[Zielona Góra] Rośnie Nowa Łężycaźródło: Materiały inwestora

[Zielona Góra] Rośnie Nowa Łężyca

REKLAMA
W Zielonej Górze rośnie osiedle Nowa Łężyca. Obecnie powstaje pierwszy z jedenastu budynków, które na blisko 10 hektarowej działce chce zrealizować firma Budnex. Do lata 2018 r. sto mieszkań z pierwszego etapu inwestycji ma być gotowych do odbioru.
Osiedle Nowa Łężyca powstaje u zbiegu ulic Odrzańskiej i Apartamentowej w dzielnicy Nowe Miasto. Od czasu przyłączenia Łężycy do Zielonej Góry tereny te stały się prężnie rozwijającym rejonem budownictwa mieszkaniowego i jednorodzinnego. Nowych mieszkańców przyciąga tu głównie spokój i  bliskość lasu oraz dogodny dojazd do centrum Zielonej Góry. W ramach Osiedla Nowa Łężyca powstaje obecnie jeden pięciokondygnacyjny budynek podzielony na piec klatek. Łącznie będzie w nim 100 mieszkań. Docelowo w tym miejscu ma powstać blisko 1200 mieszkań z lokalami usługowymi. – Obecnie w naszej ofercie mamy lokale o powierzchni od 25 do 74 mkw. Do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegają obszerne balkony o powierzchni nawet 15 mkw., natomiast lokale na parterze będą miały przestronne tarasy o powierzchni sięgającej blisko 100 mkw. – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. – Prace na inwestycji są już bardzo zaawansowane. Obecnie kończymy murowanie ostatniej kondygnacji, a do końca roku zamierzamy doprowadzić budynek do stanu surowego zamkniętego – dodaje. Za projekt Nowej Łężycy odpowiedzialna jest Autorska Pracownia Architektoniczna Projekt. 
Należy podkreślić, że firma Budnex umożliwia swoim klientom łącznie mieszkań w większe lokale. W przypadku Nowej Łężycy można zaaranżować mieszkanie o powierzchni blisko 120 mkw. Wszystkie klatki w realizowanym budynku zostaną wyposażone w ciche windy, które zjeżdżały będą do poziomu podziemnej hali garażowej. W niej prócz miejsc postojowych przewidziano również komórki lokatorskie. Ponadto inwestor zaprojektował dużo miejsc parkingowych wokół każdego z budynków. Sama koncepcja urbanistyczna osiedla zakłada również duże wolne przestrzenie pomiędzy zabudową, co sprawi, że mieszkańcom osiedla będzie żyło się komfortowo. 
Warto jedynie przypomnieć, że Łężyca do niedawna była miejscowością leżąca tuż przy granicach miasta. Kiedy na początku 2015 roku miasto Zielona Góra połączyło się z gminą, pod względem powierzchni Zielona Góra stała się szóstym miastem w Polce, a kameralna Łężyca weszła w skład 17 wsi, które dołączyły do miejskiego organizmu. Bezsprzecznie Łężyca na tym wygrała i już dziś widać jak dynamicznie zaczęła się rozwijać. Władze Zielonej góry w Łężycy planują nową pętlę autobusową, szkołę i kompleks sportowy. Dziś jest już przedszkole. Ponadto w okolicy powstającego osiedla jest już duży dyskont spożywczy, a w sąsiednich blokach sklepy osiedlowe i niezbędne usługi. Do najbliższego marketu spożywczego i budowlanego mieszkańcy inwestycji będą mieli zaledwie pięćset metrów. Miłośnicy sportu i rekreacji również znajdą tu coś dla siebie. W pobliskim Przylepie jest cywilne lotnisko sportowe Aeroklubu Ziemi Lubuskiej oraz stadnina koni. Ponadto okoliczne zalesione tereny sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi, piknikom czy jeździe na rowerze.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitał...
Osiedle Hemara – drugi etap w dobrej cenie – mieszkania w warszawskiej Zielonej Białołęce od PROFIT Development [FILM]
To ostatnie mieszkania drugiego etapu inwestycji, które można kupić w tej wyjątkowej inwestycji od P...
Ponad 155-metrowa wieża Skysawa w Warszawie osiągnęła docelową wysokość
40 kondygnacji nadziemnych i ponad 155 metrów wysokości – tyle mierzy wieża kompleksu biurowo-handlo...
Sol Marina w Gdańsku powiększy się o dwa etapy
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper...
W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...