III etap osiedla Ceglana Park w Katowicach na starcieźródło: Materiały inwestora

III etap osiedla Ceglana Park w Katowicach na starcie

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Develia, jedna z największych firm deweloperskich w Polsce rozpoczyna budowę III etapu osiedla Ceglana Park w Katowicach. Generalnym wykonawcą jest firma Kalter. Inwestycja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów, w ciągu niecałych dwóch miesięcy blisko 50% mieszkań w tym etapie inwestycji zostało już przedsprzedanych.
Osiedle Ceglana Park na Brynowie to jeden z najoryginalniejszych projektów mieszkaniowych, realizowanych w ostatnich latach na Górnym Śląsku. W ramach III etapu inwestycji w trzech kameralnych, 3-piętrowych budynkach powstanie w sumie 196 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 25 do 119 mkw. Do części lokali na najniższych kondygnacjach będą przynależeć duże ogrody o powierzchni nawet 160 mkw. Z kolei mieszkania na najwyższych piętrach będą dysponować tarasami do 68 mkw. widokiem na staw, jeden ze znaków rozpoznawczych osiedla. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również 209 miejsc parkingowych. Na parterze budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe.
Ceglana Park to inwestycja, która od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Górnego Śląska. Cały pierwszy etap został już całkowicie wyprzedany, z etapu II dostępnych jest już tylko 20 proc. mieszkań, a jeśli chodzi o trzecią fazę inwestycji, to blisko połowa lokali jest już zarezerwowana, choć przedsprzedaż rozpoczęliśmy pod koniec marca – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Zaprojektowana przez znanego katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego inwestycja Ceglana Park realizowana jest w myśl idei zgodności z naturą – ponad połowa jej obszaru to tereny zielone i rekreacyjne, a do wykończenia budynków zostaną użyte ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. W projekcie osiedla duży nacisk położono na otoczenie budynków i przestrzenie wspólne. Główną osią komunikacyjną będzie biegnąca przez jego środek szeroka promenada, na końcu której znajdzie się malowniczy staw z pomostem. Nie zabraknie też mniejszych alejek spacerowych z nawierzchniami antysmogowymi czy placów zabaw dla najmłodszych. Mieszkańcy Ceglana Park będą mogli też korzystać z unikalnego udogodnienia – tężni solankowej. Ograniczenie ruchu kołowego na terenie osiedla pozwoli utrzymać kameralny charakter inwestycji.
REKLAMA
Lokalizacja inwestycji w katowickiej dzielnicy Brynów pozwala korzystać z pełni miejskiej infrastruktury, zachowując jednocześnie bliskość z terenami zielonymi. W zasięgu kilku minut spaceru znajdują się Katowicki Park Leśny, Muchowiec oraz Park Kościuszki. Miłośnicy sportów i aktywnego trybu życia z pewnością docenią sąsiedztwo powstającego właśnie kompleksu sportowego i nieodległych obiektów katowickiego AWF. Do centrum miasta jest stąd zaledwie 2 km, które można szybko pokonać za pomocą licznych linii autobusowych i tramwajowych. W bezpośredniej bliskości inwestycji nie brakuje również sklepów, punktów usługowych, szkół i przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. Szybki wyjazd z miasta umożliwi przebiegająca przez dzielnicę autostrada A4. 
Budowa III etapu osiedla Ceglana Park zostanie ukończona z początkiem 2023 roku. Ceny zaczynają się już od 7800 zł/mkw.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA