GlivClinic i Ringier Axel Springer nowymi najemcami kompleksu biurowego DL Piano w KatowicachMateriały prasowe

GlivClinic i Ringier Axel Springer nowymi najemcami kompleksu biurowego DL Piano w Katowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kompleks biurowy DL Piano zlokalizowany w Katowicach przy ul. Wrocławskiej 54 pozyskał dwóch dużych najemców: Centrum Medyczne GlivClinic oraz Ringier Axel Springer Polska.

– GlivClinic oraz Ringier Axel Springer Polska to kolejni najemcy, którzy w ostatnich miesiącach podpisali umowy najmu powierzchni biurowych w DL Piano. Wcześniej informowaliśmy między innymi o Urzędzie Dozoru Technicznego oraz Reply Polska, które to podmioty także wprowadzają się na powierzchnie naszego biurowca. W najbliższych miesiącach startuje budowa kolejnego etapu naszej inwestycji – DL Piano II. Kolejny wysokiej jakości budynek biurowy stanie tuż obok istniejącej nieruchomości, a oddanie go do użytku przewidujemy na przestrzeni około 20 miesięcy – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

– Jednocześnie dobiega końca budowa oraz trwa, będąca na zaawansowanym etapie, komercjalizacja innego naszego katowickiego biurowca klasy A – DL Tower, który powstaje przy Alei Korfantego 138. Dostarczy on na rynek 17 000 mkw. najwyższej jakości powierzchni komercyjnych. Także i ten budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM – trwa aktualnie proces certyfikacji, za który odpowiada firma Sweco Polska – podkreśla Dominik Leszczyński.

Materiały prasowe
REKLAMA

Wszystkie nowe nieruchomości realizowane przez DL Invest Group w sektorach biurowym, magazynowym i handlowym powstają zgodnie z założeniami polityki DL Green, która opiera się na czterech zasadniczych filarach: stosowanie odnawialnych źródeł energii oraz ograniczanie emisyjności, zielonej certyfikacji wszystkich powstających nieruchomości i implementacji zielonych technologii, ponadnormatywnych nasadzeń drzew i innych roślin na działkach należących do DL Invest Group oraz na innych terenach, a także na prowadzeniu akcji uświadamiających i promujących właściwe postawy w kontekście ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju.

– Szczególna waga, którą przywiązujemy do ochrony środowiska i realizowania inwestycji prawdziwie zrównoważonych gwarantowana jest także sposobem finansowania. Nasze projekty finansujemy między innymi we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, którego zaangażowanie warunkowane jest wysokim stopniem ekologiczności realizowanych nieruchomości – zauważa Dominik Leszczyński.

Obok katowickich biurowców realizowanych przez DL Invest Group certyfikowane są także inne inwestycje firmy w tym powstający w Gliwicach kompleks biurowy DL Prime czy też istniejące projekty magazynowe, które są w trakcie certyfikacji BREEM In Use w tym między innymi projekty w Psarach, Teresinie, Legnicy, Kluczborku, Elblągu czy Płocku.

Portfolio DL Invest Group obejmuje już ponad dwa mln mkw. nieruchomości i obejmuje trzy segmenty: centra logistyczne, centra biurowe i centra handlowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA