REKLAMA
Znaleziono 496 wyników
Panattoni buduje Wrocław Campus 39 – firmy e-commerce wynajmują. Powstanie wiele nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni buduje Wrocław Campus 39 – firmy e-commerce wynajmują. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozkręca największą na Dolnym Śląsku i...
2,4 mld zł dla PGZ na dofinansowanie produkcji amunicji 155 mm w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
2,4 mld zł dla PGZ na dofinansowanie produkcji amunicji 155 mm w Polsce
Polska Grupa Zbrojeniowa otrzyma ponad 2,4 mld zł dofinansowania z Funduszu Inwestycji Kapitałowych, którego dysponentem jest Ministerstwo Aktywów Państwowych. Dzięki dofinansowaniu przyznanemu czterem spółkom domeny amunicyjnej, możliwa będzie zarówno dalsza rozbudowa, jak również powstanie nowej infrastruktury oraz linii technologicznych. Tym samym realizowana będzie koncepcja zakładająca organizację 3 fabryk amunicji w ramach PGZ. Pozwoli to na zasadnicze zwiększenie potencjału produkcyjnego w zakresie materiałów i środków bojowych, w tym kluczowej obecnie amunicji kalibru 155 mm.
Dolny Śląsk: Pod Legnicą powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Pod Legnicą powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
20 maja hiszpański koncern Q-Energy przejął od podlegnickiej gminy Miłkowice w 29-letnią dzierżawę ponad 200 hektarów dawnych pól irygacyjnych. Planuje na tym wielkim terenie budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce. Prawne przygotowanie inwestycji zajęło trzy lata.
Fińska firma Scanfil rozbuduje swoją polską fabrykę w Sieradzuartykuł
Pokaż artykuł
Fińska firma Scanfil rozbuduje swoją polską fabrykę w Sieradzu
Fińska firma Scanfil, jeden z największych producentów kontraktowych i dostawców systemów dla branży elektronicznej zdecydował się zainwestować ok. 6 mln euro w rozbudowę swojej polskiej fabryki w Sieradzu, w województwie łódzkim. W ramach planowanej inwestycji powstanie nowa linia produkcyjna elektroniki oraz automatyki magazynowej.
Adidas otworzy w Warszawie swój największy sklep w Europie Środkowej i Wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
Adidas otworzy w Warszawie swój największy sklep w Europie Środkowej i Wschodniej
Adidas zdecydował się na otwarcie w Warszawie swojego największego sklepu w Europie Środkowej i Wschodniej. Salon zlokalizowany będzie w warszawskich Domach Towarowych Wars Sawa Junior, w centrum miasta, przy ulicy Marszałkowskiej.
7R pozyskuje 150 mln zł z emisji zielonych obligacjiartykuł
Pokaż artykuł
7R pozyskuje 150 mln zł z emisji zielonych obligacji
7R, deweloper wysokiej jakości magazynów, pomyślnie zakończył pierwszą fazę emisji zielonych obligacji. To pierwszy krok w ramach programu obligacyjnego o wartości 100 mln euro. Początkowo firma planowała pozyskać 100 mln zł, jednak duże zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych i wybranych inwestorów prywatnych pozwoliło zwiększyć tę kwotę do 150 mln zł.
Kolejna inwestycja DL Invest Group w woj. śląskim. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna inwestycja DL Invest Group w woj. śląskim. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna nowa inwestycja i nowe miejsca pracy w województwie śląskim. DL Invest Group, jeden z najszybciej rozwijających się deweloperów w Polsce, nie zwalni tempa. W okolicy Bielska-Białej, na terenie Strefy Ekonomicznej, powstanie nowoczesny obiekt magazynowo-produkcyjny, który już w pierwszej połowie 2025 roku zostanie oddany do użytku. Dzięki realizacji tej inwestycji w regionie powstaną nowe miejsca pracy.
Polska firma PAD RES inwestuje w kolejne dwie farmy fotowoltaiczneartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma PAD RES inwestuje w kolejne dwie farmy fotowoltaiczne
PAD RES, polski deweloper, który specjalizuje się w projektach związanych z energią odnawialną, zrealizuje dwie farmy fotowoltaiczne ​​o łącznej mocy 95 MW. Inwestycje zlokalizowane są w województwie lubuskim, a farmy pokryją zapotrzebowanie na energię elektryczną około 50 tys. gospodarstw domowych.
Budowa wielkiej elektrowni PGE Nowy Rybnik weszła w kluczowy etap realizacji [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiej elektrowni PGE Nowy Rybnik weszła w kluczowy etap realizacji [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Budowa bloku gazowo-parowego PGE Nowy Rybnik weszła w kluczowy etap realizacji. Inwestycja jest zaawansowana w około 80%, a prace stopniowo zbliżają się do finału. Prace bloku gazowo-parowego PGE Nowy Rybnik wkraczają w decydującą fazę. Jak informuje spółka PGE Nowy Rybnik odpowiedzialna za inwestycję, zaawansowanie prac osiągnęło już około 80%, a realizacja jednego z najważniejszych projektów energetycznych w regionie przebiega zgodnie z harmonogramem.
W Polsce rusza budowa największej farmy fotowoltaicznej w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce rusza budowa największej farmy fotowoltaicznej w Europie
W Polsce rusza budowa największej farmy fotowoltaicznej w Europie. GOLDBECK SOLAR Polska, wiodąca firma EPC, ogłosił podpisanie ważnego kontraktu na realizację elektrowni fotowoltaicznych Sidłowo-Kikowo-Dobrowo w województwie zachodniopomorskim, wraz z przyłączeniem do krajowej sieci elektroenergetycznej. Inwestycja ta stanie się największą instalacją fotowoltaiczną w Europie. Stanowi to ogromny kamień milowy oraz znaczący sukces dla firmy, która uzyskała pełny zakres prac dla tego przełomowego projektu.
W Gdańsku może ruszać budowa strategicznego projektu energetycznego Polski [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku może ruszać budowa strategicznego projektu energetycznego Polski [FILM]
Może ruszać realizacja kolejnej dużej inwestycji na terenie Portu Morskiego w Gdańsku. W środę 14 lutego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Gdańsku poinformował na swojej stronie internetowej, że na wniosek inwestora: Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System SA, wydał postanowienie o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: "Realizacja terminalu FSRU z gazociągiem podmorskim w obrębie akwenu Portu w Gdańsku". Inwestycja ta jest strategicznym projektem energetycznym Polski.
[Gdańsk] Torus sprzedaje drugi etap kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku Grupie PHNartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Torus sprzedaje drugi etap kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku Grupie PHN
Firma Torus podpisała umowę sprzedaży drugiego etapu kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku ze spół...
W Zgorzelcu i Goerlitz rozpoczęła się budowa UNITED HEAT, transgranicznego połączenia systemów ciepłowniczych Polski i Niemiec [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Zgorzelcu i Goerlitz rozpoczęła się budowa UNITED HEAT, transgranicznego połączenia systemów ciepłowniczych Polski i Niemiec [FILM]
W Zgorzelcu i Goerlitz rozpoczęła się budowa UNITED HEAT, transgranicznego połączenia systemów ciepłowniczych Polski i Niemiec. To wyjątkowo zaawansowana technologicznie i jedna z najważniejszych inwestycji energetycznych w Europie Środkowej. Umożliwi pełną dekarbonizację systemów ciepłowniczych obu miast do 2030 r. oraz znacząco ograniczy emisję CO₂ w regionie
Trwają prace na budowie nowego centrum dystrybucyjnego Lidl Polska na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace na budowie nowego centrum dystrybucyjnego Lidl Polska na Dolnym Śląsku
Inwestycja Lidla w Dobroszycach (powiat oleśnicki) na Dolnym Śląsku osiągnęła najwyższy punkt konstrukcyjny, a prace budowlane zmierzają ku końcowi. Pierwsze dostawy z centrum dystrybucyjnego Lidl Polska będą realizowane w drugiej połowie 2022 roku.
Luneos otworzy nowe biuro w wielofunkcyjnym kompleksie Moje Miejsce w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Luneos otworzy nowe biuro w wielofunkcyjnym kompleksie Moje Miejsce w Warszawie
Luneos, spólka realizująca projekty Transformacji Energetycznej 360 wśród przedsiębiorców, zmienia dotychczasową lokalizację. Firma otworzy nowe biuro na koniec tego roku w biurowej części inwestycji Moje Miejsce, którą Echo Investment zrealizowało na Dolnym Mokotowie.
Polska: Regionalne rynki biurowe w II kwartale 2022 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Polska: Regionalne rynki biurowe w II kwartale 2022 roku
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) za pierwszy kwartał 2022 roku.
Globalny lider cyberbezpieczeństwa – amerykańska firma Netskope otworzyła data center w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Globalny lider cyberbezpieczeństwa – amerykańska firma Netskope otworzyła data center w Warszawie
Netskope, lider na rynku Secure Access Service Edge (SASE) i cyberbezpieczeństwa, otwiera swoje centrum danych (NewEdge) w Warszawie. W sumie amerykańska firma zrealizowała już 62 podobnych inwestycji na całym świecie, na które przeznaczyła ponad 100 mln dol. Niedawno podobne centrum danych zostało otwarte w Brukseli. Warszawska inwestycja to pierwszy taki obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej.
Innowacyjne projekty w SSSE S.A. – nowe technologie i Przemysł 4.0artykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjne projekty w SSSE S.A. – nowe technologie i Przemysł 4.0
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wspiera różnorodne firmy z branż takich jak m.in.: elektroniczny, meblarski, chemiczny, metalowy, poligraficzny i spożywczy. W tych podmiotach gospodarczych realizowane są innowacyjne projekty, które kładą duży nacisk na przyszłościowe technologie, w tym recykling, automatyzację procesów produkcji oraz nowoczesne rozwiązania w branży energetycznej i logistycznej. Przedstawiciele tych branż stawiają na innowacyjność, wprowadzanie nowych produktów oraz zrównoważony rozwój, co sprzyja wdrożeniom idei Przemysłu 4.0.
Wielka rafineria ORLENU w Płocku będzie produkowała energię odnawialnąartykuł
Pokaż artykuł
Wielka rafineria ORLENU w Płocku będzie produkowała energię odnawialną
Płocka rafineria ORLENU będzie produkowała energię odnawialną. W bezpośrednim sąsiedztwie zakładu powstanie farma fotowoltaiczna o mocy około 40 MW. Instalacja umożliwi wyprodukowanie w skali roku blisko 45 tys. MWh energii elektrycznej.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
REKLAMA