REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Port Polska: Otwarcie ofert na budowę fundamentów głębokich pod terminal pasażerski artykuł
Pokaż artykuł
Port Polska: Otwarcie ofert na budowę fundamentów głębokich pod terminal pasażerski
20 lutego upłynął termin składania ofert w postępowaniu na wykonanie fundamentów głębokich pod terminal pasażerski w ramach realizacji programu inwestycyjnego Port Polska. Do udziału w przetargu zaproszono dziewięć największych firm i konsorcjów posiadających doświadczenie w realizacji zaawansowanych projektów infrastrukturalnych. Na sfinansowanie zamówienia podstawowego zabezpieczono kwotę ponad 411 mln zł brutto.
W Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu powstanie nowa, energooszczędna palmiarnia [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu powstanie nowa, energooszczędna palmiarnia [FILM+WIZUALIZACJE]
Po wielu latach, we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym przy ulicy Sienkiewicza ponownie pojawi się Palmiarnia. Inwestor, Uniwersytet Wrocławski zdecydował się na jej odbudowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to równo 20 lat od zamknięcia palmiarni w 2007 roku, Uniwersytetowi uda się udostępnić dla zwiedzających zupełnie nowy obiekt.
Ruszyła wielka inwestycja za 7 mld zł, budowa bloków gazowo-parowych w Kozienicachartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła wielka inwestycja za 7 mld zł, budowa bloków gazowo-parowych w Kozienicach
Ruszyła wielka inwestycja za 7 mld zł, budowa bloków gazowo-parowych w Kozienicach. Powstaną dwa gazowe bloki energetyczne w technologii CCGT w Elektrowni Kozienice, w woj. mazowieckim. Nowe jednostki o łącznej mocy 1336 megawatów brutto mają zostać oddane do użytku w pierwszej połowie 2029 roku. Inwestycja warta ponad siedem miliardów złotych w przeważającej części będzie realizowana siłami polskich firm.
Szwajcarska firma Bell Food Group rozbuduje fabrykę pod Krakowem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma Bell Food Group rozbuduje fabrykę pod Krakowem [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał jubileuszową, 400. decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Beneficjentem jest firma Bell Polska sp. z o.o., która zrealizuje nową inwestycję w Niepołomicach pod Krakowem, zwiększając zdolności produkcyjne swojego zakładu.
Wrocław: Co słychać na budowie największego i najnowocześniejszego Szpitala Onkologicznego w Polsce? [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Co słychać na budowie największego i najnowocześniejszego Szpitala Onkologicznego w Polsce? [FILM+ZDJĘCIA]
We Wrocławiu powstaje największy w Polsce szpital onkologiczny, który będzie także jednym z największych tego typu ośrodków w Europie. Nowoczesna placówka ma stać się kluczowym centrum leczenia nowotworów, oferując pacjentom kompleksową opiekę na najwyższym światowym poziomie. W ramach naszego najnowszego FILMU o inwestycjach w stolicy Dolnego Śląska, odwiedziliśmy plac budowy i porozmawialiśmy z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, Panem Pawłem Gancarzem o tym wielkim i bardzo ważnym dla południowo-zachodniej części Polski (i okolic) projekcie.
Wrocław szykuje największą wymianę taboru w historii. 228 nowych autobusów już powstaje, a miasto zamawia kolejneartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław szykuje największą wymianę taboru w historii. 228 nowych autobusów już powstaje, a miasto zamawia kolejne
Wrocławskie MPK wchodzi w najbardziej intensywny etap odnowy taboru od lat. W produkcji znajduje się już 228 ultranowoczesnych autobusów, z czego 200 to pojazdy konwencjonalne, a 28 – elektryczne. To jednak dopiero część ogromnego programu inwestycyjnego, który ma odmienić komunikację miejską w stolicy Dolnego Śląska.
Kraków: Podpisano umowę na budowę gazociągu do nowo budowanej elektrociepłowni gazowejartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Podpisano umowę na budowę gazociągu do nowo budowanej elektrociepłowni gazowej
PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Krakowie z Grupy PGE podpisała umowę z polską firmą JT S.A. na realizację gazociągu do nowo budowanej elektrociepłowni gazowej. Inwestycja obejmie budowę gazociągu przyłączeniowego wysokiego ciśnienia o długości ok. 5 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą, niezbędną do jego obsługi. Powstaną także dwa zespoły zaporowo-upustowe, konieczne do zapewnienia prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania gazociągu.
Polska Wschodnia: Komplet decyzji lokalizacyjnych ważnego dla Europy Środkowo - Wschodniej gazociąguartykuł
Pokaż artykuł
Polska Wschodnia: Komplet decyzji lokalizacyjnych ważnego dla Europy Środkowo - Wschodniej gazociągu
Znana już jest trasa największego zadania inwestycyjnego prowadzonego obecnie przez GAZ-SYSTEM w południowej Polsce. Dwa gazociągi o łącznej długości ponad 280 kilometrów ułatwią współpracę systemu przesyłowego z trzema interkonektorami: Litwą, Słowacją oraz Ukrainą. Umożliwią także transport błękitnego paliwa odbieranego z budowanego terminala LNG w Zatoce Gdańskiej na południe kraju.
Poznańska inwestycja globalnej firmy Beiersdorf w czołówce Europyartykuł
Pokaż artykuł
Poznańska inwestycja globalnej firmy Beiersdorf w czołówce Europy
Rozbudowa fabryki Beiersdorf Manufacturing Poznań znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych projektów średniej wielkości w Europie w pierwszej edycji Investment Impact Awards organizowanej przez fDi Intelligence. Międzynarodowe jury doceniło wpływ inwestycji na lokalną gospodarkę, w tym wzrost zatrudnienia, rozwój mocy produkcyjnych oraz znaczenie projektu dla innowacyjności i zrównoważonego rozwoju.
Port Gdynia: Strategiczna inwestycja oddana do użytku. Infrastruktura gotowa na 400-metrowe kontenerowceartykuł
Pokaż artykuł
Port Gdynia: Strategiczna inwestycja oddana do użytku. Infrastruktura gotowa na 400-metrowe kontenerowce
Port Gdynia oddaje do użytku zmodernizowane Nabrzeże Helskie – jeden z kluczowych etapów projektu „Pogłębienie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia oraz przebudowa nabrzeży”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Inwestycja znacząco zwiększa możliwości operacyjne portu, wzmacnia jego konkurencyjność na Bałtyku oraz podnosi bezpieczeństwo i odporność europejskich łańcuchów dostaw.
Kolejna duża i ważna inwestycja w Porcie Gdańsk. Basen Górniczy zyska nowoczesną infrastrukturę portowąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża i ważna inwestycja w Porcie Gdańsk. Basen Górniczy zyska nowoczesną infrastrukturę portową
Nowe nabrzeża, większa nośność i lepsze parametry nawigacyjne – największy polski port morski wchodzi w kolejny etap rozwoju. 20 lutego 2026 r. ZMPG S.A. zawarł z PORR S.A. umowę o wartości 114,6 mln zł netto na realizację inwestycji, która znacząco podniesie potencjał przeładunkowy w Porcie Wewnętrznym.
Wrocław staje się kluczowym hubem logistyczno-technologicznym w regionie CEE [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław staje się kluczowym hubem logistyczno-technologicznym w regionie CEE [RAPORT]
Wrocław staje się kluczowym hubem logistyczno-technologicznym w regionie CEE, oferując standardy operacyjne porównywalne z rynkami niemieckimi czy czeskimi przy kosztach najmu niższych nawet o 40%. Jak wynika z najnowszego raportu „Wrocław, miasto biznesowych możliwości” przygotowanego przez międzynarodową agencję doradczą Cushman & Wakefield, stolica Dolnego Śląska nie jest już tylko alternatywą przygraniczną, ale zaawansowanym centrum innowacji, w którym prym wiodą sztuczna inteligencja, cyfrowe bliźniaki i sektor e-commerce.
Co dalej z budową kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILM]
Co dalej z budową kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? Inwestycja za grube miliardy złotych stoi od wielu miesięcy. A koszty rosną... Inwestor, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podjęły na początku litego decyzję o odstąpieniu od umów z wykonawcą budowy podziemnego połączenia kolejowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec – firmą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. (PBDiM). Decyzja ta została podyktowana bezpieczeństwem mieszkańców, troską o nieruchomości na trasie budowy tunelu oraz koniecznością zapewnienia stabilnej i profesjonalnej realizacji kluczowego dla Łodzi i krajowego systemu kolejowego projektu infrastrukturalnego.
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]
Dolny Śląsk wyrasta na prawdziwy "Kolejowy Raj". Trwają prace nad przywróceniem ruchu pasażerskiego na kolejnych zamkniętych trasach w tej części Polski. Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku. Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318. Samorząd Województwa Dolnośląskiego daje nowe życie Kolei Sowiogórskiej. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
Metro w Krakowie – co dalej z decyzją środowiskową dla premetra? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Metro w Krakowie – co dalej z decyzją środowiskową dla premetra? [FILM]
Kraków przygotowuje autonomiczne metro jako przyszły kręgosłup komunikacyjny miasta. Ma ono służyć nie tylko sprawnemu przemieszczaniu się, ale także spełniać nowe wymagania bezpieczeństwa, m.in. w razie potrzeby przejąć funkcję schronów. Procedowana przez miasto Oświęcim decyzja środowiskowa dla premetra nie pozwala na realizację projektu w takim standardzie, ale zawarta w niej dokumentacja i analizy będą ważnym punktem odniesienia i pomogą w kolejnych etapach przygotowań metra.
W centrum Wrocławia trwa przebudowa węzła przesiadkowego Dubois–Drobnera [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa przebudowa węzła przesiadkowego Dubois–Drobnera [FILM+WIZUALIZACJE]
W centrum stolicy Dolnego Śląska, Na Nadodrzu szykuje się prawdziwa komunikacyjna rewolucja. Spółka Wrocławskie Inwestycje przebudowuje węzeł przesiadkowy przy skrzyżowaniu ulic Dubois i Drobnera. Inwestycja warta ponad 40 milionów złotych całkowicie zmieni oblicze tego miejsca, tworząc nowoczesne i komfortowe minicentrum przesiadkowe dla pasażerów komunikacji zbiorowej.
W Krakowie trwa budowa I etapu nowego, wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie trwa budowa I etapu nowego, wielkiego kompleksu wielofunkcyjnego [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski powstaje nowy, wielki kompleks wielofunkcyjny. Tym razem przy ulicy Wadowickiej 14, na terenie dzielnicy XIII Podgórze. Inwestorem jest polska firma Stalprodukt S.A. z Bochni. Kompleks Tischnera Green Park powstaje obok biurowca Kreo.
Co słychać na budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce? [FILM]
Prace prowadzone były na warunkach określonych w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz pod stałym nadzorem przyrodniczym. Zgodnie z zapowiedziami, najbardziej ingerujące w otoczenie prace tego etapu zostały zakończone przed rozpoczęciem wiosennego okresu lęgowego i na długo przed sezonem turystycznym. Realizowaną przez Nadleśnictwo Choczewo wycinkę drzew ukończono już w styczniu 2026 r. Cały materiał drzewny został zakupiony przez nabywców zarejestrowanych w Polsce, a jego wywóz z terenu inwestycji powinien zakończyć się do końca lutego 2026 r. Na ukończeniu są także prace polegające na przetwarzaniu biomasy. Równolegle prowadzone jest usuwanie karpin, które zakończy się w kwietniu.
Południe Vita: Develia buduje w Gdańsku nowe osiedle z ogródkami i zielonymi przestrzeniami [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Południe Vita: Develia buduje w Gdańsku nowe osiedle z ogródkami i zielonymi przestrzeniami [FILM+WIZUALIZACJE]
W Trójmieście realizowany jest kolejny projekt mieszkaniowy jednego z największych deweloperów w Polsce. W południowej części Gdańska powstaje nowoczesne osiedle Południe Vita, inwestycja realizowana jest firmę DEVELIA S.A. Projekt realizowany etapami obejmuje cztero- i pięciokondygnacyjne budynki z windami, halami garażowymi i zielonymi przestrzeniami między blokami. Zakończenie inwestycji przewidziano na IV kwartał 2027 roku.
Dino otworzy nowe, wielkie centrum dystrybucyjne w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Dino otworzy nowe, wielkie centrum dystrybucyjne w woj. śląskim
Dino Polska kontynuuje swoją ekspansję na południu Polski. W związku z dynamicznym wzrostem sklepów tej polskiej sieci w województwie śląskim i dalszymi planami rozwoju w tej części naszego kraju, firma zdecydowała się na otwarcie nowego centrum dystrybucyjno-logistycznego. Nowy obiekt powstanie w Zawierciu.
REKLAMA