[Zielona Góra] Rośnie Nowa Łężycaźródło: Materiały inwestora

[Zielona Góra] Rośnie Nowa Łężyca

REKLAMA
W Zielonej Górze rośnie osiedle Nowa Łężyca. Obecnie powstaje pierwszy z jedenastu budynków, które na blisko 10 hektarowej działce chce zrealizować firma Budnex. Do lata 2018 r. sto mieszkań z pierwszego etapu inwestycji ma być gotowych do odbioru.
Osiedle Nowa Łężyca powstaje u zbiegu ulic Odrzańskiej i Apartamentowej w dzielnicy Nowe Miasto. Od czasu przyłączenia Łężycy do Zielonej Góry tereny te stały się prężnie rozwijającym rejonem budownictwa mieszkaniowego i jednorodzinnego. Nowych mieszkańców przyciąga tu głównie spokój i  bliskość lasu oraz dogodny dojazd do centrum Zielonej Góry. W ramach Osiedla Nowa Łężyca powstaje obecnie jeden pięciokondygnacyjny budynek podzielony na piec klatek. Łącznie będzie w nim 100 mieszkań. Docelowo w tym miejscu ma powstać blisko 1200 mieszkań z lokalami usługowymi. – Obecnie w naszej ofercie mamy lokale o powierzchni od 25 do 74 mkw. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegają obszerne balkony o powierzchni nawet 15 mkw., natomiast lokale na parterze będą miały przestronne tarasy o powierzchni sięgającej blisko 100 mkw. – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. – Prace na inwestycji są już bardzo zaawansowane. Obecnie kończymy murowanie ostatniej kondygnacji, a do końca roku zamierzamy doprowadzić budynek do stanu surowego zamkniętego – dodaje. Za projekt Nowej Łężycy odpowiedzialna jest Autorska Pracownia Architektoniczna Projekt. 
Należy podkreślić, że firma Budnex umożliwia swoim klientom łącznie mieszkań w większe lokale. W przypadku Nowej Łężycy można zaaranżować mieszkanie o powierzchni blisko 120 mkw. Wszystkie klatki w realizowanym budynku zostaną wyposażone w ciche windy, które zjeżdżały będą do poziomu podziemnej hali garażowej. W niej prócz miejsc postojowych przewidziano również komórki lokatorskie. Ponadto inwestor zaprojektował dużo miejsc parkingowych wokół każdego z budynków. Sama koncepcja urbanistyczna osiedla zakłada również duże wolne przestrzenie pomiędzy zabudową, co sprawi, że mieszkańcom osiedla będzie żyło się komfortowo. 
Warto jedynie przypomnieć, że Łężyca do niedawna była miejscowością leżąca tuż przy granicach miasta. Kiedy na początku 2015 roku miasto Zielona Góra połączyło się z gminą, pod względem powierzchni Zielona Góra stała się szóstym miastem w Polce, a kameralna Łężyca weszła w skład 17 wsi, które dołączyły do miejskiego organizmu. Bezsprzecznie Łężyca na tym wygrała i już dziś widać jak dynamicznie zaczęła się rozwijać. Władze Zielonej góry w Łężycy planują nową pętlę autobusową, szkołę i kompleks sportowy. Dziś jest już przedszkole. Ponadto w okolicy powstającego osiedla jest już duży dyskont spożywczy, a w sąsiednich blokach sklepy osiedlowe i niezbędne usługi. Do najbliższego marketu spożywczego i budowlanego mieszkańcy inwestycji będą mieli zaledwie pięćset metrów. Miłośnicy sportu i rekreacji również znajdą tu coś dla siebie. W pobliskim Przylepie jest cywilne lotnisko sportowe Aeroklubu Ziemi Lubuskiej oraz stadnina koni. Ponadto okoliczne zalesione tereny sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi, piknikom czy jeździe na rowerze.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Nexity wystartowało ze sprzedażą nowego etapu osiedla City Vibe w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Rozpoczęła się sprzedaż II etapu pierwszej w Krakowie inwestycji Nexity Polska – City Vibe przy...
We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia...
Amerykański koncern Gates zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Jeden z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, któ...
Develia rozpoczęła we Wrocławiu budowę osiedla Kaskady Różanki [WIZUALIZACJE]
Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. De...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...
Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
W Krakowie trwa budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski, przy ul. Buszka trwa budowa nowej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej (...
Wrocław: Naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych powstaje nowy obiekt hotelowy [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 3 na osiedlu Krzyki-Partynice, naprzeciwko Toru Wyścigów...