Niemiecka firma wybudowała fabrykę pod Wrocławiemźródło: Materiały prasowe

Niemiecka firma wybudowała fabrykę pod Wrocławiem

REKLAMA
W Aglomeracji Wrocławskiej powstała kolejna nowa fabryka. Niemiecka firma hubergroup wybudowała w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie) na terenie swojego kompleksu magazynowo-dystrybucyjnego fabrykę farb drukarskich, lakierów, tonerów i innych produktów wykorzystywanych w poligrafii.

W ramach inwestycji wybudowane zostały nowe hale produkcyjno-magazynowe z zapleczem biurowo-socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 23 000 mkw. Generalnym wykonawcą była firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o. z Wrocławia, a za projekt budowlany odpowiadał BCM Architekci Sp. z o.o.

Nowo wybudowany zakład obejmuje najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne dla wodnych lakierów serii ACRYLAC oraz atramentów rozpuszczalnikowych serii Gecko. Oprócz tego w zakładzie znajdują się linie dozujące do mieszania konwencjonalnych farb offsetowych i utwardzanych promieniami UV, a także serii Hubergroup Tinkredible, która jest przeznaczona do drukowania na metalu.
Hubergroup to jedna z wiodących międzynarodowych firm specjalizujących się w dziedzinie farb i wyrobów drukarskich.
REKLAMA
Pracę w fabryce znalazło 100 osób. Firma zwiększyła dzięki niej swoje moce produkcyjne w Europie. Jako centralny węzeł serwisowy dla Europy Wschodniej, zakład obejmuje również laboratorium z działem obsługi klienta i obsługi technicznej. Dedykowany jest do wszystkich rodzajów farb drukarskich i obsługuje drukarnie z całego świata.

Zmieniła się rola hubergroup Polska: z lokalnego centrum usługowego w zintegrowany europejski zakład produkcyjny. Jesteśmy bardzo dumni, że nasz wrocławski zespół tak aktywnie zaangażował się w kształtowanie tych wszystkich zmian – informuje Dirk Aulbert, członek zarządu hubergroup.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA