Trójkątny biurowiec DL Tower powstaje w Katowicachźródło: Materiały inwestora

Trójkątny biurowiec DL Tower powstaje w Katowicach

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Oryginalny projekt budynku w kształcie trójkąta, 55 metrów wysokości, 14 kondygnacji oraz 17 tysięcy mkw. powierzchni, na której znajdą się biura, a także lokale handlowo-usługowe – tak prezentuje się biurowiec DL Tower, najnowsza inwestycja biurowa firmy DL Invest Group. Biurowiec wznosi się w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, zaledwie 3 km od centrum oraz Ronda Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Plany rozwoju dzielnicy na najbliższe lata świadczą o tym, iż już wkrótce będzie to jedna z najnowocześniejszych przestrzeni w mieście.
DL Tower to już drugi obiekt biurowy w Katowicach realizowany przez firmę DL Invest Group. W maju br. przy jednej z głównych arterii miasta: Alei Roździeńskiego, pojawił się biurowiec DL Piano, który szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. 
Kompleks biurowy przy Alei Korfantego jest jednym z priorytetów w planie rewitalizacji dzielnic Katowic oraz, co warte podkreślenia, symbolem przemian Górnego Śląska – z regionu przemysłowego w region, w którym powstają centra wysoko wyspecjalizowanych usług wspólnych związanych z rynkiem opartym na wiedzy i szeroko wykwalifikowanej kadrze pracowniczej.
Realizacja DL Tower rozpoczęła się w styczniu br. Pandemia nie zatrzymała budowy – prace przebiegają zgodnie z zakładanym harmonogramem. Obecnie trwają prace żelbetowe przy stanie surowym budynku. Gotowe są już dwie kondygnacje podziemne, na których znajdzie się parking na ponad 300 miejsc, w tym miejsca do ładowania samochodów elektrycznych oraz parking dla rowerów. Na ukończeniu są prace związane z zakończeniem stropu na poziomie 0 – budynek wyszedł z ziemi i pnie się w górę.
Nie bez znaczenia dla tej lokalizacji jest nowo projektowany odcinek DTŚ, który będzie przebiegał bezpośrednio przy DL Tower, jako fragment obwodnicy centrum Katowic – ul. Chorzowskiej, która jest najbardziej uciążliwą w godzinach szczytu ulicą – mówi Aneta Kulik, dyrektor Działu Komercjalizacji. – Nasz obiekt znajduje się poza tą strefą, zatem umożliwia komfortowy i płynny dojazd samochodem, natomiast dla użytkowników komunikacji miejskiej zapewnione jest doskonałe połączenie z oddalonym o 3 minuty drogi centrum miasta, zarówno komunikacją autobusową oraz tramwajową, z przystankami znajdującymi się w bezpośrednim otoczeniu kampusu.
DL Tower został opracowany w ramach DL Architecture, a jego projekt uwzględnia wiele funkcji, dzięki którym powstaną tu miejsca pracy przyszłości. DL Invest Group jako deweloper pozostający w ramach długoterminowej strategii właścicielem obiektu szczególną uwagę zwraca na jakość i oddziaływanie projektu na otoczenie jego użytkowników co mocno odróżnia go od dewelopera działającego na zasadzie "wybuduj i sprzedaj" którego relacja z najemcą często kończy się na podpisaniu umowy i sprzedaży obiektu.
REKLAMA
Biuro jest miejscem, w którym spędzamy wiele godzin dziennie i jest istotnym elementem naszego codziennego życia. Choć pandemia przyspieszyła proces powszechnienia systemu pracy zdalnej, to już dziś – w opinii wielu pracowników – praca zdalna stanowi krótkoterminową alternatywę dla pracy w profesjonalnie przygotowanym miejscu, wśród całej społeczności tworzonej przez firmę. Wszystko wskazuje na to, że praca w biurach powróci, gdy tylko będzie to możliwe, ponieważ ludzie potrzebują pracy zespołowej, miejsca wyciszenia, a w szczególności, co jest mocno podkreślane, rozdzielenia czasu zawodowego od czasu na odpoczynek, który w przypadku pracy w domu ulega mocnemu zatarciu. Trzeba sobie zdawać jednak sprawę, że będą to już zupełnie inne przestrzenie – mówi Sabina Rybska, kierownik pracowni projektowej inwestora DL Invest Group. – W ramach długoterminowej strategii rozwoju naszego portfolio, nieustannie analizujemy oczekiwania najemców oraz dostosowujemy projekty do ich wymagań. Praktycznie każdy projekt wnosi coś nowego: od rozwiązań ekologicznych po rozwiązania technologiczne. Sam budynek to już za mało. Nowoczesny obiekt musi być kompleksem tętniącym życiem i zaspokającym najważniejsze potrzeby użytkowników. Współczesne miejsca pracy muszą być przyjazne i funkcjonalne, jednak nie tylko w zakresie samej aranżacji wnętrza. We wszystkich naszych obiektach biurowych, także w DL Tower, znajduje się pełna infrastruktura towarzysząca, zaspokajająca codzienne potrzeby użytkowników. Codzienne zakupy, oferta gastronomiczna, siłownia, przedszkole – to w dzisiejszych czasach już standard oczekiwany przez naszych najemców.
W DL Tower uruchomiony zostanie, funkcjonujący już w innych budynkach Inwestora, koncept DL Space oferujący powierzchnie na wynajem w systemie gabinetów biurowych.
– To forma biur-gabinetów o zróżnicowanej powierzchni, z dostępem do wspólnych przestrzeni: sal konferencyjnych, silent-boxów, kuchni, pokojów relaksu – mówi Edyta Leszczyńska, DL Space Manager. – System ten pozwala na efektywne i optymalne kosztowo korzystanie z powierzchni biurowych, doskonale sprawdza się zwłaszcza przy rozwoju działalności biznesowej.
DL Space jest w pełni dostosowany do oczekiwań współczesnych najemców, w szczególności sprowadzających się do zwiększonego – z uwagi na niepewne otoczenie biznesowe – poczucia bezpieczeństwa i możliwości realizacji założeń biznesowych na partnerskich warunkach, uwzględniających indywidualne potrzeby najemcy. Oprócz tradycyjnego najmu powierzchni, DL Space pozwala na wynajęcie biura-gabinetu na elastycznych warunkach najmu, bez konieczności podejmowania wieloletnich zobowiązań. Do obsługi konceptu DL Space, ale też celem stworzenia nowoczesnej platformy do komunikacji wewnątrzbudynkowej, przygotowywana jest specjalna infrastruktura, w tym system rezerwacji przestrzeni przeznaczonych dla najemców za pomocą dedykowanej aplikacji DL Connect. 
Zakończenie budowy DL Tower planowane jest na I kw. 2022 roku. Generalnym wykonawcą jest firma DL Invest Group PM S.A.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA