Danfoss rozpoczął rozbudowę fabryki pod Warszawą. Przybędzie wiele nowych miejsc pracyźródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.

Danfoss rozpoczął rozbudowę fabryki pod Warszawą. Przybędzie wiele nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Mimo pandemii, Danfoss Poland rozwija się i rozbudowuje swoją fabrykę w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą. Dzięki inwestycji powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Oficjalne rozpoczęcie prac budowlanych odbyło się we wtorek, 13 października 2020 r. W rozbudowywanej części fabryki produkowane będą m.in. zawory elektromagnetyczne do różnych zastosowań w instalacjach wody bieżącej: między innymi jako elementy systemów przeciwzalaniowych, jako zawory ograniczające zbędne straty wody w budynkach itp. Do nowej hali o powierzchni 10 tys. mkw. przeniesiona zostanie produkcja zlokalizowana do tej pory w Kolding w Danii. Koszt inwestycji wyniesie około 60 mln zł. 
Danfoss stawia na dbałość o środowisko, ale też na wspieranie lokalnych społeczności i rozwój pracowników - kiedy tak wielu Polaków traci pracę, w nowej fabryce do końca 2021 r. zatrudnienie znajdzie ponad 400 osób. Rozbudowa produkcji to nie tylko istotny krok w rozwoju firmy, ale również solidne wsparcie dla regionu, a także impuls do dalszej odbudowy gospodarki po kryzysie.
- Nowo budowana hala będzie jednym z najnowocześniejszych parków technologicznych w okolicy, a zastosowane w niej technologie będą wysoce energooszczędne. Wytwarzane w niej produkty przyczynią się do dbałości o środowisko – oszczędności zasobów, wody i energii oraz ograniczenia strat żywności. To kolejna nasza inwestycja, która realizuje ambitne cele firmy – neutralność klimatyczną do 2030 roku - mówi Adam Jędrzejczak, prezes zarządu Danfoss Poland. 
REKLAMA
Danfoss będzie produkował w Grodzisku Mazowieckim również całą gamę rozwiązań zwiększających efektywność systemów chłodniczych w przemyśle spożywczym.
Rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce zaplanowano na styczeń 2022 r., choć pierwsze linie produkcyjne wystartują już na początku 2021 r. Dzięki rozbudowie Danfoss Poland stanie się jednym z największych kampusów Danfoss na świecie oraz zdecydowanie największym pracodawcą w Grodzisku Mazowieckim. Nowo powstająca hala będzie wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne, usprawniające proces produkcyjny, ale również optymalizujące zużycie energii.
Za projekt i budowę parku technologicznego dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim odpowiada Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie. Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad 2021 r. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA