Okam Capital podpisał umowę z generalnym wykonawcą budowy osiedla Dom w Dolinie Trzech Stawów

Okam Capital podpisał umowę z generalnym wykonawcą budowy osiedla Dom w Dolinie Trzech Stawów

Katowice
REKLAMA

Okam Capital podpisał umowę z generalnym wykonawcą - firmą Hochtief Polska - na budowę jednego z najbardziej prestiżowych zespołów mieszkaniowych na Śląsku – apartamentów: Dom w Dolinie Trzech Stawów.

 

Umowę podpisano 18 maja br. Zgodnie z nią generalny wykonawca firma HOCHTIEF Polska rozpocznie prace w połowie lipca 2012 r.


- Cieszy nas, że już w lipcu ruszy budowa osiedla Okam - Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Procedura wyboru wykonawcy trwała długo ponieważ chcieliśmy mieć pewność że wybieramy najlepszą i najbardziej solidną firmę. Wybór Hochtief Polska, firmy doświadczonej w wielu dużych realizacjach w Polsce, ale także z międzynarodowym zapleczem, gwarantuje najwyższą jakość wykonania i sprawną realizację projektu – mówi Piotr Szymoński, menager ds. sprzedaży i nowych inwestycji Okam Capital i dodaje – Sprawdzony wykonawca to także dodatkowy argument dla wielu osób kupujących mieszkanie. Już teraz notujemy bardzo duże zainteresowanie naszą ofertą, nasi klienci wybierają Okam ze względu na najlepszą lokalizację w Katowicach, ale i bogatą i dostosowaną do różnych wymogów ofertę: od penthousów z pięknym widokiem na Dolinę Trzy Stawy, poprzez rodzinne apartamenty, a skończywszy na małych apartamentach np. pod wynajem.


Realizacja inwestycji Dom w Dolinie Trzech Stawów podzielona jest na trzy etapy.


- Rozpoczniemy od segmentu AB - są to dwa budynki z 8 i 9 kondygnacjami nadziemnymi oraz 1 kondygnacją podziemną, w której będą mieściły się garaże. Ze względu na warunki gruntowe i ukształtowanie terenu miejsce wykonywania robót zostanie odpowiednio zabezpieczone poprzez wykonanie ścianki berlińskiej wzdłuż całej inwestycji  od strony ul. Sikorskiego. Na tak przygotowanym terenie będzie można rozpocząć roboty ziemne oraz palowe. Budynki zostaną posadowione na palach przemieszczeniowych. Główną zaletą wybranej technologii jest dogęszczenie gruntu dookoła pobocznicy pala podczas jego wykonywania, a co za tym idzie znaczące zwiększenie nośności podłoża i solidny fundament dla całego budynku
­– mówi Zygmunt Malewicz, Dyrektor Zespołu Kontraktów w HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie.

 

Dom w Dolinie Trzech Stawów

REKLAMA

O wyjątkowości apartamentów świadczy położenie - w centrum miasta, z widokiem na malowniczą dolinę, bezpośrednio w sąsiedztwie lasu i akwenu wodnego, w pobliżu najważniejszych dróg w regionie. Niedawno mieszkańcy Katowic wybrali Dolinę Trzech Stawów, w której budowane są apartamenty Okamu, za najlepsze miejsce do spędzania wolnego czasu.

Osiedle będzie posiadało bogatą infrastrukturę sportową (korty tenisowe, siłownię i fitness). Natomiast o wysoki standard i piękno tego miejsca zadbał jeden z najlepszych polskich architektów, Tomasz Konior, którego pracownia przygotowała projekt.

 

Okam Capital

Zespół mieszkaniowy Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach to nie jedyna inwestycja Okam Capital Sp. z o.o, oprócz niej ten doświadczony developer ma swoje projekty w Konstancinie, Krakowie, Łodzi, Szczecinie i Warszawie. Udziałowcy Okamu realizowali inwestycje także m.in. w Izraelu, na Cyprze i w Budapeszcie. www.okam.pl

 

Generalny wykonawca

HOCHTIEF Polska specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych dla inwestorów publicznych i prywatnych. Oferta firmy obejmuje realizację głównie obiektów biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, handlowo-rozrywkowych, jak również dróg, mostów, tuneli, stadionów oraz portów morskich i lotniczych oraz projektów w sektorze energetycznym. Przykłady zrealizowanych inwestycji: Centrum Biurowe Francuska w Katowicach, Opera Krakowska, Galeria Malta w Poznaniu, Rozbudowa Lotniska Wrocław – Strachowice, Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary  Browar w Poznaniu oraz szereg projektów mieszkaniowych np. apartamentowiec Rezydencja Opera w Warszawie, Platinum Towers w Warszawie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA