Milion złotych ma kosztować nowy węzeł przesiadkowy na Psim Polu

Milion złotych ma kosztować nowy węzeł przesiadkowy na Psim Polu

Wrocław
REKLAMA

Przystanek autobusowy, parking dla 50 aut, ławki, oświetlenie i parking dla rowerów - wszystko to ma powstać po południowej stronie dworca Psie Pole. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta właśnie otworzył oferty w przetargu na te roboty. Najtańszą, wartą nieco ponad milion złotych, złożyła firma Ziajka.

Celem jest takie przebudowanie okolic dworca Psie Pole, żeby było gdzie zostawić samochód i rower oraz zapewnić miejsce, gdzie będą się mogły zatrzymywać autobusy zbierające pasażerów z okolicznych osiedli.

Inwestycja wokół dworca Psie Pole będzie się składać z trzech etapów. W pierwszym powstanie węzeł południowy:
- W tym pierwszym etapie powstanie parking dla 50 z planowanych 160 miejsc dla samochodów i cała niezbędna infrastruktura dodatkowa: przystanek autobusowy, ławki, oświetlenie, parking dla rowerów - tłumaczył nam w połowie września Bartosz Małysa, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

ZDiUM otworzył już przetarg w systemie zaprojektuj i buduj. Wpłynęły na niego dwie oferty:
1. "Ziajka Zbigniew Przedsiębiorstwo Drogowe" 1.041.195,00 zł
2. Berger Bau Polska 1.251.846,40 zł

Pojawią się także trzy dodatkowe linie autobusowe, uruchomiane w kwietniu 2012 roku, dowożące mieszkańców z Zakrzowa, Kiełczowa i innych osiedli.


- Będą to dodatkowe linie. Nie zabierzemy żadnych z istniejących obecnie w przeciągu następnych pięciu lat, a potem tylko pod warunkiem, że zauważymy wzrost liczby pasażerów w szynobusach - deklaruje prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Linii tych nie będzie obsługiwać MPK.
- Rozpiszemy na nie przetarg. Warunkiem przystąpienia będzie posiadanie floty od busów dla 9 osób do autobusów typu solo. Wszystkie kursy będą skoordynowane z częstotliwością jazdy pociągów - wyjaśnia Marek Czuryło, dyrektor wydziału transportu w urzędzie miasta.

REKLAMA
Autor: beka

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA