REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Renetainwestycja
Pokaż inwestycję
Reneta
Warszawa, Nasienna 11
[śląskie] ZGO w Bielsku-Białej już na ukończeniuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] ZGO w Bielsku-Białej już na ukończeniu
Dobiegają końca ostatnie prace związane z budową Zakładu Gospodarki Odpadami (ZGO) w Bielsku-Białej....
[Wrocław] Za 640 tys. wymienią 2 zwrotnice na skrzyżowaniu Hallera i Powstańców Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Za 640 tys. wymienią 2 zwrotnice na skrzyżowaniu Hallera i Powstańców Śląskich
Modernizacja zwrotnic tramwajowych ma potrwać do 22 września. Na szczęście prace będą prowadzone noc...
[Wrocław] Chłodnie przy Małopanewskiej idą do rozbiórki. Stanie tam nowe osiedle na ponad 600 mieszkańartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Chłodnie przy Małopanewskiej idą do rozbiórki. Stanie tam nowe osiedle na ponad 600 mieszkań
Nordis ma już zgodę na rozbiórkę swoich chłodni i magazynów przy ulicy Małopanewskiej. Na tym tereni...
[opolskie] Kler zatrudni 150 pracowników w nowej fabryce mebli w Nysieartykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] Kler zatrudni 150 pracowników w nowej fabryce mebli w Nysie
Firma Kler, znany polski producent mebli z Dobrodzienia chce zatrudnić w Nysie 150 pracowników. Kler...
Polski autonomiczny system ochrony infrastruktury strategicznej WARTOWNIK wchodzi do polskiej armiiartykuł
Pokaż artykuł
Polski autonomiczny system ochrony infrastruktury strategicznej WARTOWNIK wchodzi do polskiej armii
Polska firma Farada Group podpisała umowę z Wojskowym Instytutem Techniki Uzbrojenia (WITU) na opracowanie systemu WARTOWNIK – zaawansowanego rozwiązania do monitorowania i ochrony infrastruktury krytycznej z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Kontrakt zawarto 23 marca 2026 roku, a prace ruszają natychmiast po podpisaniu dokumentów. Zakończenie projektu przewidziano na drugą połowę czwartego kwartału 2026 roku.
Uniq Logistic podwoi wynajmowaną powierzchnię w parkach logistycznych MLP Groupartykuł
Pokaż artykuł
Uniq Logistic podwoi wynajmowaną powierzchnię w parkach logistycznych MLP Group
Polska firma logistyczna podpisała umowy najmu na około 20,5 tys. mkw. dodatkowej powierzchni w ramach MLP Pruszków II oraz MLP Łódź, czyli dwóch parków logistycznych z portfela MLP Group. Po przekazaniu nowych obiektów spółka Uniq Logistic będzie miała do dyspozycji obiekty liczące łącznie blisko 44 tys. mkw. W obu transakcjach doradzała najemcy agencja AXI IMMO.
Rusza remont dworca kolejowego Toruń Miasto [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza remont dworca kolejowego Toruń Miasto [WIZUALIZACJE]
Odnowiony z poszanowaniem dla jego historii, komfortowy i dostępny dla wszystkich pasażerów, z ciekawie zaaranżowaną, zieloną poczekalnią letnią – taki właśnie będzie po przebudowie dworzec Toruń Miasto. PKP S.A. przekazały plac budowy wykonawcy.
Dworzec w Kuźnicy na Helu otwarty dla podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Dworzec w Kuźnicy na Helu otwarty dla podróżnych
Klinkierowa elewacja, dwie poczekalnie, nowa wiata przy dworcu oraz zlokalizowany w sąsiedztwie parking dla samochodów i rowerów – zabytkowy dworzec w Kuźnicy na Półwyspie Helskim odzyskał historyczny blask, a jednocześnie został wyposażony w udogodnienia dla podróżnych na miarę XXI wieku. Polskie Koleje Państwowe S.A. udostępniły dziś gruntownie zmodernizowany dworzec pasażerom.
Grupa kapitałowa HRE Investments z wysoką karą finansową od UOKiKartykuł
Pokaż artykuł
Grupa kapitałowa HRE Investments z wysoką karą finansową od UOKiK
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał decyzję dotyczącą grupy kapitałowej HRE Investments – na spółki wchodzące w jej skład nałożył kary blisko 12 mln zł. Kary w łącznej wysokości 1,4 mln zł zostały nałożone na dwie osoby zarządzające. Konsumenci byli wprowadzani w błąd co do gwarancji zwrotu inwestycji w przedsięwzięcia deweloperskie i związanego z nim ryzyka.
Katowice Airport z drugim terminalem cargo. Rusza projektowanie!artykuł
Pokaż artykuł
Katowice Airport z drugim terminalem cargo. Rusza projektowanie!
W pierwszej połowie lipca 2025 r. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.), spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, podpisało umowę z firmą KWADRAT Polska Sp. z o.o. Sp. K. na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy drugiego terminalu cargo w Katowice Airport.
[Wrocław] Remont torowiska na Sępolnie opóźniony - tramwaje jeszcze tam nie wrócąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Remont torowiska na Sępolnie opóźniony - tramwaje jeszcze tam nie wrócą
Zamiast od poniedziałku, najpewniej dopiero pod koniec stycznia dojedziemy tramwajem na Sępolno. Rem...
[Szczecin] Galeria Vendo Park powstanie w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
[Szczecin] Galeria Vendo Park powstanie w Szczecinie
Deweloper Trei Real Estate Poland sfinalizował zakup 5,5 ha gruntu pod nowy projekt przy ul. Policki...
Centrum Handlowe Auchan Piaseczno przejdzie modernizację. Będzie bardziej nowoczesne i ekologiczneartykuł
Pokaż artykuł
Centrum Handlowe Auchan Piaseczno przejdzie modernizację. Będzie bardziej nowoczesne i ekologiczne
Jasny, nowoczesny wystrój wnętrz, nowe miejsca do odpoczynku, odnowiona strefa restauracyjna oraz wejścia do obiektu, a także ekologiczne rozwiązania – to wszystko jeszcze jesienią pojawi się w podwarszawskim Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Będzie to kolejne centrum ze znakiem jakości Oshopping w portfolio Nhood Polska, firmy zarządzającej obiektem.
We Wrocławiu ruszyła budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu ruszyła budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej [WIZUALIZACJE]
Ruszyła od dawna wyczekiwana inwestycja, jaką jest wielofunkcyjna hala sportowa na wrocławskich Kłok...
[Dolny Śląsk] Francuski inwestor wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Francuski inwestor wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskich
4 grudnia Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" rozstrzygnęła przetarg na działkę o...
W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemeraartykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemera
Nemera, światowy lider w produkcji urządzeń do podawania leków wybudowała zakład, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne, dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna.
Najstarszy producent opon w Polsce znika z mapy przemysłowej krajuartykuł
Pokaż artykuł
Najstarszy producent opon w Polsce znika z mapy przemysłowej kraju
Stomil Poznań, zakład z niemal stuletnią historią, wchodzi w formalną likwidację. Walne zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdziło decyzję zarządu o rozwiązaniu spółki, a Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ S.A.) – główny właściciel – potwierdziła, że fabryka zatrudniająca 119 osób zostanie zamknięta. To symboliczny koniec epoki dla polskiego przemysłu oponiarskiego. Fabryka Stomil Poznań kończy działalność po 98 latach – co dalej z pracownikami i polskim przemysłem oponiarskim?
Panattoni ukończyło w Bieruniu fabrykę dla Grupy Hager. Wartość inwestycji wyniosła ok. 50 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni ukończyło w Bieruniu fabrykę dla Grupy Hager. Wartość inwestycji wyniosła ok. 50 mln euro
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował kolejną budowę zakładu produkcyjnego na Śląsku. Deweloper ukończył obiekt o powierzchni 21 500 mkw. dla Grupy Hager – wiodącego dostawcy rozwiązań i usług w zakresie instalacji elektrycznych. Najnowocześniejsza fabryka w portfolio Grupy Hager służyć będzie, przede wszystkim, do produkcji elektrycznych urządzeń zabezpieczających.
Wmurowano kamień węgielny pod wielką fabrykę firmy Viessmann w Legnicy. Powstanie około 3000 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Wmurowano kamień węgielny pod wielką fabrykę firmy Viessmann w Legnicy. Powstanie około 3000 miejsc pracy
Grupa Viessmann, wiodący producent systemów techniki grzewczej, który na polskim rynku działa już od ponad 20 lat zrealizuje kolejną inwestycję na terenie naszego kraju. W Legnicy powstanie nowy zakład produkcyjny, w którym będą tworzone przede wszystkim pompy ciepła oraz komponenty. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wziął udział premier Mateusz Morawiecki.
REKLAMA