Kolejna duża firma rozbudowała swoje centrum dystrybucyjne pod Wrocławiemźródło: Prologis

Kolejna duża firma rozbudowała swoje centrum dystrybucyjne pod Wrocławiem

REKLAMA
Firma Fresh Logistics Polska poinformowała o wybudowaniu nowej hali magazynowej w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie) pod Wrocławiem. Spółka zapowiada również zwiększenie zatrudnienia.
Nowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie centrum magazynowo-logistycznego Prologis Park Wrocław V, przy skrzyżowaniu autostrad A4 i A8 (AOW) oraz drogi ekspresowej S8.
Centrum dystrybucyjne Fresh Logistics Polska w Nowej Wsi Wrocławskiej składa się z magazynu wysokiego składowania o powierzchni 3,5 tys. mkw. z temperaturą kontrolowaną od 0 do 6 st. C, dającą możliwość przechowywania ponad 3 tys. palet. Jedna z komór o powierzchni 400 m kw. została specjalnie przystosowana do składowania towarów mrożonych.
Firma poinformowała, że w związku z nową inwestycją zamierza sukcesywnie zwiększać także i zatrudnienie. W pierwszym etapie załoga centrum dystrybucyjnego w Nowej Wsi Wrocławskiej powiększy się o 20 osób. 
W celu zminimalizowania zagrożenia dla środowiska naturalnego Fresh Logistics Polska zainwestowała również w wysokosprawny i niskoenergetyczny system chłodzenia, oparty o znikome ilości amoniaku i glikolu. Ponadto z instalacji chłodu odzyskiwana jest energia cieplna na potrzeby procesu rozmrażania chłodnic wentylatorowych.
REKLAMA

O inwestorze:

Fresh Logistics Polska jest spółką Grupy Raben, która to firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej świeżych produktów, wymagających kontrolowanej temperatury od 2 do 6 st. C oraz od 0 do 2 st. C w całym łańcuchu dostaw.Posiada w Polsce osiem oddziałów i zatrudnia aktualnie ponad 650 pracowników. Dysponuje na terenie całego kraju ponad 55 tys. mkw. powierzchni magazynowych z kontrolowaną temperaturą oraz flotą 550 różnych specjalistycznych pojazdów i naczep do transportu chłodniczego.

O Prologis Park Wrocław V

Prologis Park Wrocław V to centrum logistyczne, które docelowo będzie oferować ponad 275 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej do wynajęcia. Aktualnie wybudowanych zostało już 182 303 mkw. Planowana jest jeszcze realizacja kolejnych 93 361 mkw.
https://img.investmap.pl/gallery/58/58/496442_840x.jpeg"/>

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA