TriGranit przygotowuje dwie nowe inwestycje biurowe w Krakowie i Katowicach

TriGranit przygotowuje dwie nowe inwestycje biurowe w Krakowie i Katowicach

Polska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Ze względu na bardzo korzystne uwarunkowania gospodarcze oraz aktywny rynek najmu w Polsce spółka rozpoczyna realizację kolejnych dwóch inwestycji biurowych o powierzchni 60 000 mkw. w Krakowie i Katowicach.
Osiągnięto ważny etap w realizacji budynku H, ósmego elementu Bonarka for Business (B4B), jednego z najpopularniejszych kompleksów biurowych w Krakowie. Zgodnie z harmonogramem prac, budynek osiągnął najwyższy punkt konstrukcji w dniu 16 października. TriGranit przygotowuje się do realizacji kolejnych etapów inwestycji, budynków I oraz J o powierzchni około 10 000 mkw. każdy.
Zakończono roboty budowlane, trwające od początku 2018 r., i konstrukcja biurowca klasy A o powierzchni 10 000 mkw. jest już gotowa. Równolegle w 2018 r. rozpoczęto montaż aluminiowych słupów na fasadzie zachodniej i północnej budynku. Prace wewnętrzne zostaną ukończone prawdopodobnie pod koniec lutego 2019 r., a w drugim kwartale 2019 r. biurowiec zostanie oddany do użytku. W odróżnieniu od pozostałych obiektów kompleksu Bonarka for Business, budynek ten będzie połączony bezpośrednio z kolejnym biurowcem, budynkiem I, za pomocą specjalnych kładek. Budynek otrzymał certyfikat BREEAM® z oceną "bardzo dobry" dla aktualnego etapu realizacji, a certyfikat końcowy uzyska po zakończeniu budowy i aranżacji wnętrz dla poszczególnych najemców.
REKLAMA
– Ukończenie konstrukcji nowego budynku to krok na drodze realizacji naszego celu, którym jest przygotowanie dla krakowskiego rynku biurowego kolejnych obiektów klasy A. W 2018 r. aktywność najemców w Polsce utrzymywała się na wysokim poziomie; po bardzo dobrym początku roku wskaźnik niewynajętej powierzchni na koniec drugiego kwartału 2018 r. wyniósł w Krakowie 9%. Dlatego głęboko wierzymy w dalszy rozwój w stolicy Małopolski i kontynuujemy rozbudowę kompleksu B4B, realizując kolejne dwa biurowce – mówi Beata Kokeli, dyrektor ds. zarządzania aktywami i dyrektor zarządzająca TriGranit Polska.
Trwają przygotowania do realizacji ostatnich etapów kompleksu B4B – budynków I oraz J o powierzchni 10 000 mkw. każdy – rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na lata 2019 i 2020. Łącznie powierzchnia flagowego projektu spółki wyniesie około 95 000 mkw. Kolejną inwestycją biurową planowaną w przyszłym roku w Europie Środkowej jest kompleks biurowy Silesia for Business o łącznej powierzchni 40 000 mkw., który będzie realizowany w dwóch etapach w Katowicach. Jednocześnie od maja 2018 r. trwa budowa Millennium Gardens w Budapeszcie, kompleksu biurowego o powierzchni 37 000 mkw. i wyjątkowej architekturze. Dzięki tym realizacjom planowana powierzchnia biurowa oferowana przez firmę TriGranit w trzech krajach Europy Środkowo-Wschodniej wyniesie ponad 107 000 mkw.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA