REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kaufland zapowiada w Polsce budowę 200 stacji ładowania aut i 40 instalacji fotowoltaicznych do końca 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Kaufland zapowiada w Polsce budowę 200 stacji ładowania aut i 40 instalacji fotowoltaicznych do końca 2024 r.
Sieć Kaufland intensywnie rozwija nowoczesne i energooszczędne narzędzia. Firma od lat korzysta z zielonej energii do zasilania wszystkich placówek, a teraz intensyfikuje swój wkład w rozbudowę i promocję proekologicznych rozwiązań. Do końca roku detalista planuje uruchomić w Polsce 191 stacji ładowania pojazdów oraz 38 instalacji fotowoltaicznych, które docelowo mają pojawić się na dachach marketów tej niemeickiej sieci.
Polska firma PAD RES inwestuje w kolejne dwie farmy fotowoltaiczneartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma PAD RES inwestuje w kolejne dwie farmy fotowoltaiczne
PAD RES, polski deweloper, który specjalizuje się w projektach związanych z energią odnawialną, zrealizuje dwie farmy fotowoltaiczne ​​o łącznej mocy 95 MW. Inwestycje zlokalizowane są w województwie lubuskim, a farmy pokryją zapotrzebowanie na energię elektryczną około 50 tys. gospodarstw domowych.
Globalny koncern AkzoNobel z nową, dużą inwestycją w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern AkzoNobel z nową, dużą inwestycją w Polsce
Kolejna globalna firma działająca w Polsce, zdecydowała się na inwestycję w OZE (odnawialne źródła energii). Koncern AkzoNobel zbudował przy fabryce w Pilawie (powiat garwoliński, woj. mazowieckie) swoją największą w Europie elektrownię fotowoltaiczną.
Bilion złotych na energetykę. Czy Polska to największy plac budowy energetycznej w Europie?artykuł
Pokaż artykuł
Bilion złotych na energetykę. Czy Polska to największy plac budowy energetycznej w Europie?
Polska ma w ciągu dekady wydać 1 bln zł na energetykę, w tym 234 mld zł na sieci przesyłowe, 220 mld zł na źródła wytwórcze OZE i magazyny energii oraz 160 mld zł na atom. Jednym z pierwszych sektorów, który pokaże, czy ta przebudowa przynosi efekty, będą centra danych: według PSE ich zapotrzebowanie na energię może wzrosnąć niemal dziesięciokrotnie do połowy lat 30. Zapewniając stabilne moce wytwórcze, szybki i przewidywalny proces przyłączeń oraz dostęp do zielonej energii, wejdzie na dużą skalę do europejskiej gry o infrastrukturę dla AI. Największy plac budowy energetycznej stanowi pokoleniową szansę.
[Janów Lubelski] Park Rekreacji "Zoom Natury"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Janów Lubelski] Park Rekreacji "Zoom Natury"
Janów Lubelski
Dworzec PKP Racibórzinwestycja
Pokaż inwestycję
Dworzec PKP Racibórz
Racibórz, Pl. Dworcowy 1
Biedronka otwiera wielkie, nowoczesne centrum dystrybucyjne na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka otwiera wielkie, nowoczesne centrum dystrybucyjne na Podkarpaciu
Jerónimo Martins, niekwestionowany lider krajowego rynku handlu detalicznego, wykonuje kolejny, spektakularny krok w stronę absolutnej optymalizacji swojego łańcucha dostaw i cementuje pozycję rynkową w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Nowa inwestycja oznacza też nowe miejsca pracy w regionie.
firma
Pokaż firmę
Heat not Lost Sp. z o.o.
Gliwice, Górnych Wałów 7
[Zielona Góra] Piastowskie Apartamenty na ukończeniuartykuł
Pokaż artykuł
[Zielona Góra] Piastowskie Apartamenty na ukończeniu
W pobliżu Zachodniej i Wyszyńskiego, ulica Zawadzkiego "Zośki" w Zielonej Górze pod koniec roku wzbo...
[Zielona Góra] Piastowskie Apartamenty gotowe do końca rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Zielona Góra] Piastowskie Apartamenty gotowe do końca roku
W pobliżu Zachodniej i Wyszyńskiego, ulica Zawadzkiego "Zośki" w Zielonej Górze pod koniec roku wzbo...
GlivClinic i Ringier Axel Springer nowymi najemcami kompleksu biurowego DL Piano w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
GlivClinic i Ringier Axel Springer nowymi najemcami kompleksu biurowego DL Piano w Katowicach
Kompleks biurowy DL Piano zlokalizowany w Katowicach przy ul. Wrocławskiej 54 pozyskał dwóch dużych najemców: Centrum Medyczne GlivClinic oraz Ringier Axel Springer Polska.
Zapraszamy na Dzień Otwarty na Osiedlu Hemara w Warszawie!artykuł
Pokaż artykuł
Zapraszamy na Dzień Otwarty na Osiedlu Hemara w Warszawie!
Zapraszamy na Dzień Otwarty na Osiedlu Hemara! Odwiedź nas w sobotę 28 września przy ulicy Hemara 5 w Warszawie i sprawdź, jak rozwija się trzeci etap naszego osiedla w sercu zielonej Białołęki!
W Małopolsce powstała jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Małopolsce powstała jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
W małopolskiej gminie Rzezawa powstała jedna z 10 największych wielkopowierzchniowych farm słonecznych w Polsce. 6 września jej uruchomienie zainaugurowała ALSEVA, która jako jedyna w Polsce firma całkowicie samodzielnie projektuje, buduje, utrzymuje, serwisuje i wytwarza pochodzącą z różnych źródeł zieloną energię. Farma fotowoltaiczna „Rzezawa 60” dysponuje mocą ponad 60 MW i może wyprodukować energię zaspokajającą roczne zapotrzebowanie 80-tysięcznego miasta.
[Wrocław] Wrocław nie będzie Zieloną Stolicą Europy w 2019 roku. Inne miasta okazały się lepszeartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocław nie będzie Zieloną Stolicą Europy w 2019 roku. Inne miasta okazały się lepsze
Stolica Dolnego Śląska nie zakwalifikowała się do finału walki o tytuł Zielonej Stolicy Europy w 201...
[Zielona Góra] Nowe osiedle powstaje w Zielonej Górzeartykuł
Pokaż artykuł
[Zielona Góra] Nowe osiedle powstaje w Zielonej Górze
Firma Budnex przy ulicy Polanka realizuje kolejną już w tym mieście inwestycję wielorodzinną. Tym ra...
[Rybnik] Budynki jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej, ul. Żużlowa/Marynarskainwestycja
Pokaż inwestycję
[Rybnik] Budynki jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej, ul. Żużlowa/Marynarska
Rybnik, Rybnik­‑Północ
Instalacja Power to Gas Grupy ORLEN w Wielkopolsce oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
Instalacja Power to Gas Grupy ORLEN w Wielkopolsce oddana do użytku
W należącym do ORLEN – Oddziale PGNiG w Odolanowie, w ramach programu badawczego InGrid Power to Gas – ruszyła instalacja do przetwarzania energii elektrycznej produkowanej ze źródeł odnawialnych w paliwa gazowe takie jak wodór. Teraz przetestowane zostaną możliwości dostarczania wodoru za pomocą sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego oraz wykorzystania mieszanki tych paliw w urządzeniach końcowych.
Kolejne inwestycje PGE Dystrybucja zwiększą bezpieczeństwo energetyczne Polski Wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne inwestycje PGE Dystrybucja zwiększą bezpieczeństwo energetyczne Polski Wschodniej
PGE Dystrybucja zawarła trzy kolejne umowy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.1 Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. Wartość zakontraktowanego wsparcia to ponad 343 mln zł, przy szacowanej wartości nakładów przekraczającej 464 mln zł.
Grupa Unimot gasi węglowe kotły na Górnym Śląsku. Wielka transformacja byłej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicachartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Unimot gasi węglowe kotły na Górnym Śląsku. Wielka transformacja byłej rafinerii w Czechowicach-Dziedzicach
Śląsk żegna węgiel na rzecz nowoczesnego miksu paliwowego. Spółka RCEkoenergia, kluczowe ogniwo w strukturach Grupy Unimot – największej niezależnej grupy multienergetycznej w Polsce – oficjalnie podpisała umowę na dostawę, montaż i uruchomienie nowoczesnego kogeneratora gazowego połączonego z wytwornicą pary.
TAURON zakończył budowę swojej największej farmy fotowoltaicznejartykuł
Pokaż artykuł
TAURON zakończył budowę swojej największej farmy fotowoltaicznej
TAURON zakończył budowę farmy fotowoltaicznej PV Postomino (90 MW) w województwie zachodniopomorskim, która razem z Farmą Wiatrową Marszewo (100 MW), dzięki zastosowaniu formuły cable pooling tworzy unikatowe połączenie. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Grupie TAURON oraz jedno z pierwszych o tej skali w Polsce. W Marszewie w ramach jednego przyłącza energetycznego współpracują dwie niezależne instalacje odnawialnych źródeł energii.
REKLAMA