REKLAMA
Znaleziono 4009 wyników
Flex wynajął 17 100 mkw. w Panattoni Park Elbląg. Kolejna inwestycja w warmińsko-mazurskim ukończonaartykuł
Pokaż artykuł
Flex wynajął 17 100 mkw. w Panattoni Park Elbląg. Kolejna inwestycja w warmińsko-mazurskim ukończona
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ukończył inwestycję w województwie warmińsko-mazurskim. Niemal całą powierzchnię Panattoni Park Elbląg wynajęła firma Flex – globalny dostawca urządzeń i technologii. Z obiektu korzysta również sieć kurierska DPD Polska.
Toczy się przetarg dotyczący budowy nowej siedziby teatru TR Warszawa [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Toczy się przetarg dotyczący budowy nowej siedziby teatru TR Warszawa [WIZUALIZACJE]
Toczy się przetarg dotyczący budowy nowej siedziby teatru TR Warszawa. Generalny wykonawca zostanie wyłoniony spośród czterech firm dopuszczonych do udziału w postępowaniu.
Ponad 160 miejsc pracy uratowane! Koreański inwestor kupił dużą fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 160 miejsc pracy uratowane! Koreański inwestor kupił dużą fabrykę w woj. opolskim
Bardzo dobra informacja dla powiatu strzeleckiego i województwa opolskiego. Udało się uratować ponad 160 miejsc pracy w liczących ponad 18 tysięcy mieszkańców Strzelcach Opolskich.
Polska GRUPA WB w projekcie AIDA. SI do obrony przed cyberatakamiartykuł
Pokaż artykuł
Polska GRUPA WB w projekcie AIDA. SI do obrony przed cyberatakami
GRUPA WB jest jednym polskim przedsiębiorstwem, które wchodzi w skład międzynarodowego konsorcjum realizującego projekt Artificial Intelligence Deployable Agent. Celem AIDA jest opracowanie możliwych scenariuszy i zabezpieczeń, które zapobiegałyby cyberatakom na rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. GRUPA WB ma największe w Polsce doświadczenie w rozwoju wojskowych systemów SI.
Kolejna wielka, polska firma zmniejsza zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka, polska firma zmniejsza zatrudnienie
Kolejna wielka, polska firma zmniejsza zatrudnienie. Polska Grupa Górnicza S.A. z siedzibą w Katowicach jeszcze w sierpniu rozpocznie wręczanie wypowiedzeń pracownikom spółki, którzy do 1 lipca 2024 roku uzyskali prawo do emerytury.
JONIEC zainwestuje w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
JONIEC zainwestuje w Małopolsce
Kolejna polska firma inwestuje w województwie małopolskim, przy wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT). Firma JONIEC, wiodący producent ogrodzeń betonowych i elementów małej architektury ogrodowej, zainwestuje ponad 20,7 mln złotych w rozwój zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Tymbarku i Limanowej. Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki zwolnieniu podatkowemu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, którym na terenie Małopolski i powiatu jędrzejowskiego zarządza Krakowski Park Technologiczny.
Jeden z legendarnych polskich zakładów planuje wielkie zwolnienia grupoweartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z legendarnych polskich zakładów planuje wielkie zwolnienia grupowe
Tym razem niestety złe informacje. Jeden z legendarnych polskich zakładów - Huta Szkła „Marta 2”, zlokalizowana w Chełmie i Dubecznie (woj. lubelskie), ogłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych, które mają objąć 211 pracowników. Decyzja ta jest konsekwencją podjęcia działań zmierzających do likwidacji zakładu.
Energotechnika rozbuduje fabrykę w woj. podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Energotechnika rozbuduje fabrykę w woj. podlaskim
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie podlaskim, w północno-wschodniej części Polski. Zarząd SSSE S.A. wydał kolejną decyzję o wsparciu nowej inwestycji. Otrzymał ja przedsiębiorca ENERGOTECHNIKA Sp. z o.o. który ma swoja siedzibę w Warszawie.
Znamy chętnych do budowy autostrady A2 na wschód od Białej Podlaskiejartykuł
Pokaż artykuł
Znamy chętnych do budowy autostrady A2 na wschód od Białej Podlaskiej
Poznaliśmy oferty w przetargu na wykonanie projektu technicznego i wykonawczego oraz budowę ponad 9 km autostrady od m. Kijowiec do węzła Dobryń, która umożliwi w przyszłości dojazd do terminala samochodowego Koroszczyn (woj. lubelskie). Zainteresowanych jest dziewięciu wykonawców.
Port Gdynia przejął strategiczny teren przy ul. Indyjskiejartykuł
Pokaż artykuł
Port Gdynia przejął strategiczny teren przy ul. Indyjskiej
Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. nabył nieruchomość przy ul. Indyjskiej 7 – teren o powierzchni ponad 3 hektarów, położony w granicach administracyjnych portu. Dotychczas ZMPG S.A. nie posiadał do niego praw użytkowania. Zapewnienie możliwości korzystania z tego obszaru stanowi ważny krok w realizacji strategii rozwoju Portu Gdynia i zwiększaniu dostępnych terenów inwestycyjnych. Od 29 października port może formalnie wykorzystywać nieruchomość na potrzeby prowadzenia i rozwoju działalności portowej.
Trasa Włocławek – Toruń: sprawniej na torach, bezpieczniej na przejazdach i przejściachartykuł
Pokaż artykuł
Trasa Włocławek – Toruń: sprawniej na torach, bezpieczniej na przejazdach i przejściach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły kolejny etap prac na trasie łączącej Włocławek i Toruń. Nowe tory i urządzenia systemu sterowania ruchem kolejowym zapewniają sprawne i bezpieczne podróże oraz przewóz towarów na ważnej linii łączącej województwa kujawsko-pomorskie i łódzkie. Na realizację zadania PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły ponad 47 mln zł netto ze środków budżetowych.
[Radom] Obwodnica południowainwestycja
Pokaż inwestycję
[Radom] Obwodnica południowa
Radom, Stare Miasto
W Warszawie trwa budowa nowej fabryki leków Polfy Tarchomin. Inwestycja warta jest 500 milionów złotychartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa budowa nowej fabryki leków Polfy Tarchomin. Inwestycja warta jest 500 milionów złotych
Na warszawskim Tarchominie Budimex buduje dla Polfy Tarchomin nową fabrykę leków onkologicznych. Aktualnie dobiega końca realizacja pierwszego etapu tej inwestycji. Budynek będzie mieć cztery kondygnacje i 12 tys. mkw. powierzchni użytkowej.
Na Dolnym Śląsku powstanie kolejny inkubator przedsiębiorczości [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie kolejny inkubator przedsiębiorczości [WIZUALIZACJE]
Gmina Stoszowice ogłosiła przetarg na budowę kolejnego inkubatora przedsiębiorczości wraz z infrastrukturą techniczną i uzbrojeniem terenu. Nowy obiekt ma zadbać o rozwój takich innowacyjnych przedsiębiorstw jak te z przemysłu odnawialnych źródeł energii czy pojazdów autonomicznych.
Alumetal S.A. rozbuduje fabrykę w Gorzycachartykuł
Pokaż artykuł
Alumetal S.A. rozbuduje fabrykę w Gorzycach
Alumetal S.A. rozbuduje swoją fabrykę zlokalizowaną w miejscowości Gorzyce, w powiecie tarnobrzeskim w województwie podkarpackim. 28 lutego br. Rada Nadzorcza Alumetal S.A. zaakceptowała realizację projektu rozbudowy mocy produkcyjnych w zakresie stopów wstępnych w zakładzie w Gorzycach.
Który teren jest najlepszy pod inwestycje? Rozpoczęła się X edycja konkursu "Grunt na medal"artykuł
Pokaż artykuł
Który teren jest najlepszy pod inwestycje? Rozpoczęła się X edycja konkursu "Grunt na medal"
Celem ogólnopolskiego konkursu "Grunt na medal" jest wyróżnienie najlepszych terenów inwestycyjnych w poszczególnych województwach. Jego organizatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), działająca w tym zakresie we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora.
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum projektowe i europejski zespół HRartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Jabil stawia na Wrocław. Uruchomi centrum projektowe i europejski zespół HR
Kolejna duża, międzynarodowa firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Jabil Inc., amerykańska firma tworząca rozwiązania produkcyjne dla przedsiębiorstw, w październiku 2022 roku uruchomi we Wrocławiu nowe centrum projektowe dla sektora motoryzacyjnego i opieki zdrowotnej. Zatrudni ponad 30 wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Koszt inwestycji we wrocławskie centrum wyniesie 3 mln dolarów.
 Rząd chce zapewnić wsparcie dla inwestycji w budowę nowych fabryk, które będą produkować półprzewodnikiartykuł
Pokaż artykuł
Rząd chce zapewnić wsparcie dla inwestycji w budowę nowych fabryk, które będą produkować półprzewodniki
Rząd chce zapewnić wsparcie dla inwestycji polegających na tworzeniu zintegrowanych zakładów, które będą produkować półprzewodniki. Ustanowiony program ma pomóc zagwarantować bezpieczeństwo dostaw w Unii Europejskiej oraz wzmocnić odporność unijnego ekosystemu półprzewodników, które są stosowane wszechobecnie i w związku z tym występują ich niedobory.
Trzy kolejne firmy ze wsparciem WSSE "INVEST-PARK". Zainwestują ponad 216 mln złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Trzy kolejne firmy ze wsparciem WSSE "INVEST-PARK". Zainwestują ponad 216 mln złotych!
Bardzo pracowity i udany 2023 rok Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" kończy trzema kolejnymi decyzjami o wsparciu inwestycji. Wszystkie zostaną zrealizowane w województwie opolskim. Firmy łącznie zainwestują ponad 216 milionów złotych.
Grupa TFKable rozbuduje fabrykę w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
Grupa TFKable rozbuduje fabrykę w Bydgoszczy
Kolejna duża inwestycja produkcyjna w Bydgoszczy. Wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę zakładu produkcyjnego Grupy TFKable przy ulicy Fordońskiej. Nowa inwestycja obejmuje, m.in. wzniesienie nowoczesnej wieży technologicznej o wysokości przekraczającej 50 metrów.
REKLAMA