Węzeł obok stadionu na Pilczycach ma być gotów na mecz z Włochami

Węzeł obok stadionu na Pilczycach ma być gotów na mecz z Włochami

Wrocław
REKLAMA
Robotnicy walczą o to, by węzeł tramwajowo-kolejowy obok stadionu na Pilczycach był gotowy na mecz Polska - Włochy, 11 listopada. Szalunki przy torowisku w większości zostały już zdemontowane i wszystko wskazuje na to, że uruchomienie tego węzła może się udać.
Chodzi o zintegrowany węzeł przesiadkowy przy stadionie, w miejscu w którym krzyżuje się linia tramwajowa do Leśnicy z kolejową w kierunku Pracz Odrzańskich.
Korzystając z niego mamy dojeżdżać, a co ważniejsze odjeżdżać po meczach i koncertach ze stadionu. Gdyż na imprezę widzowie zjeżdżają się nieregularnie, ale po jej zakończeniu każdy chce jak najszybciej być w domu. 
Perony kolejowe obliczone są na eksploatację dla 9 tys. pasażerów na godzinę czyli na 5-6 pociągów, a tramwajowe na 4 tys. czyli na 20 składów na godzinę.
REKLAMA
Jego budowa już się kończy. Praktycznie ściągnięto już szalunki i rozpoczynają się prace wykończeniowe. Według naszych informacji węzeł ma zostać uruchomiony na mecz Polska - Włochy 11 listopada.
Ruszyła już sprzedaż biletów na to spotkanie. Wejściówki kosztują 60, 120 i 180 złotych. Jest tylko jeden szkopuł: wejściówki póki co mogą kupić tylko członkowie Klubu Kibica RP, czyli Ci, którzy wyłożyli 32 złote na specjalne karty i nie wiadomo jeszcze, czy bilety znajdą się również w otwartej sprzedaży.
Autor: bk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA