Nowa Łężyca II powstaje w Zielonej Górzeźródło: Materiały inwestora

Nowa Łężyca II powstaje w Zielonej Górze

Zielona Góra
REKLAMA
Firma Budnex realizuje w Zielonej Górze drugi etap osiedla Nowa Łężyca. Na blisko 10 hektarowej działce powstanie łącznie jedenaście budynków. Lokale z drugiego etapu będą gotowe do odbioru w IV kwartale 2019 roku.
Osiedle Nowa Łężyca powstaje u zbiegu ulic Odrzańskiej i Apartamentowej w dzielnicy Nowe Miasto. Od momentu gdy Łężyca stała się częścią Zielonej Góry okolica zaczęła prężnie się rozwijać. Kwitnie tu budownictwo mieszkaniowe, powstają kolejne domy jednorodzinne, a ceny działek budowlanych należą do najdroższych w okolicy. Drugi etap osiedla Nowa Łężyca bezpośrednio sąsiaduje z pierwszym budynkiem tego nowego założenia urbanistycznego. To również będzie pięciokondygnacyjny budynek tyle, że podzielony na 6 klatek. Łącznie znajdzie się w nim 110 mieszkań. Wśród nich lokale o powierzchni od 33 do 73 mkw. Poszukujący większych mieszkań powinni wiedzieć, że firma Budnex umożliwia swoim klientom łącznie mieszkań. W przypadku Nowej Łężycy II można zaaranżować lokal o powierzchni blisko 150 mkw. Warto dodać, że do mieszkań na wyższych kondygnacjach przylegać będą obszerne balkony, o powierzchni nawet 15 mkw. Jeśli chodzi o lokale, które znajdują się na parterze budynku, to do każdego z nich przylega przestronny taras, którego powierzchnia może wynieść nawet 100 mkw. – Budowa drugiego etapu osiedla przebiega zgodnie z planem. Aktualnie realizujemy, piątą czyli ostatnią kondygnację. Wkrótce budynek będzie na etapie stanu surowego otwartego – mówi Tomasz Narkun z firmy Budnex. – Zapowiedź tego jak będzie wyglądało tutejsze osiedle widać na przykładzie pierwszego etapu, który pod koniec sierpnia zostanie oddany do użytkowania. Mieszkania te cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Już 70 proc. lokali z I etapu zostało sprzedanych – dodaje. Docelowo w tej lokalizacji firma Budnex zamierza wybudować blisko 1200 mieszkań oraz lokale usługowe. 
Projekt Nowej Łężycy II zakłada, że wszystkie klatki w realizowanym budynku zostaną wyposażone w ciche windy obsługujące również poziom podziemnej hali garażowej. W niej prócz miejsc postojowych przewidziano także komórki lokatorskie. Sama koncepcja urbanistyczna osiedla Nowa Łężyca przewiduje duże wolne przestrzenie pomiędzy zabudową oraz liczne miejsca parkingowe wokół każdego z budynków. Wszystko to ma sprawić, że mieszkańcom osiedla będzie żyło się komfortowo. 
REKLAMA
Nowych mieszkańców do Łężycy przyciąga głównie spokój i bliskość lasu oraz dogodny dojazd do centrum Zielonej Góry. Jeszcze do niedawna była to podmiejska wieś. W 2015 roku miasto Zielona Góra połączyło się z gminą, a Łężyca weszła w skład 17 wsi, które dołączyły do miejskiego organizmu. Dziś władze Zielonej Góry w Łężycy planują nową pętlę autobusową, szkołę i kompleks sportowy. Obecnie działa już przedszkole. Ponadto w okolicy powstającego osiedla jest też duży dyskont spożywczy, a w sąsiednich blokach sklepy osiedlowe i niezbędne usługi. Do najbliższego marketu spożywczego i budowlanego mieszkańcy inwestycji będą mieli zaledwie pięćset metrów. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA