REKLAMA
Znaleziono 119 wyników
Ogłoszono przetarg na budowę Centrum Zielonej Transformacji Opola artykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na budowę Centrum Zielonej Transformacji Opola
Przetarg na Budowę Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Formule “Zaprojektuj i Wybuduj” ogłoszony. Nowa instalacja ma w procesie termicznego przekształcania odpadów produkować ciepło oraz energię elektryczną. Według obecnych założeń obiekt ma powstać w 2027 roku.
Z Berlina do Kołobrzegu rowerem. Rusza drugi etap budowy zachodniopomorskiej sieci trasartykuł
Pokaż artykuł
Z Berlina do Kołobrzegu rowerem. Rusza drugi etap budowy zachodniopomorskiej sieci tras
– Nikt nie jedzie tak szybko jak my, żaden inny region nie realizuje tak spektakularnych inwestycji w infrastrukturę rowerową – chwali się marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. I zapowiada start drugiego etapu unikalnej w skali kraju i Europy budowy sieci tras rowerowych, w tym pętli Berlin-Szczecin-Kołobrzeg, finansowanej z Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego oraz z programu INTERREG.
W Warszawie powstanie nowe centrum handlowo-usługoweartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie nowe centrum handlowo-usługowe
W stolicy powstanie nowe centrum handlowo-usługowe. Przy skrzyżowaniu Alei Polski Walczącej i ulicy Batalionu AK „Bałtyk” rozpoczyna się realizacja Placu Wiślanego – nowoczesnej i kameralnej przestrzeni handlowo-usługowej, która zapewni mieszkańcom Siekierek wygodny dostęp do najpotrzebniejszych usług oraz zakupów. W ramach inwestycji "Plac Wiślany" powstanie również skwer z bogatą zielenią.
[Wrocław] Spalarni śmieci we Wrocławiu nie będzie. Prezydent wydał oświadczenieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Spalarni śmieci we Wrocławiu nie będzie. Prezydent wydał oświadczenie
Prezydent miasta zapowiedział, że nie przewiduje powstania we Wrocławiu spalarni śmieci. Sortownia i...
inwestycja
Pokaż inwestycję
Blok gazowy w EC4
Łódź, Jadwigi Andrzejewskiej 5
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwowąartykuł
Pokaż artykuł
W powstającej pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowej elektrociepłowni gazowej uruchomiono już kotłownię szczytowo-rezerwową
Nowa kotłownia szczytowo-rezerwowa została już oddana do eksploatacji. To kolejny ważny etap inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Centrum Zielonej Transformacji Opolainwestycja
Pokaż inwestycję
Centrum Zielonej Transformacji Opola
Opole, Podmiejska 69
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiejartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej
Na terenie Elektrociepłowni Żerań w Warszawie powstaje największy akumulator ciepła w Unii Europejskiej. Inwestycja umożliwi bardziej efektywne zarządzanie produkcją i dystrybucją ciepła, dostosowując pracę systemu do zmiennego zapotrzebowania. Jest to kolejny ważny krok ORLEN Termiki w kierunku dekarbonizacji, czyli uniezależnienia się od węgla.
[opolskie] Ruszyła budowa elektrociepłowni w Grupie Azoty ZAK S.A.artykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] Ruszyła budowa elektrociepłowni w Grupie Azoty ZAK S.A.
22 maja na terenie Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. odbyło się uroczyste wmurowanie ka...
Dekarbonizacja największego źródła ciepła w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Dekarbonizacja największego źródła ciepła w Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdyni [FILM]
W Elektrociepłowni gdyńskiej trwa budowa Kotłowni Rezerwowo-Szczytowej nr 2, w której w lutym br. PGE Energia Ciepła zainicjowała proces odchodzenia od węgla i przejścia na paliwo niskoemisyjne, czyli gaz. Zamontowane zostały już trzy kotły wodne – olejowo-gazowe o mocy 30 MW każdy, stanął komin dla nowego źródła wytwórczego, a budowa budynku kotłowni została już praktycznie zakończona.
ArcelorMittal Poland inwestuje ćwierć miliarda złotych w Zdzieszowicachartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland inwestuje ćwierć miliarda złotych w Zdzieszowicach
Kolejna duża inwestycja ArcelorMittal Poland. Tym razem w Zdzieszowicach, w województwie opolskim. W tamtejszej koksowni, należącej do tego światowego giganta, trwa budowa instalacji redukcji tlenków azotu w spalinach i modernizacja trzech kotłów elektrociepłowni.
PGE Energia Ciepła z pozwoleniem na nową inwestycję w Bydgoszczyartykuł
Pokaż artykuł
PGE Energia Ciepła z pozwoleniem na nową inwestycję w Bydgoszczy
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE otrzymała pozwolenie na budowę niskoemisyjnego źródła kogeneracyjnego w Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Powstanie nowej jednostki wytwórczej zasilanej paliwem gazowym wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście. Inwestycja zakończy się w I kwartale 2025 roku.
[Gorzów Wielkopolski] Umowa na budowę bloku gazowo-parowego podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[Gorzów Wielkopolski] Umowa na budowę bloku gazowo-parowego podpisana
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna i konsorcjum firm Siemens oraz Siemens Industrial Turbomac...
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za 1,4 mld złotych powstała nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [ZDJĘCIA]
Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, uruchomił nową elektrociepłownię gazową Czechnica-2 w Siechnicach o mocy elektrycznej 179 MWe i termicznej 315 MWt. Nowo wybudowana instalacja zaspokoi około 20 proc. zapotrzebowania na ciepło mieszkańców Wrocławia i wszystkich odbiorców w gminie Siechnice przyłączonych do sieci ciepłowniczej, a nakłady przeznaczone na jej wybudowanie sięgają 1,4 mld PLN. Docelowo do 2035 roku Grupa PGE planuje przeznaczyć na ciepłownictwo około 18 mld PLN.
Za ponad miliard złotych w Siechnicach pod Wrocławiem, powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych w Siechnicach pod Wrocławiem, powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Kolejna zeroemisyjna inwestycja w Elektrociepłowni Rzeszów dobiega końcaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zeroemisyjna inwestycja w Elektrociepłowni Rzeszów dobiega końca
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie konsekwentnie realizuje strategię na rzecz dekarbonizacji i przechodzi na paliwa zero- i niskoemisyjne. Kolejnym etapem jest budowa kotłowni gazowej o łącznej mocy 186 MWt.
Na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominyartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II zostały zamontowane trzy niskoemisyjne kominy
Budowa nowej jednostki gazowej w Elektrociepłowni Bydgoszcz II, należącej do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, weszła w kolejny etap. W ostatnich dniach został zamontowany ostatni z trzech kominów.
Kolejne miliony złotych dofinansowania na rewitalizację zabytkowej Elektrociepłowni Szombierkiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne miliony złotych dofinansowania na rewitalizację zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki
Grupa Arche otrzyma kolejne miliony złotych dofinansowania na rewitalizację Elektrociepłowni Szombierki. Pod koniec lipca został rozstrzygnięty nabór w konkursie na „Wsparcie dużych przedsiębiorstw na rzecz transformacji". Projekt „Elektrownia Szombierki Bytom” został wybrany do dofinansowania ze środków unijnych w wysokości 84 mln zł.
PKN Orlen zainwestuje ponad miliard złotych na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
PKN Orlen zainwestuje ponad miliard złotych na Podkarpaciu
Nowa, wielka inwestycja firmy PKN Orlen na Podkarpaciu. We wtorek 1 marca spółka Orlen Południe podpisała umowy na budowę wytwórni bioetanolu o wartości 1,12 mld zł. Generalnym wykonawcą głównej instalacji B2G, o rocznej wydajności 25 tys. ton, będzie firma Zarmen. Bioetanol wytworzony zostanie przede wszystkim ze słomy zbóż.
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem powstaje nowa, wielka elektrociepłownia za ponad miliard złotych [FILMY + WIZUALIZACJE]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
REKLAMA