Gazowa spółka postawi na Tarnogaju nowy biurowiec

Gazowa spółka postawi na Tarnogaju nowy biurowiec

Wrocław
REKLAMA
GAZ-SYSTEM S.A. szykuje się do budowy nowego biurowca przy ulicy Gazowej, gdzie mieści się wrocławski oddział tej firmy. – Czekamy na decyzję o warunkach zabudowy – tłumaczą przedstawiciele spółki.

W lipcu spółka Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM złożyła wniosek w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy budynku biurowego przy ulicy Gazowej wraz z pomieszczeniami magazynowymi i serwerownią.
W połowie września prezydent Wrocławia wydał decyzję o braku potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko. Biurowiec ma stanąć na działkach nr 1/7 i 1/8 na Tarnogaju.
REKLAMA
UM Wrocławia
 Obecnie oczekujemy na wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla działki nr 1/7 i fragmentu działki nr 1/8 dla budowy budynku biurowego wraz z częścią magazynową i techniczną  tłumaczy nam Tomasz Pietrasieński, rzecznik prasowy GAZ-SYSTEM S.A.
Jak informuje Pietrasieński, maksymalne wymiary budynku mogą wynosić 30 x 40 metrów oraz 16 metrów wysokości.

Dokładne maksymalne wymiary obiektu będą znane po wydaniu decyzji o warunkach zabudowy, ze względu na brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – dodaje.
Przy ulicy Gazowej ma powstać 3-kondygnacyjny obiekt, wyglądem nawiązujący do otaczających budynków. Wykonawcą dokumentacji projektowej jest GAZOPROJEKT S.A.
– Ze względu na toczące się postępowanie dotyczące wydania decyzji o warunkach zabudowy, nie ma jeszcze ostatecznej wersji wizualizacji budynku – podkreśla Tomasz Pietrasieński.
Prace budowlane powinny zacząć się w drugiej połowie 2018 roku, a czas realizacji inwestycji szacowany jest na około 2 lata.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA