[Zielona Góra] Nowa Łężyca powstaje w Zielonej Górzeźródło: Materiały inwestora

[Zielona Góra] Nowa Łężyca powstaje w Zielonej Górze

REKLAMA
Jak połączyć zalety miejskiego życia z ciszą i spokojem jaką oferują nam podmiejskie tereny? Najlepiej zamieszkać na przedmieściach. Decydując się na taki ruch warto wybrać okolicę, która oferuje nam dobry dojazd do miasta oraz niezbędną infrastrukturę towarzyszącą. Taką alternatywą dla pragnących spokoju może być zielonogórska Łężyca.
Odkąd Łężyca stała się częścią Zielonej Góry okolica ta znacząco zyskała na atrakcyjności dla inwestorów jak i osób poszukujących wymarzonego mieszkania czy działki pod budowę domu. Nowych mieszkańców Łężycy przyciąga tu głównie spokój, bliskość lasu oraz dogodny dojazd do centrum Zielonej Góry. Jednym z inwestorów, który postawił na Łężycę jest firma Budnex, która widząc potencjał lokalizacji, realizuje u zbiegu ulic Odrzańskiej i Apartamentowej osiedle Nowa Łężyca. – Realizacja inwestycji przebiega bardzo sprawnie. Już niebawem na pierwszym budynku Nowej Łężycy zawiśnie wiecha. W pięciokondygnacyjnym obiekcie powstanie 100 mieszkań o powierzchni od 25 do 74 mkw. – mówi Tomasz Narkun, kierownik Biura Sprzedaży Budnex w Zielonej Górze. – Już dziś przeszło 30 proc. lokali zostało sprzedanych. Choć nie ma już tych najmniejszych metraży, to wciąż jednak w ofercie mamy lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe – dodaje. Budynek z pierwszego etapu inwestycji będzie gotowy już w sierpniu 2018 roku. 
W realizowanym budynku do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegają obszerne balkony o powierzchni nawet 15 mkw., a mieszkania znajdujące się na parterze będą miały przestronne tarasy o powierzchni sięgającej blisko 100 mkw. Warto zaznaczyć, że wszystkie klatki w realizowanym budynku zostaną wyposażone w ciche windy, które zjeżdżały będą do poziomu podziemnej hali garażowej. W niej prócz miejsc postojowych przewidziano również komórki lokatorskie. Ponadto inwestor zaprojektował dużo miejsc parkingowych wokół każdego z budynków. 
Pierwszy budynek Nowej Łężycy to dopiero początek większego założenia urbanistycznego, jakie firma Budnex planuje w tym miejscu. Docelowo ma tu powstać blisko 1200 mieszkań z lokalami usługowymi. Samo osiedle zostało tak zaprojektowane, by pomiędzy poszczególnymi budynkami zachować duże wolne przestrzenie, co sprawi, że mieszkańcom osiedla będzie żyło się komfortowo.
Sama Łężyca dopiero od 2015 roku jest częścią Zielonej Góry, a już widać, że wygrała na przyłączeniu do miasta i zaczyna dynamicznie się rozwijać. Już dziś wiadomo, że władze Zielonej Góry w Łężycy planują nową pętlę autobusową, szkołę i kompleks sportowy. Ci, którzy niebawem się tu wprowadzą już mogą posłać dzieci do miejscowego przedszkola. Ponadto w sąsiedztwie Osiedla Nowa Łężyca działa duży dyskont spożywczy, a w pobliskich blokach istnieją sklepy osiedlowe i niezbędne usługi. Warto też zaznaczyć, że do najbliższego marketu spożywczego i budowlanego mieszkańcy inwestycji będą mieli zaledwie pięćset metrów. 
Łężyca to nie tylko zielonogórskie przedmieścia z infrastrukturą handlowo-usługową. To co jest magnesem przyciągającym nowych mieszkańców, to okoliczne zalesione tereny, które sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi, piknikom czy  jeździe na rowerze. Miłośnicy sportu i rekreacji również znajdą tu coś dla siebie. W pobliskim Przylepie jest cywilne lotnisko sportowe Aeroklubu Ziemi Lubuskiej oraz stadnina koni. 
Warto dodać, że to nie jedyna inwestycja tego dewelopera w Zielonej Górze. Zainteresowani mieszkaniami bliżej centrum powinni zapoznać się z ofertą mieszkaniową przy ul. Obywatelskiej i Zdrojowej, gdzie dostępne są również mieszkania gotowe do odbioru. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...