[Zielona Góra] Osiedle Nowa Łężyca II w Zielonej Górze z wiechąźródło: Materiały inwestora

[Zielona Góra] Osiedle Nowa Łężyca II w Zielonej Górze z wiechą

REKLAMA
Na drugim etapie osiedla Nowa Łężyca w Zielonej Górze zawisła wiecha. Zgodnie z budowlaną tradycją oznacza to koniec prac konstrukcyjnych. W budynku znajdzie się 110 mieszkań. Lokale będą gotowe do odbioru w czwartym kwartale 2019 roku.
Drugi etap osiedla Nowa Łężyca to cześć większego założenia urbanistycznego, które powstaje w tej części Zielonej Góry. Do dwóch  budynków obecnie realizowanych u zbiegu ulic Odrzańskiej i Apartamentowej w najbliższych latach dołączą kolejne. Łącznie ma być ich 11. Znajdzie się w nich w sumie ok 1200 mieszkań. W drugim etapie firma realizuje pięciokondygnacyjny budynek podzielony na 6 klatek. W inwestycji znalazły się lokale o powierzchni od 33 do 73 mkw. Warto dodać, że do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegają obszerne balkony, o powierzchni nawet 15 mkw. Jeśli chodzi o lokale, usytuowane na parterze budynku, to do każdego z nich przylega przestronny taras, którego powierzchnia w przypadku niektórych mieszkań wynosić będzie nawet 100 mkw. – Wiecha to zawsze przełomowy etap w realizacji inwestycji, gdyż bryła budynku najbliższa jest jego ostatecznej formie. Dodatkowo po sąsiedzku widać będący już na ukończeniu budynek pierwszego etapu, dzięki czemu wyobrazić możemy sobie charakter i kształt osiedla, które tu powstanie – mówi Tomasz Narkun z firmy Budnex. – W realizowanym budynku drugiego etapu  nadal mamy szerokie spektrum wolnych lokali. Te jednak będą gotowe pod koniec 2019 roku. Zainteresowani mieszkaniami, które już we wrześniu będą gotowe do odbioru powinni sprawdzić ofertę lokali z pierwszego etapu. Tu jednak 90 proc. mieszkań jest już sprzedana – dodaje. W najbliższych tygodniach budynek II etapu Nowej Łężycy zostanie zadaszony. Równolegle będą prowadzone prace instalacyjne w poszczególnych lokalach. 
Budynki osiedla Nowa Łężyca zostały tak zaprojektowane, by w każdej z klatek znalazły się ciche windy obsługujące również poziom podziemnej hali garażowej. W niej prócz miejsc postojowych przewidziano także komórki lokatorskie. Warto zaznaczyć, że sama koncepcja urbanistyczna osiedla Nowa Łężyca przewiduje duże wolne przestrzenie pomiędzy zabudową oraz liczne miejsca parkingowe wokół każdego z budynków. Już na tym etapie realizacji inwestor ma przygotowany projekt terenów zielonych w tej części osiedla. Całość inwestycji jest bowiem tak zaprojektowana, by przyszłym mieszkańcom żyło się tu komfortowo.
Od momentu gdy Łężyca stała się częścią Zielonej Góry okolica zaczęła prężnie się rozwijać. Jednym z tego przejawów jest rozwój budownictwa mieszkaniowego ale i wzrost liczby powstających domów jednorodzinnych, pomimo że ceny działek budowlanych należą do najdroższych w okolicy. Warto dodać, że również władze Zielonej Góry dostrzegają potencjał i rozwój Łężycy. Planują bowiem w tym miejscu realizację nowej pętli autobusowej, szkoły i kompleksu sportowego. Pomimo tego, że Łężyca dopiero się rozwija w okolicy powstającego osiedla jest też duży dyskont spożywczy, a w sąsiednich blokach sklepy osiedlowe i niezbędne usługi. Znający okolice wiedzą też bardzo dobrze, że do najbliższego marketu spożywczego i budowlanego z centrum Łężycy jest zaledwie kilkaset metrów.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...
Ericsson zwiększy zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Krakowie i Łodzi
Szwedzki koncern Ericsson zwiększa zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Polsce, które zn...
NOYEN rozbudowuje swoją fabrykę w Lublinie i zwiększa produkcję
W najbliższych dniach rozpocznie się rozbudowa infrastruktury firmy NOYEN znajdującej się w Lublinie...
Chiński gigant inwestuje pod Wrocławiem
Chiński gigant z branży EMS zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego na ter...
Tunel w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy gotowy. Kiedy nim pojedziemy? [FILM]
Roboty budowlane na ursynowskim odcinku drogi ekspresowej S2 węzeł Puławska - węzeł Warszawa Wilanów...
White Stone planuje wielką inwestycję na warszawskich Bielanach
Grupa White Stone zakupiła drugą część gruntów na Bielanach w sąsiedztwie Huty Warszawa, przy stacji...
Pierwsze symptomy ożywienia na wrocławskim rynku biurowym po II kwartale 2021 r.
Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield podsumowała pierwsze półrocze 2021 roku na wrocław...
W Warszawie trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w UE [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...
Rosyjscy miliarderzy zainwestują kolejne miliony euro w budowę następnej fabryki na Dolnym Śląsku
Rosyjscy miliarderzy, właściciele koncernu Technonicol Corporation, największego w Rosji i Euro...
80 milionów euro i ponad 1000 miejsc pracy. Hiszpański Persan inwestuje pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja produkcyjna pod Wrocławiem. Hiszpańska firma Persan wybuduje we Wróblowica...