[Zielona Góra] Osiedle Nowa Łężyca II w Zielonej Górze z wiechąfot. Godfath3r

[Zielona Góra] Osiedle Nowa Łężyca II w Zielonej Górze z wiechą

REKLAMA
Na drugim etapie osiedla Nowa Łężyca w Zielonej Górze zawisła wiecha. Zgodnie z budowlaną tradycją oznacza to koniec prac konstrukcyjnych. W budynku znajdzie się 110 mieszkań. Lokale będą gotowe do odbioru w czwartym kwartale 2019 roku.
Drugi etap osiedla Nowa Łężyca to cześć większego założenia urbanistycznego, które powstaje w tej części Zielonej Góry. Do dwóch  budynków obecnie realizowanych u zbiegu ulic Odrzańskiej i Apartamentowej w najbliższych latach dołączą kolejne. Łącznie ma być ich 11. Znajdzie się w nich w sumie ok 1200 mieszkań. W drugim etapie firma realizuje pięciokondygnacyjny budynek podzielony na 6 klatek. W inwestycji znalazły się lokale o powierzchni od 33 do 73 mkw. Warto dodać, że do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegają obszerne balkony, o powierzchni nawet 15 mkw. Jeśli chodzi o lokale, usytuowane na parterze budynku, to do każdego z nich przylega przestronny taras, którego powierzchnia w przypadku niektórych mieszkań wynosić będzie nawet 100 mkw. – Wiecha to zawsze przełomowy etap w realizacji inwestycji, gdyż bryła budynku najbliższa jest jego ostatecznej formie. Dodatkowo po sąsiedzku widać będący już na ukończeniu budynek pierwszego etapu, dzięki czemu wyobrazić możemy sobie charakter i kształt osiedla, które tu powstanie – mówi Tomasz Narkun z firmy Budnex. – W realizowanym budynku drugiego etapu  nadal mamy szerokie spektrum wolnych lokali. Te jednak będą gotowe pod koniec 2019 roku. Zainteresowani mieszkaniami, które już we wrześniu będą gotowe do odbioru powinni sprawdzić ofertę lokali z pierwszego etapu. Tu jednak 90 proc. mieszkań jest już sprzedana – dodaje. W najbliższych tygodniach budynek II etapu Nowej Łężycy zostanie zadaszony. Równolegle będą prowadzone prace instalacyjne w poszczególnych lokalach. 
Budynki osiedla Nowa Łężyca zostały tak zaprojektowane, by w każdej z klatek znalazły się ciche windy obsługujące również poziom podziemnej hali garażowej. W niej prócz miejsc postojowych przewidziano także komórki lokatorskie. Warto zaznaczyć, że sama koncepcja urbanistyczna osiedla Nowa Łężyca przewiduje duże wolne przestrzenie pomiędzy zabudową oraz liczne miejsca parkingowe wokół każdego z budynków. Już na tym etapie realizacji inwestor ma przygotowany projekt terenów zielonych w tej części osiedla. Całość inwestycji jest bowiem tak zaprojektowana, by przyszłym mieszkańcom żyło się tu komfortowo.
Od momentu gdy Łężyca stała się częścią Zielonej Góry okolica zaczęła prężnie się rozwijać. Jednym z tego przejawów jest rozwój budownictwa mieszkaniowego ale i wzrost liczby powstających domów jednorodzinnych, pomimo że ceny działek budowlanych należą do najdroższych w okolicy. Warto dodać, że również władze Zielonej Góry dostrzegają potencjał i rozwój Łężycy. Planują bowiem w tym miejscu realizację nowej pętli autobusowej, szkoły i kompleksu sportowego. Pomimo tego, że Łężyca dopiero się rozwija w okolicy powstającego osiedla jest też duży dyskont spożywczy, a w sąsiednich blokach sklepy osiedlowe i niezbędne usługi. Znający okolice wiedzą też bardzo dobrze, że do najbliższego marketu spożywczego i budowlanego z centrum Łężycy jest zaledwie kilkaset metrów.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W Warszawie powstają dwa 95-metrowe budynki Towarowa Towers [FILM + WIZUALIZACJE]]
Trwa budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers położonych w zachodnim centrum miasta, przy ulic...
W centrum Wrocławia zamiast hotelu powstanie nowy biurowiec [WIZUALIZACJE]
Zabudowana zostanie kolejna działka w centrum Wrocławia. Przy zbiegu ul. Sikorskiego i Rybackiej w m...
Panattoni buduje Wrocław Campus 39 – firmy e-commerce wynajmują. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozkręca największą na Dolnym Śląsku i...
W centrum Warszawy trwa budowa 155-metrowego wieżowca Skysawa [FILM]
Polski Holding Nieruchomości S.A. buduje w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 36 kompleks biurowo-...
Sprawniejsze przejazdy koleją z Wrocławia w kierunku Jelcza i Opola. Rusza modernizacja mostów i wiaduktów
Sprawniej pojadą pociągi i zwiększą się możliwości przewozowe na trasie z Wrocławia przez Siechnice...
Kraków: Trwa budowa kolejnego biurowca w kompleksie High5ive [ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
W Warszawie powstaje nowy Dworzec Zachodni [FILM]
Postępuje przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Prace prowadzone są przez całą dobę. Przebudowa zape...
Dolny Śląsk: Ruszył nabór wniosków na dotacje dla zabytków
Zabytki od lat stanowią dumę i znak rozpoznawczy Dolnego Śląska. Zarząd Województwa Dolnośląskiego p...
Dolny Śląsk: Niemiecka firma Eberspächer rozbudowała po raz kolejny fabrykę pod Oławą
27 maja 2021 roku miała miejsce uroczystość oddania do użytku najnowszej, trzeciej hali produkcyjnej...
Aldi otwiera dziewiąty sklep we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
Rusza nowe centrum handlowe we Wrocławiu. W jego ramach zostanie otwarty dziewiąty sklep niemieckiej...