REKLAMA
Znaleziono 330 wyników
W Gdańsku zostanie otwarty Instytut Kultury Miejskiej "Kunszt Wodny" [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku zostanie otwarty Instytut Kultury Miejskiej "Kunszt Wodny" [ZDJĘCIA]
Już za miesiąc odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Kunszt Wodny opowie m.in. o architekturze i urbanistyce miasta. 22 września odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby gdańskiego Instytutu Kultury Miejskiej. Kunszt Wodny został zaprojektowany przez Studio Kwadrat. W nowym miejscu IKM przygotował szeroką ofertę działań i wydarzeń dla mieszkańców i mieszkanek, środowiska lokalnych twórców i twórczyń oraz kadr kultury.
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otworzył w Radomiu hub technologiczny [FILM]
Radomski Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji otrzymał 15 mln zł z unijnych środków na rozwój przemysłu z wykorzystaniem najnowszych cyfrowych technologii, w ramach innowacyjnego projektu ProtoHub 4.0. „Zadaniem Sieci Badawczej Łukasiewicz jest transfer wiedzy do gospodarki. Radomska placówka będzie odpowiadać na potrzeby najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców z całej Polski” - powiedział dr Hubert Cichocki, prezes Centrum Łukasiewicz.
Budimex wybuduje Instytut Medycyny Precyzyjnej dla ‎Uniwersytetu Medycznego w Białymstokuartykuł
Pokaż artykuł
Budimex wybuduje Instytut Medycyny Precyzyjnej dla ‎Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Budimex SA podpisał umowę z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku na realizację przebudowy i nadbudowy budynku Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku na potrzeby utworzenia Instytutu Medycyny Precyzyjnej – Centrum Medycyny Nowej Generacji. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a jej wartość wynosi ponad 18,3 mln zł brutto.
Powstanie drugie połączenie elektroenergetyczne między Polską i Litwąartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie drugie połączenie elektroenergetyczne między Polską i Litwą
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PSE zaakceptowało tzw. finansową decyzję inwestycyjną (ang. Financial Investment Decision, FID) na budowę Harmony Link. Będzie to drugie połączenie elektroenergetyczne między Polską i Litwą. Jego uruchomienie jest planowane na 2030 r. – poinformowały w poniedziałek 23 grudnia Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza mikrohub przeładunkowyartykuł
Pokaż artykuł
Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza mikrohub przeładunkowy
Poznań, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza mikrohub przeładunkowy. To pomysł realizowany przez Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, Urząd Miasta Poznania i wspierany przez firmę GLS Poland, która będzie obsługiwała paczki z mikrohubu w ramach pilotażu.
[Warszawa] Siemieńskiego 3inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Siemieńskiego 3
Warszawa, Ochota, Siemieńskiego 3
[Wrocław] Wrocławski Medyczny Park Naukowo-Technologiczny, ul. Kutnowskainwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Wrocławski Medyczny Park Naukowo-Technologiczny, ul. Kutnowska
Wrocław, Krzyki
Łukasiewicz – ILOT, MZL i DRACO Aircraft: Współpraca przy projekcie i budowie samolotu DRACO Wilga w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Łukasiewicz – ILOT, MZL i DRACO Aircraft: Współpraca przy projekcie i budowie samolotu DRACO Wilga w Polsce
Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa (Łukasiewicz – ILOT), Mieleckie Zakłady Lotnicze (MZL) oraz DRACO Aircraft podpisały listy intencyjne dotyczące współpracy w rozwoju i budowie samolotu DRACO. Wydarzenie odbyło się 3 lutego 2025 roku w Warszawie.
W Gdańsku zostanie otwarte Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku zostanie otwarte Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni [ZDJĘCIA]
Jeszcze w tym miesiącu w Gdańsku zostanie otwarte Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Budowa rozpoczęta została w 2021 roku, a pozwolenie na użytkowanie obiektu zostało uzyskane w listopadzie 2023 roku. Otwarcie obiektu odbędzie się 29 lutego.
Jednoznacznie wsparcie rządu USA dla budowy małych, modułowych reaktorów atomowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Jednoznacznie wsparcie rządu USA dla budowy małych, modułowych reaktorów atomowych w Polsce
Modułowe reaktory SMR są już dość powszechnie uważane za technologię, która może zastąpić konwencjonalną energetykę jądrową. Inwestuje w nią już wiele państw świata. Duże zainteresowanie widać też w Polsce. Jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, według oficjalnych zapowiedzi w kraju może powstać ok. 100 SMR-ów. Pierwszy z nich zacznie działać prawdopodobnie na początku przyszłej dekady.
Elektrownia Ostrołęka B zmniejsza wpływ na środowisko. Wielka modernizacja bloku nr 3 zakończonaartykuł
Pokaż artykuł
Elektrownia Ostrołęka B zmniejsza wpływ na środowisko. Wielka modernizacja bloku nr 3 zakończona
Grupa Energa, będąca częścią Grupy ORLEN, zakończyła ważną modernizację bloku nr 3 elektrowni węglowej w Ostrołęce. Jednostka jest gotowa do współspalania większej ilości biomasy (50 proc. udziału energetycznego w paliwie, w porównaniu do wcześniejszych 30 proc.), co wpłynie na obniżenie jej emisyjności i oddziaływania na środowisko.
firma
Pokaż firmę
Główny Instytut Górnictwa
firma
Pokaż firmę
Instytut Technologii Elektronowej
firma
Pokaż firmę
Instytut Fizyki Jądrowej
firma
Pokaż firmę
Instytut Pamięci Narodowej
firma
Pokaż firmę
Mazowiecki Instytut Kultury
firma
Pokaż firmę
Narodowy Instytut Muzeów
firma
Pokaż firmę
Małopolski Instytut Kultury
Radar meteorologiczny na Górze Św. Anny oficjalnie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Radar meteorologiczny na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB) oficjalnie zainaugurował pracę najnowszego radaru meteorologicznego na Górze Św. Anny w woj. opolskim, działającego w ramach sieci POLRAD. W wydarzeniu wziął udział minister infrastruktury Dariusz Klimczak.
Dobiega końca budowa nowej siedziby Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynieartykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca budowa nowej siedziby Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie
Dobiega końca budowa nowej siedziby Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Zakończenie prac planowane jest na październik tego roku. Obiekt scali wszystkie jednostki Instytutu, które dziś są rozproszone w czterech lokalizacjach w dwóch miastach. Atutem nowej lokalizacji jest także sąsiedztwo z parkiem naukowo-technologicznym.
REKLAMA