Rusza budowa II etapu osiedla Isnpire w Katowicach źródło: Materiały inwestora

Rusza budowa II etapu osiedla Isnpire w Katowicach

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Prace budowlane II-go etapu osiedla Isnpire (budynek C) w Katowicach właśnie rozpoczęły się. Generalnym wykonawcą jest ponownie firma Grimbud, która również realizuje I etap inwestycji (budynki A i B). Planowany termin zakończenia II etapu Isnpire przewidziany jest już w przyszłym roku (IV kwartał). Wartość podpisanego kontraktu na roboty budowlane w zakresie generalnego wykonawstwa to 19 650 000 zł netto.
Inspire to nowa inwestycja w Dolinie Trzech Stawów przy ul. Sikorskiego 41 w Katowicach. Położona zaledwie kilka minut od centrum miasta, w sąsiedztwie parku i stawów. W pierwszym etapie (budynki A i B) powstaje 110 mieszkań o powierzchni od 29 do 131 mkw. oraz 1 lokal usługowy. Budowa drugiego etapu (budynek C) rozpoczęła się i powstanie 60 mieszkań o powierzchni od 28 do 140 mkw. w tym penthouse’y na ostatniej kondygnacji. Zakończenie I etapu inwestycji planowane jest na IV kwartał 2021 r., zaś II etapu na IV kwartał 2022 r.
Materiały inwestora
– II etap przewiduje powstanie budynku C, który jest położony najbliżej linii wody. Cała architektura budynku jest oparta o filozofię "life balance": to miejsce do życia, a nie tylko do mieszkania. Komfort, wysokie walory estetyczne oraz znakomita jakość i funkcjonalność to określa ten niewielki, bo liczący około 4 tys. metrów kwadratowych budynek, który został wkomponowany w blisko 2 tys. metrów kwadratowych zielonej działki. Warto podkreślić, że penthouse’y będą posiadały dwupoziomowe tarasy. Dzięki szklanej balustradzie na wyższej kondygnacji będzie można podziwiać widoki bez żadnych zakłóceń. Przewidziano również możliwość instalacji jacuzzi na tarasie – mówi Arie Koren, CEO OKAM. 
Materiały inwestora
– To nie jest nasz pierwsza współpraca. Wiemy, że dla inwestora, którym jest OKAM liczy się wysoka jakość oraz terminowość. Dzięki doświadczonej i doskonale zorientowanej w najnowszych trendach w budownictwie kadrze specjalistów możemy zagwarantować tę jakość. Posiadamy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością. Stosujemy nowoczesne technologie, wykorzystujemy tylko sprawdzone środki i materiały budowlane dzięki temu zrealizowane przez nas obiekty cieszą się uznaniem i inwestorów i mieszkańców, nie tylko ze względów wizualnych, ale także funkcjonalnych – mówi Ryszard Maciak, prezes zarządu Grimbud.
REKLAMA
Materiały inwestora
Projekt Inspire powstaje w ramach programu Nowej Polityki Jakości OKAM Capital Sp. z o.o., który przewiduje proekologiczne rozwiązania z myślą o wygodzie i komforcie mieszkańców, a także w trosce o naturalne środowisko.  
W zamyśle, Isnpire – swoimi rozwiązaniami urbanistycznymi – pomagać ma w odnalezieniu właściwego balansu w życiu i ułatwiać wszystkie sfery codziennego funkcjonowania. Dzięki planowanej infrastrukturze pozwoli oszczędzać cenny czas, oferując wiele atutów i możliwości "na miejscu". Projekt powstał na stołach kreślarskich światowej sławy pracowni architektonicznej Bar Orian Architects, przy współpracy ze znanym studiem Pracownia Architektoniczna Czora i Czora Sp. z o.o. z Katowic. 
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA