Mińska Mazowieckiego do węzła Groszki. To już drugi z trzech odcinków trasy pomiędzy Kałuszynem a Siedlcami. Ten koło Siedlec udostępniony został na początku miesiąca. Całą trasą, o łącznej długości 37,5 km, pojedziemy wiosną przyszłego roku.
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowem
Bardzo dobra informacja dla Polski, Małopolski i branży motoryzacyjnej w naszym kraju. Globalny koncern motoryzacyjny MAN Truck & Bus wyznaczył kolejne etapy w ramach realizacji strategii rozwoju „MAN2030+”. Do końca 2030 roku spółka planuje przeznaczyć kolejne blisko 1,9 mld złotych na inwestycje w zakładzie w Niepołomicach (woj. Małopolskie) w Polsce, tworząc podstawy do uruchomienia produkcji nowej generacji samochodów ciężarowych opartych na TRATON Modular System (TMS) - systemie, który zostanie wprowadzony w przyszłości.
Polska spóźnia się z wdrożeniem unijnych przepisów o najmie krótkoterminowym [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Polska spóźnia się z wdrożeniem unijnych przepisów o najmie krótkoterminowym [KOMENTARZ EKSPERCKI]
20 maja zaczyna być stosowane unijne rozporządzenie dotyczące gromadzenia i udostępniania danych o najmie krótkoterminowym, ale polskie władze nadal nie uchwaliły ustawy, która wprowadzałaby je do lokalnego porządku prawnego. W efekcie właściciele mieszkań, platformy rezerwacyjne i samorządy wchodzą w okres niepewności, w którym obowiązki wynikające z prawa unijnego zaczynają obowiązywać szybciej niż krajowe procedury. Eksperci SonarHome podkreślają jednak, że nie oznacza to natychmiastowej rewolucji na rynku ani automatycznie egzekwowanych sankcji dla wynajmujących.
Nowa fabryka Baumit w Zimnej Wódce nabiera kształtówartykuł
Pokaż artykuł
Nowa fabryka Baumit w Zimnej Wódce nabiera kształtów
Budowa nowego zakładu produkcyjnego Baumit na Opolszczyźnie nabiera kształtów. Inwestycja o wartości około 100 mln zł, zlokalizowana przy autostradzie A4, weszła w fazę zaawansowanych prac konstrukcyjnych. Ukończono już żelbetowy szkielet hali produkcyjno-magazynowej, a równolegle trwa montaż wieży technologicznej – jednego z kluczowych elementów przyszłego zakładu.
[śląskie] Sarni Stok w Bielsku Białej: renowacja, rozbudowa i nowi najemcyartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Sarni Stok w Bielsku Białej: renowacja, rozbudowa i nowi najemcy
Nowoczesna, przyjazna kolorystyka i materiały wykończeniowe na zewnątrz oraz w pasażu, zwiększające...
Kolejna wielka inwestycja i setki nowych miejsc pracy pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja i setki nowych miejsc pracy pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja i setki nowych miejsc pracy w aglomeracji wrocławskiej. Żabka Polska S.A. otworzyła nowe centrum logistyczne w Kątach Wrocławskich. Powierzchnia nowego centrum logistycznego wyniesie 35 000 mkw. i jest 1,5 raza większa od powierzchni obecnego magazynu. Dzięki nowej inwestycji pracę znajdą osoby zarówno bezpośrednio przez Żabkę, jak i przez współpracujące z nią firmy.
[Wrocław] Budowa Tarasów Grabiszyńskich na finiszu. Wiemy, kiedy otwarcie nowej galerii [FOTO]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Budowa Tarasów Grabiszyńskich na finiszu. Wiemy, kiedy otwarcie nowej galerii [FOTO]
Powoli dobiega końca przebudowa, rozbudowa i modernizacja centrum osiedlowego przy ulicy Grabiszyńsk...
[śląskie] Historyczny moment RAFAMETu - Hala Montażu II oddana do eksploatacjiartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Historyczny moment RAFAMETu - Hala Montażu II oddana do eksploatacji
Hala Montażu II to nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 3200 m2. Został oficjalnie oddany do eksplo...
[Warszawa] Czekoladowy najemca w FACTORY Warszawa Annopol – otwarcie już za tydzieńartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Czekoladowy najemca w FACTORY Warszawa Annopol – otwarcie już za tydzień
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek spożywczych na świecie – Lindt – otworzy sklep w FACTORY W...
[Bielany Wrocławskie] Kompleks magazynowy "Prologis Park Wrocław I"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Bielany Wrocławskie] Kompleks magazynowy "Prologis Park Wrocław I"
Bielany Wrocławskie, Żórawina
REKLAMA