Wmurowano kamień węgielny pod budowę osiedla Okamu Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

Wmurowano kamień węgielny pod budowę osiedla Okamu Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

Katowice
REKLAMA

Ruszyła jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji mieszkaniowych w województwie śląskim. 10 lipca kamień węgielny pod luksusowe osiedle Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach wmurował inwestor OKAM Capital.


– Postanowiliśmy zainwestować na terenie prężnie rozwijającego się Górnego Śląska. Najdogodniejsze miejsce dla osiedla, które sobie wymarzyliśmy – osiedla położonego w centrum miasta, a jednocześnie z dala od wielkomiejskiego zgiełku, zanurzonego w malowniczej Dolinie Trzech Stawów – znaleźliśmy w Katowicach. To jedna z najlepszych lokalizacji nie tylko w województwie śląskim, ale i w całej Polsce – mówi Arie Koren, prezes firmy OKAM Capital.


Inwestorzy, wykonawcy inwestycji oraz władze Katowic podczas konferencji prasowej, która odbyła się 10 lipca, wmurowali kamień węgielny wraz z aktem erekcyjnym pod Dom w Dolinie Trzech Stawów.


– Bardzo się cieszę, że rozpoczęcie budowy osiedla Dom w Dolinie Trzech Stawów staje się faktem. To inwestycja, która ożywia katowicki rynek nieruchomości i wzmacnia wizerunek naszego miasta. Tak nowoczesne osiedle doskonale wpisuje się w inne inwestycje realizowane ze środków publicznych, które wspólnie tworzą koncepcję nowych, dynamicznie rozwijających się Katowic – mówi Piotr Uszok, prezydent Katowic.


Dom w Dolinie Trzech Stawów powstanie w trzech etapach. - Budowa osiedla rozpocznie się od segmentu AB – dwóch budynków z ośmioma i dziewięcioma kondygnacjami nadziemnymi oraz jedną kondygnacją podziemną, w której będą mieściły się garaże. W sumie do końca trzeciego kwartału 2014 roku powstanie tu 108 mieszkań – opowiada Zygmunt Malewicz, Dyrektor Zespołu Kontraktów w HOCHTIEF Polska Oddział w Krakowie, generalnego wykonawcy inwestycji. Hochtief Polska to budowniczy takich obiektów, jak: Opera Krakowska, Galeria Malta w Poznaniu, Rozbudowa Lotniska Wrocław – Strachowice, czy Platinum Towers w Warszawie.

REKLAMA


O wysoki standard i piękno tego miejsca zadbał jeden z najlepszych polskich architektów, Tomasz Konior, którego pracownia przygotowała projekt. – Niebawem projekt, który zrodził się w głowie architekta stanie się rzeczywistością. Mamy nadzieję, że za kilka lat Dolina Trzech Stawów będzie jednym z najlepszych miejsc do życia w Polsce – mówi Tomasz Konior z Konior Studio.


Mieszkania na osiedlu w Dolinie Trzech Stawów będą dostosowane do indywidualnych potrzeb lokatorów – w ofercie znajdą się zarówno niewielkie studia, jak i przestronne – dwu, trzy i czteropokojowe rodzinne apartamenty oraz luksusowe penthousy z tarasami na ostatnich piętrach budynku.- Katowicka inwestycja Okamu dobrze wpasowuje się w oczekiwania klientów. Jedna piąta lokali, które mają powstać w pierwszym etapie realizacji inwestycji, jest już zarezerwowana. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe o powierzchni około 60-70 metrów kw – tłumaczy Michał Skwarek, menager ds. sprzedaży i marketingu Okam Capital. Za metr kwadratowy powierzchni na osiedlu trzeba będzie zapłacić od 5 900 zł do 7 tys. zł.

 

Dom w Dolinie Trzech Stawów

O wyjątkowości apartamentów świadczy położenie - w centrum miasta, z widokiem na malowniczą dolinę, bezpośrednio w sąsiedztwie lasu i akwenu wodnego, w pobliżu najważniejszych dróg w regionie. Niedawno mieszkańcy Katowic wybrali Dolinę Trzech Stawów, w której budowane są apartamenty Okamu, za najlepsze miejsce do spędzania wolnego czasu.


Przy apartamentowcach stanie nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny z kortami tenisowymi, boiskami, klubem fitness, placami zabaw. Całość inwestycji obejmować będzie 263 lokale mieszkalne oraz 362 miejsca postojowe. Na pierwszym etapie powstaną budynki A i B, ze 108 mieszkaniami, 11 lokalami usługowymi, wielostanowiskowym parkingiem, komórkami lokatorskimi w podziemiu i luksusowym lobby na parterze budynku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA