Kolejna inwestycja w sektorze spożywczym powstaje pod Oławą

Kolejna inwestycja w sektorze spożywczym powstaje pod Oławą

dolnośląskie
REKLAMA

Amerykańska firma Bama Companies uruchomi na Dolnym Śląsku swoją pierwszą fabrykę w Europie. To jeden ze światowych liderów dostarczających gotowe wyroby piekarskie do najbardziej znanych restauracji sieciowych. Inwestycję, która powstanie w Stanowicach pod Oławą, kompleksowo wspiera PM Group.


Amerykanie swoją pierwszą fabrykę na Starym Kontynencie wybudują na terenie Oławskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Stanowicach. Bama Europa wydzierżawiła 10-hektarową działkę, a na początek zagospodaruje ¼ tego terenu. – To pierwsza faza inwestycji, która zakłada budowę fabryki o powierzchni zabudowy 7 tys. mkw. Pierwsze produkty spożywcze powinny opuścić zakład w pierwszym półroczu 2013 roku. Rozbudowa fabryki planowana jest na 2016 rok – informuje Natalia Mizgalska, project manager PM Group, firmy, która kompleksowo zarządza realizacją inwestycji. Amerykański zakład w pierwszym etapie zatrudni 110 osób.

 

REKLAMA

Ze swoich fabryk w Tulsie w stanie Oklahoma oraz Chinach firma dostarcza półprodukty do 20 krajów na całym świecie. Są to głównie torty, ciastka, bułeczki hamburgerowe i gotowe ciasta na pizzę – dostarczane do gigantów rynku gastronomicznego – Bama Companies pielęgnuje od ponad 80 lat te same wartości i podkreśla na każdym kroku, że jest to rodzinny biznes z wielkimi tradycjami, który kieruje się jakością i świeżością swoich wyrobów. Naszym zadaniem jest stworzenie wizytówki tej firmy w Europie – mówi Natalia Mizgalska.


Inwestycją kompleksowo wspiera PM Group. Międzynarodowa firma architektoniczna jest odpowiedzialna za przedprojektowe usługi konsultingowe, projektowanie, nadzór przy przetargach oraz nadzór autorski nad całą inwestycją Bama Europa w Polsce. Dla firmy to już kolejny projekt w sektorze spożywczym w tej części kraju. PM Group jest zaangażowana w inwestycje Fresh Start Bakeries w Strzegomiu i Pasta Food Company w Opolu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA