REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
GAZ-SYSTEM rozbudowuje tłocznię gazu w Kędzierzynie-Koźluartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM rozbudowuje tłocznię gazu w Kędzierzynie-Koźlu
Spółka GAZ-SYSTEM otrzymała od Wojewody Opolskiego pozwolenie na budowę czwartego przenośnego agregatu sprężającego na tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki temu moce sprężania obiektu zwiększą się o ponad 50%.
GAZ-SYSTEM rozpoczyna budowę gazociągu Nowe Tłoki – Sulechówartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM rozpoczyna budowę gazociągu Nowe Tłoki – Sulechów
Spółka podpisała umowę na realizację gazociągu o średnicy DN300 i ciśnieniu 8,4 MPa relacji Nowe Tłoki – Sulechów na terenie województw: wielkopolskiego oraz lubuskiego. Dzięki temu powstanie nowa sieć przesyłowa o długości około 77 km (w tym odgałęzienia DN150 i DN100) wraz z niezbędną do jej obsługi infrastrukturą. Zakończenie prac jest zaplanowane w 2027 roku.
[Warszawa] 9 200 mkw. dla Gaz-System S.A. w Cristal Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] 9 200 mkw. dla Gaz-System S.A. w Cristal Park
Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. podpisał umowę najmu powierzchni biurowej w stołecz...
Duża ukraińska spółka zainteresowana koncesją na wydobycie węgla kamiennego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duża ukraińska spółka zainteresowana koncesją na wydobycie węgla kamiennego w Polsce
Coal Energy S.A., spółka z branży górniczej, notowana na GPW zaktualizowała strategię rozwoju na lata 2025–2027 r. Firma planuje uzyskać koncesję na eksploatację części złoża węgla kamiennego „Bobrek Miechowice” na styku granic Zabrza i Bytomia. Szacowane zasoby pokładów, gdzie zamierza rozpocząć wydobycie spółka to 9 mln ton.
[zachodniopomorskie] Projekty Gaz-Systemu uzyskały status "Projektu o znaczeniu wspólnotowym"artykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] Projekty Gaz-Systemu uzyskały status "Projektu o znaczeniu wspólnotowym"
14 października Komisja Europejska opublikowała pierwszą europejską listę projektów w sektorze gazu...
GAZ-SYSTEM finansuje powstanie nowych zielonych obszarów na Białołęceartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM finansuje powstanie nowych zielonych obszarów na Białołęce
Spółka sfinansuje koszty nasadzeń do wysokości 659 800 zł netto w powstającym Parku Żerańskim. Na terenie Parku planuje się posadzenie około 471 drzew parkowych oraz prawie 11 tysięcy szt. krzewów. Są to kolejne działania spółki realizowane w tej części Białołęki. Ostateczne efekty prac będzie można zobaczyć w I kwartale 2025 roku.
GAZ-SYSTEM zakończył rozbudowę Terminala LNG w Świnoujściu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM zakończył rozbudowę Terminala LNG w Świnoujściu [FILM]
Inwestycja za 1,7 mld zł, w ramach której zbudowano trzeci zbiornik na gaz i drugie nabrzeże, zwiększy zdolność regazyfikacyjną terminalu z 6,2 mld m sześć. rocznie do 8,3 mld m sześć.
[Wrocław] Gazowa spółka postawi na Tarnogaju nowy biurowiecartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Gazowa spółka postawi na Tarnogaju nowy biurowiec
GAZ-SYSTEM S.A. szykuje się do budowy nowego biurowca przy ulicy Gazowej, gdzie mieści się wrocławsk...
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska spółka przygotowuje się do wydobycia węgla na Górnym Śląsku
Polskie firmy zamykają kopalnie, a wywodząca się z Ukrainy (posiadała historycznie m.in 10 kopalni w Donbasie) Coal Energy S.A., zarejestrowana w Luksemburgu i notowana na GPW spółka z branży górniczej, uzyskała analizę prawno-techniczną, która potwierdza możliwość eksploatacji złoża węgla kamiennego „Bobrek-Miechowice” na granicy Zabrza i Bytomia. Opracowanie przygotowane przez Kancelarię Juris w ramach umowy zawartej we wrześniu br. stanowi jeden z elementów procesu uzyskania koncesji eksploatacyjnej.
firma
Pokaż firmę
GAZ-SYSTEM S.A.
Instalacja Power to Gas Grupy ORLEN w Wielkopolsce oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
Instalacja Power to Gas Grupy ORLEN w Wielkopolsce oddana do użytku
W należącym do ORLEN – Oddziale PGNiG w Odolanowie, w ramach programu badawczego InGrid Power to Gas – ruszyła instalacja do przetwarzania energii elektrycznej produkowanej ze źródeł odnawialnych w paliwa gazowe takie jak wodór. Teraz przetestowane zostaną możliwości dostarczania wodoru za pomocą sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego oraz wykorzystania mieszanki tych paliw w urządzeniach końcowych.
[pomorskie] Podpisano umowę na roboty budowlane dla gazociągu Szczecin-Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Podpisano umowę na roboty budowlane dla gazociągu Szczecin-Gdańsk
Gaz-System podpisał z konsorcjum firm w składzie: ZRUG Zabrze (lider konsorcjum), Stalprofil oraz Na...
GAZ-SYSTEM otrzyma dofinansowanie unijne dla projektu "Pomeranian Green Hydrogen Cluster"artykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM otrzyma dofinansowanie unijne dla projektu "Pomeranian Green Hydrogen Cluster"
Europejska Agencja Wykonawcza ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska (European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency – CINEA) przyznała wsparcie finansowe dla projektu pn. Pomeranian Green Hydrogen Cluster (Pomorski Klaster Zielonego Wodoru) ze środków europejskich w ramach instrumentu "CEF Cross-border Renewable Energy".
[Warszawa] Trwają prace zmierzające do uruchomienia nowego bloku w EC Żerańartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Trwają prace zmierzające do uruchomienia nowego bloku w EC Żerań
- Mamy już warunki zabudowy, decyzję środowiskową dla bloku gazowo-parowego, złożyliśmy wniosek do P...
firma
Pokaż firmę
OPG Gaz - System S.A.
Kolejne miliony unijnego dofinansowania dla inwestycji GAZ-SYSTEM łączącej Wielkopolskę i Lubuskieartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne miliony unijnego dofinansowania dla inwestycji GAZ-SYSTEM łączącej Wielkopolskę i Lubuskie
Spółka GAZ-SYSTEM otrzymała ponad 86 mln zł wsparcia z funduszu FEnIKS na budowę gazociągu Nowe Tłoki – Sulechów. Umowa została podpisana z Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego.
[Zielona Góra] Nowy najemca w Galerii Grafittartykuł
Pokaż artykuł
[Zielona Góra] Nowy najemca w Galerii Grafitt
Wraz z początkiem marca w Galerii Grafitt pojawił się nowy salon multibrandowy. Swoją działalność r...
Położono stępkę pod nowoczesny Terminal LNG (FSRU Offshore) w Gdańsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Położono stępkę pod nowoczesny Terminal LNG (FSRU Offshore) w Gdańsku [ZDJĘCIA]
To ważny etap budowy Terminala FSRU. W południowokoreańskiej stoczni w Ulsan położono ważącą ponad 50 ton stępkę - główny element konstrukcyjny dna kadłuba przyszłej jednostki regazyfikacyjnej, która zacumuje na wodach Zatoki Gdańskiej w 2027 roku. Terminal - po osiągnieciu zdolności operacyjnej - będzie przystosowany do przyjmowania dostaw skroplonego gazu ziemnego, jego magazynowania i regazyfikacji. Wszystkie prace przy jego budowie przebiegają zgodnie z harmonogramem.
Za ok. 900 mln zł w Wielkopolsce powstanie nowa, wielka tłocznia gazu GAZ-SYSTEMartykuł
Pokaż artykuł
Za ok. 900 mln zł w Wielkopolsce powstanie nowa, wielka tłocznia gazu GAZ-SYSTEM
Kolejna strategiczna inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. GAZ-SYSTEM podpisał umowę na budowę nowej tłoczni gazu we Lwówku (woj. wielkopolskie) oraz powiązanej infrastruktury przesyłowej. Rozpoczęcie prac budowalnych zaplanowano na II kwartał 2026 r., a ich zakończenie przewidziane jest na przełomie 2027/2028 r. Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma Budimex S.A. z Warszawy.
Co słychać na budowie wielkiego pływającego Terminala LNG (FSRU) w Gdańsku?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie wielkiego pływającego Terminala LNG (FSRU) w Gdańsku?
Budowa pływającego Terminala FSRU idzie zgodnie z planem. Kontrola jakości stalowych pali, dostarczonych na zlecenie wykonawcy z renomowanej huty w Algierii, zadziałała prawidłowo i wzorowo. GAZ-SYSTEM - jako inwestor gdańskiego terminala - wnikliwie monitoruje każdy etap inwestycji i jest w bieżącym kontakcie wykonawcą. Ten strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego państwa projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem, przy udziale polskich firm. Osiągnięcie zdolności operacyjnej terminala zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2028 roku.
REKLAMA