PM Group projektuje dla Fresh Start Bakeries

PM Group projektuje dla Fresh Start Bakeries

dolnośląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Nowa inwestycja firmy Fresh Start Bakeries, należącej do światowego holdingu Aryzta, powstanie tym razem w Strzegomiu. To pierwsza inwestycja na strzegomskich terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Zakład produkcyjny zaprojektuje firma PM Group, która będzie także sprawować nadzór autorski i inwestorski nad inwestycją.

 

PM Group projektuje na zlecenie FSB Piekarnie Sp. z o. o. zakład produkcyjny wraz z pomieszczeniami biurowymi i zapleczem technicznym. Jego łączna powierzchnia wyniesie blisko 12 tys. mkw. – Obecnie zespół projektantów PM Group  opracowuje  projekt koncepcyjny nowego zakładu. Do końca marca opracowana zostanie dokumentacja do uzyskania niezbędnych decyzji i pozwoleń oraz do przeprowadzenia procedury przetargowej. Przewidujemy, że realizacja inwestycji rozpocznie się wczesną wiosną - informuje Łukasz Kantorowicz z PM Group. W kolejnych etapach współpracy, poza organizacją przetargów, inżynierowie z PM Group zajmą się nadzorem i zarządzaniem realizacją inwestycji. - Pierwszych wypieków spodziewamy się na początku 2013 roku – dodaje Łukasz Kantorowicz. 

 

Fresh Start Bakeries Europe jest liderem w produkcji pieczywa hamburgerowego, dostarczanego do sieci sklepów i restauracji na całym świecie. Europejskie piekarnie FSB działają w Barcelonie, Madrycie, Sztokholmie, Malmo, Duisburgu oraz w miejscowości Michałów-Reginów pod Warszawą.

PM Group jest międzynarodową firmą architektoniczną, m.in. zarządzającą realizacją inwestycji i zajmującą się doradztwem technicznym dla sektora prywatnego i publicznego. Firma powstała w Irlandii, a obecnie posiada biura w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W Polsce siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu, ale spółka prowadzi także biura w Warszawie i Krakowie.

REKLAMA

 

Informacje o PM Group w Polsce

PM Group na całym świecie zatrudnia blisko 1700 osób. W rodzimej Irlandii jest największą firmą inżynierską i liderem w zakresie projektowania i zarządzania inwestycjami w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym. PM Group Polska zatrudnia blisko 200 inżynierów i architektów.

Do klientów PM Group z sektora prywatnego należą m.in. DELL, 3M, LG Display, Pittsburgh Glass Works, NSK Steering Systems, Electrolux, Funai Electric, Procter & Gamble, Weyerhaeuser, L’Oreal, Colgate-Palmolive, PF Anpharm SA, Cargill, Wedel, Unilever, McCain Poland i Oriflame Cosmetics. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracuje m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg”.

W 2008 roku za dużą dynamikę rozwoju firma otrzymała od Brytyjsko – Polskiej Izby Handlowej nagrodę w kategorii Business Development. W 2010 roku nagrodzono ją tytułem Lidera Eko-inwestycji za projekt poprawy gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji jeleniogórskiej. Jest też dwukrotnym laureatem Gazeli Biznesu i Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego oraz pierwszej nagrody w konkursie Bezpieczna Budowa 2008 i wyróżnienia w tym samym konkursie w 2011 roku, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy i Okręgowe Inspektoraty Pracy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA