Wrocławska arena drugim najpiękniejszym stadionem na świecie

Wrocławska arena drugim najpiękniejszym stadionem na świecie

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Stadion Wrocław został wybrany drugim najpiękniejszym obiektem sportowym 2011 roku. W prestiżowym głosowaniu czytelników serwisu Stadiony.net wrocławska arena otrzymała prawie 21 tysięcy punktów. W pokonanym polu pozostawiła m.in. obiekty w Warszawie, Krakowie a także we Francji, Włoszech, Chinach czy na Ukrainie. Piękniejsza okazała się tylko bursztynowa PGE Arena w Gdańsku.
W pierwszych dniach głosowania stadion na Pilczycach nie walczył o zwycięstwo, ale był tuż za podium - pisze serwis Stadiony.net.
- Chiński lampion, bo tak ma wyglądać nowy obiekt po podświetleniu od kwietnia 2012, ma więcej do zaoferowania, niż tylko świecące fasady, coraz popularniejsze wśród nowoczesnych stadionów. To też największy europejski ''kocioł'', który na jednopoziomowych trybunach mieści ponad 44 tys. widzów (43,5 w meczach ligowych). Dlatego nie dziwimy się, że wybierali go w głosowaniu nie tylko polscy użytkownicy serwisu - komentują organizatorzy plebiscytu. - Jak wynika ze statystyk głosowania co czwarty oddający głos na stadion we Wrocławiu mieszka za granicą (najwięcej głosów na wrocławski lampion oddano z Anglii, Niemiec i z Ukrainy).
Według serwisu, obiekt budowany za 901 mln zł mieści się w sumach, za jakie buduje się podobnej wielkości obiekty w Europie. Wyprzedano też dotychczas wszystkie bilety na imprezy, które zostały na arenie zorganizowane, co na żadnym innym polskim stadionie się nie udało.
REKLAMA
- Jesteśmy dumni z tak wysokiego miejsca i dziękujemy za każdy oddany na nas głos - mówi Michał Szpak ze spółki Wrocław 2012. - To dla nas wielka nagroda i satysfakcja za trochę niedoceniane przez niektórych wysiłki w budowie pięknego wrocławskiego stadionu - mówi przedstawiciel spółki, która nadzoruje budowę stadionu.
Przypomnijmy, że obiekt wciąż nie jest całkowicie ukończony. Termin realizacji wszystkich prac przewidziano na koniec marca. Pierwszy mecz mistrzostw Europy we Wrocławiu odbędzie się 8 czerwca. Rosjanie zagrają z Czechami. Cztery dni później nasi południowi sąsiedzi podejmą Greków, a 16 czerwca biało-czerwoni zmierzą się z Czechami.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA