Trwają prace zmierzające do uruchomienia nowego bloku w EC Żerań

Trwają prace zmierzające do uruchomienia nowego bloku w EC Żerań

Warszawa
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

- Mamy już warunki zabudowy, decyzję środowiskową dla bloku gazowo-parowego, złożyliśmy wniosek do PSE o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej. Uzyskanie warunków zakładamy w maju – poinformowała Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa podczas prezentacji wyników finansowych PGNiG za 2012 r.

 

- Podpisaliśmy również umowę z Gaz-System o przyłączenie bloku z terminem na 1 kwietnia 2017. Wszystkie prace zmierzające do uruchomienia trwają – powiedziała Piotrowska-Oliwa. - Przygotowujemy się również do rozbudowy gazociągu wysokiego ciśnienia Rembelszczyzna, by móc tłoczyć gaz do elektrociepłowni Żerań – dodała.

REKLAMA

 

Przedsięwzięcie PGNiG polega na budowie bloku gazowo-parowego o mocy 400 MW w Elektrociepłowni Żerań. Jego realizacja przyczyni się do modernizacji EC Żerań poprzez umożliwienie wycofania wyeksploatowanych kotłów węglowych, zwiększenie produkcji energii elektrycznej w kondensacji oraz redukcję emisji CO2. Parametry techniczne bloku będą spełniały wymogi Dyrektywy ws. Emisji Przemysłowych (IED) oraz wymogi BAT (Najlepszych Dostępnych Technologii). Jednostka będzie zużywała corocznie ponad 550 mln m3 gazu ziemnego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA