REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Firma MARGO inwestuje w Toruniuartykuł
Pokaż artykuł
Firma MARGO inwestuje w Toruniu
Toruńska firma Margo kończy prace inwestycyjne przy ulicy Fortecznej. Na blisko 2 hektarowej nieruchomości inwestorzy wybudowali swoją główną siedzibę o powierzchni przekraczającej ponad 8.000 metrów kwadratowych.
Duży, znany polski producent słodyczy wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży, znany polski producent słodyczy wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Kolejna duża i znana od wielu lat polska firma zdecydowała się na kolejne inwestycje w województwie śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
W Gliwicach powstanie nowy wieżowiec?artykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstanie nowy wieżowiec?
W Gliwicach planowana jest budowa nowego, wysokiego budynku. Inwestor z Poznania zamierza wybudować przy ulicy Jagiellońskiej 28 budynek o wysokości blisko 55 metrów.
Firma Swiss Valley inwestuje w woj. wielkopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma Swiss Valley inwestuje w woj. wielkopolskim
Kolejna nowa inwestycja w północnej części województwa wielkopolskiego. W Pile rozpoczęły się prace związane z realizacją hali magazynowej z częścią biurową. Inwestorem jest spółka Swiss Valley. Budynek o powierzchni ponad 9 tys. m kw. będzie służył do przechowywania i dystrybucji karmy dla zwierząt domowych. Generalnym wykonawcą jest firma WPIP Construction.
Katowice Airport realizują inwestycje za setki milionów złotych. W planach są kolejne [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Katowice Airport realizują inwestycje za setki milionów złotych. W planach są kolejne [FILM]
Prognozy ruchu pasażerskiego wskazują na konieczność znaczącej rozbudowy infrastruktury katowickiego lotniska, dzięki której możliwa będzie komfortowa obsługa rosnącego ruchu pasażerskiego.
[Kraków] E L D O R A D O  ul.Jana Pawła II   (Park Lotników)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] E L D O R A D O ul.Jana Pawła II (Park Lotników)
Kraków, Śródmieście
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Blok operacyjny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, ul. Koszarowa
Wrocław, Psie Pole
Co słychać na budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce? [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce? [FILM+ZDJĘCIA]
Rozpoczęcie prac przygotowawczych, kontynuacja badań geologicznych, negocjacje kluczowych umów i dalsze zabezpieczanie finansowania – to tylko niektóre z działań planowanych przez Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) na najbliższe miesiące. Będzie to naturalna kontynuacja intensywnych prac rozpoczętych przez spółkę w 2024 roku, m.in. pierwszych prac terenowych, zaawansowania procesu pozwoleniowego, zapewnienia finansowania czy projektowania elektrowni jądrowej w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino.
Polska firma DECORA SA wchodzi do WSSE "INVEST-PARK". Rozbuduje fabrykę w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma DECORA SA wchodzi do WSSE "INVEST-PARK". Rozbuduje fabrykę w Wielkopolsce
DECORA SA, polska firma z 30-letnią historią, notowana na warszawskiej GPW, ogłasza największą inwestycję w swojej historii. Spółka rozbuduje zakład produkcyjny w Środzie Wielkopolskiej. Nowa hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych zostanie wyposażona w zaawansowane linie technologiczne, co pozwoli na znaczące zwiększenie mocy produkcyjnych w strategicznych segmentach podłóg winylowych SPC oraz ścian mineralnych.
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistraliartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistrali
GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Racibórz – Rybnik stanowiącego pierwszy etap strategicznej magistrali, która docelowo połączy Racibórz z Oświęcimiem. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo energetyczne regionu, wzmocni elastyczność krajowego systemu przesyłowego i przyspieszy rozwój niskoemisyjnych źródeł energii.
Wiecha na budowie TBS na warszawskich Bielanachartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie TBS na warszawskich Bielanach
Powstaje kolejny budynek w ramach warszawskiego programu polityki mieszkaniowej. Tylko w tym roku klucze do mieszkań w nowych budynkach komunalnych i TBS dostało ponad 350 rodzin, a od 2018 r. przekazano do najmu ponad 13 650 mieszkań. Na nowo powstającym domu przy ul. Rudnickiego 1 na Bielanach zawisła wiecha. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do swoich mieszkań pod koniec przyszłego roku.
Nowa, duża inwestycja w Oleśnicy na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, duża inwestycja w Oleśnicy na Dolnym Śląsku
Nowa, wielka inwestycja w liczącej ponad 35 tysięcy mieszkańców Oleśnicy, w województwie dolnośląskim. Budowa kotła na biomasę to największa inwestycja w historii MGK Sp. z o.o. i jedno z największych zamierzeń infrastrukturalnych w dziejach Oleśnicy. Wykonawcą kontraktu jest spółka giełdowa Remak-Elektromontaż S.A. z siedzibą w Katowicach. Koszt całkowity inwestycji to ponad 50 mln zł, z czego źródło finansowania stanowi pożyczka z NFOŚiGW (55% kosztów kwalifikowalnych), bezzwrotna dotacja z Programu „Ciepłownictwo Powiatowe” i KPO (45% kosztów kwalifikowalnych) i środki własne spółki. Proces inwestycyjny planowany jest na 24 miesiące, czyli do ok 31.12.2026 r.
Advanced Food & Pharma Production inwestuje w Ostrowcu Świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Advanced Food & Pharma Production inwestuje w Ostrowcu Świętokrzyskim
Kolejny firma inwestuje w województwie świętokrzyskim. Tym razem w liczącym blisko 60 tysięcy mieszkańców Ostrowcu Świętokrzyskim, drugim co do wielkości mieście w tym województwie. Dzięki realizacji nowej inwestycji, powstaną nowe miejsca pracy.
We Wrocławiu ruszyła budowa nowego parku handlowego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu ruszyła budowa nowego parku handlowego [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska rozpoczęła się budowa nowego parku handlowego. Tym razem w północno-wschodniej części miasta. Trei Real Estate Poland rozpoczął budowę Vendo Parku we Wrocławiu przy ul. Kiełczowskiej.
Otwarto oferty w przetargu na budowę TAT na Swojczyce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Otwarto oferty w przetargu na budowę TAT na Swojczyce [WIZUALIZACJE]
Zrobiono kolejny kroku ku budowie Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Swojczyce. Otwarto oferty w przetargu na realizację tej inwestycji. Znakomitą dla budżetu miasta Wrocławia informacją jest to, że każda z ofert zakłada niższe koszty niż te, które przewidział zamawiający. Firma, która podpisze umowę, będzie miała 24 miesiące na realizację zadania.
[Wrocław] Centrum Południowe: będzie kolejny budynek mieszkalny, a jedną z działek sprzedanoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Centrum Południowe: będzie kolejny budynek mieszkalny, a jedną z działek sprzedano
Wkrótce powinien ruszyć kolejny etap budowy Centrum Południowego – obok już istniejącego b...
Kraków z unijnym wsparciem. Dziesiątki milionów na sieć wodociągowo-kanalizacyjnąartykuł
Pokaż artykuł
Kraków z unijnym wsparciem. Dziesiątki milionów na sieć wodociągowo-kanalizacyjną
Ponad 33 mln zł otrzyma Kraków z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS). Pieniądze te pozwolą Wodociągom Miasta Krakowa na realizację kolejnego, już ósmego etapu projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie”. Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej to inwestycja w przyszłość naszego miasta, a jednocześnie odpowiedź na oczekiwania mieszkańców.
[Wrocław] Botanica Residence ma już 5 kondygnacjiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Botanica Residence ma już 5 kondygnacji
W przeciągu dwóch najbliższych tygodni zakończą się prace finalizujące stan surowy zamknięty apartam...
[mazowieckie] Budowa Galerii Bursztynowej w Ostrołęce wchodzi w kolejny etapartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Budowa Galerii Bursztynowej w Ostrołęce wchodzi w kolejny etap
Rozpoczęto kolejny etap budowy Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Otwarcie obiektu planowane jest na...
[Wrocław] Oto wizualizacje budynku, który stanie w miejscu Kwadratu na Legnickiejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Oto wizualizacje budynku, który stanie w miejscu Kwadratu na Legnickiej
Jednej z wrocławskich legend PRL-u, tzw. Kwadratu przy Legnickiej, już nie ma. Spółdzielnia Mieszkan...
REKLAMA