REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Niemiecki koncern MAN Truck & Bus zainwestuje 5 mld złotych w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern MAN Truck & Bus zainwestuje 5 mld złotych w Polsce?
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje 5 mld złotych w Polsce? Niemiecki potentat motoryzacyjny rozważa nowe inwestycje w naszym kraju, w Małopolsce. 18 sierpnia w Krakowskim Parku Technologicznym odbyło się wysokiego szczebla spotkanie strategiczne, podczas którego omawiano przełomowy pakiet inwestycyjny firmy MAN Truck & Bus o wartości ponad 5 mld zł.
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe
W Śremie, w województwie wielkopolskim, startuje jedna z największych i najbardziej innowacyjnych inwestycji w historii miasta. Powstanie tam pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe, zasilane wyłącznie energią odnawialną – z fotowoltaiki, turbin wiatrowych, pomp ciepła oraz technologii wodorowych.
Wielka fuzja na rynku handlowym w Polsce. Chorten przejmuje ponad 500 sklepów artykuł
Pokaż artykuł
Wielka fuzja na rynku handlowym w Polsce. Chorten przejmuje ponad 500 sklepów
Kolejna wielka transakcja na rynku handlowym w naszym kraju. Polska Grupa Chorten przejmuje ponad 500 sklepów od Euro Polska Sieć Handlowa i tym samym wzmacnia pozycję w segmencie handlu tradycyjnego prowadząc już ponad 3500 placówek handlowych – spożywczych i alkoholowych.
Budimex jest gotowy do realizacji projektów data center w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Budimex jest gotowy do realizacji projektów data center w Polsce
Budimex S.A. deklaruje gotowość do realizacji projektów centrów danych w Polsce, podkreślając wyzwania związane z doprowadzeniem mocy i etapowaniem inwestycji. Spółka wychodzi poza typowe place budowy i deklaruje, że jest gotowa realizować projekty centrów danych i rozmawia o współpracy z globalnym dostawcą chmury. Zapowiedź przynosi pytania o infrastrukturę energetyczną, lokalizacje i skalę inwestycji, a także o to, jak szybko polski rynek zdoła odpowiedzieć na rosnące potrzeby chmurowe i obliczeniowe.
W Polsce otwarte zostaną trzy nowe parki handlowe Multiboxartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce otwarte zostaną trzy nowe parki handlowe Multibox
Budrem, właściciel sieci parków handlowych Multibox, we współpracy z agencją BOIG, wkrótce uruchomi kolejne trzy projekty w strategicznych lokalizacjach. Inwestor stawia na polskie miasta średniej wielkości: Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie), Milicz (woj. dolnośląskie), Sochaczew (woj. mazowieckie).
Budowa wielkiego parku handlowego w Dzierżoniowie nabiera tempa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego parku handlowego w Dzierżoniowie nabiera tempa [WIZUALIZACJE]
Redkom Development kontynuuje dynamiczny rozwój na rynku parków handlowych w Polsce. W Dzierżoniowie, w województwie dolnośląskim, spółka realizuje jeden z największych parków handlowych w regionie – nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni ok. 17 000 mkw. GLA, który znacząco wzmocni ofertę handlową południowej części Dolnego Śląska.
TAURON buduje drugą największą farmę wiatrową w Polsce [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
TAURON buduje drugą największą farmę wiatrową w Polsce [ZDJĘCIA]
TAURON buduje drugą największą farmę wiatrową w Polsce. Inwestycja powstaje w gminie Miejska Górka na terenie Wielkopolski. Projekt osiągnął ważny kamień milowy – podczas budowy wylano fundamenty dla wszystkich, 53 nowoczesnych turbin wiatrowych. Miejska Górka będzie dysponowała mocą blisko 200 MW, co pozwoli na zasilenie nawet 200 000 gospodarstw domowych.
Rynek autosalonów w Polsce w przebudowie: marki relokują i konwertują obiektyartykuł
Pokaż artykuł
Rynek autosalonów w Polsce w przebudowie: marki relokują i konwertują obiekty
Rozwój elektromobilności i zmiana preferencji zakupowych konsumentów oraz globalna ekspansja producentów z Chin powoduje, że sektor motoryzacyjny staje dziś przed koniecznością redefinicji swojej obecności na rynku. Strategicznego znaczenia nabierają działania zmierzające do optymalizacji lokalizacji i transformacji salonów firmowych oraz wydajnego zarządzania aktywami nieruchomościowymi. Trafne decyzje w tych obszarach stają się istotnym czynnikiem budowania przewagi konkurencyjnej w nowej rzeczywistości rynkowej.
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionuartykuł
Pokaż artykuł
Kolej wraca do Łomży po 30 latach – trwa kluczowa inwestycja dla regionu
Mieszkańcy Łomży w czerwcu przyszłego roku, po raz pierwszy od ponad 30 lat, będą mogli wyruszyć w podróż koleją. Wykonawca prowadzi prace w mieście i na linii do Śniadowa, gdzie buduje nowe tory, perony i urządzenia sterowania ruchem. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsce
W KGHM Polska Miedź S.A. trwają prace związane z budową infrastruktury powierzchniowej szybu GG-1. To największa inwestycja górnicza w Zagłębiu Miedziowym ostatnich lat. Zakończenie aktualnego etapu prac planowane jest na wrzesień 2029 roku. Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej KGHM.
500 miejsc pracy. Nowe życie po Rafako - wspólna produkcja Jelcza i RFKartykuł
Pokaż artykuł
500 miejsc pracy. Nowe życie po Rafako - wspólna produkcja Jelcza i RFK
– „W 2012 roku ratowaliśmy zakłady Jelcza przed zniknięciem z mapy polskiego przemysłu. Dziś tutaj, w Raciborzu, wspólnym wysiłkiem dajemy szansę na rozpoczęcie wspólnej produkcji” – oświadczył Premier Donald Tusk. W Raciborzu ruszy produkcja pojazdów wojskowych spółek RFK i Jelcz. W halach dawnej fabryki Rafako, obecnie Raciborskiej Fabryki Komponentów (RFK), powstawać będą podwozia wykorzystywane m.in. w systemach rakietowych i radarowych programu Narew. Nowy zakład ma zatrudnić ponad 500 osób i włączyć RFK w łańcuch dostaw krajowego przemysłu zbrojeniowego.
W Gliwicach otwarto innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowejartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach otwarto innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowej
Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach otwarto innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowej. Wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę dostępną na rynku ma pomóc przyszłym automatykom w zdobywaniu praktycznych i kluczowych dla ich zawodu umiejętności. Za wzbogacenie oferty dydaktycznej uczelni odpowiada firma Eaton, która jest patronem pracowni.
Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków przyjmują pierwszych gości [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków przyjmują pierwszych gości [ZDJĘCIA]
Zakończono realizację budynków Radisson RED Hotel oraz Radisson RED Apartments – kolejnych obiektów w ramach wielofunkcyjnego kompleksu Unity Centre w Krakowie. Od 26 czerwca goście mogą korzystać z udogodnień czterogwiazdkowego hotelu i apartamentowca renomowanej sieci Radisson.
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce. W niedalekiej przyszłości nowy blok gazowo-parowy stanie się ważną częścią systemu energetycznego, łącząc w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z troską o środowisko naturalne.
Odbudowa zbiornika Stronie Śląskie - kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa powodziowego Ziemi Kłodzkiejartykuł
Pokaż artykuł
Odbudowa zbiornika Stronie Śląskie - kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa powodziowego Ziemi Kłodzkiej
We wtorek 31 marca 2026 roku Wody Polskie podpisały umowę na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych dla zadania pn. „Odbudowa zbiornika Stronie Śląskie”. Jest to inwestycja o strategicznym znaczeniu dla mieszkańców regionu oraz element Programu redukcji ryzyka powodziowego w zlewni Nysy Kłodzkiej.
Jaki ma być Park Grzegórzecki? Wkrótce konsultacje społeczneartykuł
Pokaż artykuł
Jaki ma być Park Grzegórzecki? Wkrótce konsultacje społeczne
Prezydent Krakowa zaprasza mieszkanki i mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących opracowanej koncepcji zagospodarowania Parku Grzegórzeckiego. Konsultacje odbędą się w dniach 14 kwietnia–8 maja i będą okazją do wspólnej rozmowy o tym, jak park powinien wyglądać i funkcjonować w przyszłości.
Mały atom w Polsce: ARP i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie SMR w Stalowej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Mały atom w Polsce: ARP i OSGE rozpoczynają współpracę przy projekcie SMR w Stalowej Woli
• Podpisany list jest punktem wyjścia do wypracowania umowy inwestycyjnej pomiędzy ARP S.A. jako podmiotem zarządzającym całą Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną Euro-Park Wisłosan, a OSGE sp. z o.o. planującą budowę elektrowni z reaktorami BWRX-300
ORLEN: Nowa Chemia w Płocku szybciej, sprawniej i taniej. Gigantyczna inwestycja po raz pierwszy z realnym harmonogramemartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN: Nowa Chemia w Płocku szybciej, sprawniej i taniej. Gigantyczna inwestycja po raz pierwszy z realnym harmonogramem
ORLEN zakończył aktualizację założeń inwestycji Nowa Chemia. Projekt został dostosowany do realiów rynkowych, uzyskał realny harmonogram oraz pełny zakres prac. Jego finalny koszt został zredukowany o 16 mld zł, co pozwoli zagwarantować rentowność projektu. ORLEN osiągnął również porozumienie z dostawcami, które pozwoli uniknąć potencjalnych kar związanych z wcześniejszymi błędami w przygotowaniu inwestycji.
Niemiecka sieć drogerie dm otwiera kolejny sklep w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć drogerie dm otwiera kolejny sklep w Polsce
Niemiecka sieć drogerie dm kontynuuje swoją ekspansję na polskim rynku i otwiera kolejny, 5 sklep w województwie opolskim, w południowo-zachodniej części Polski. 27 listopada dm otworzy swoją pierwszą drogerię w Nysie. Nowy lokal przy Szlaku Chrobrego 7A, w Parku Handlowym FSD, będzie jednocześnie piątą drogerią dm w całym województwie opolskim. Sklep ma ponad 570 mkw. powierzchni. Sieć dm to największa pod względem sprzedaży drogeria w Europie, wyjątkowo przyjazna dla całych rodzin.
Poznań odchodzi od węgla. Veolia uruchomiła elektrociepłownie gazowąartykuł
Pokaż artykuł
Poznań odchodzi od węgla. Veolia uruchomiła elektrociepłownie gazową
Veolia uruchomiła nowoczesną instalację energetyczną w stolicy Wielkopolski. To milowy krok w kierunku odejścia od węgla i największa zmiana w historii poznańskiego ciepłownictwa. Poprawi jakość powietrza, zwiększy bezpieczeństwo energetyczne i zapewni stałe dostawy ciepła dla mieszkańców miasta.
REKLAMA