REKLAMA
Znaleziono 584 wyników
KOGENERACJA S.A. podpisała kolejną umowę na dofinansowanie budowy nowej, wielkiej elektrociepłowni pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
KOGENERACJA S.A. podpisała kolejną umowę na dofinansowanie budowy nowej, wielkiej elektrociepłowni pod Wrocławiem
27 maja br. Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA z Grupy PGE S.A. podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) kolejną umowę na dofinansowanie budowy elektrociepłowni w Siechnicach. Kwota udzielonego finansowania preferencyjnego w ramach zawartej umowy wynosi 50 mln zł. Wartość kontraktu podpisanego na realizację inwestycji w Siechnicach wynosi 1 mld 160 mln zł.
Mieszkańcy Turku, Międzychodu i Śremu zyskają dogodny dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy Turku, Międzychodu i Śremu zyskają dogodny dostęp do kolei
Mieszkańcy Turku, Międzychodu i Śremu zyskają dogodny dostęp do kolei – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały warte łącznie blisko 31 mln zł umowy z wykonawcami dokumentacji projektowych na budowę nowej i rewitalizację niewykorzystywanych obecnie linii kolejowych. Podróżni skorzystają z efektów inwestycji z „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus” w 2029 r.
Perspektywa lepszych podróży koleją w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Perspektywa lepszych podróży koleją w woj. śląskim
9 października 2023 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie drugiego toru między Katowicami Piotrowicami a Orzeszem Jaśkowicami. Dzięki tej inwestycji zwiększy się przepustowość linii: więcej pociągów będzie mogło kursować między Katowicami a Rybnikiem, Raciborzem i dalej w kierunku Czech. Zadanie jest realizowane z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Powstanie nawet 2500 nowych miejsc pracy. GLP planuje rozbudowę parku logistycznego oraz lokalnej infrastruktury w Lędzinachartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie nawet 2500 nowych miejsc pracy. GLP planuje rozbudowę parku logistycznego oraz lokalnej infrastruktury w Lędzinach
GLP, wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości, cyfrową infrastrukturę i energię odnawialną, planuje rozbudowę parku logistycznego w Lędzinach. Oprócz nowoczesnej przestrzeni magazynowo-produkcyjnej, przewidziano też wiele rozwiązań, które wpłyną na codzienny komfort lokalnej społeczności, w tym nową infrastrukturę drogową i ogólnodostępne tereny zielone.
Umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności podpisane
Przedstawiciele pięciu dolnośląskich gmin podpisali 24 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności. W bieżącym roku powstanie ich w sumie 17, a w roku 2024 ma powstać kolejnych 13. Sygnatariuszami podpisanych w tym dniu umów są gminy Jaworzyna Śląska, Sobótka, Lubań, Strzegom oraz Milicz.
Precz z betonem! Łódź to stolica zielonej rewolucji – warto czekać na wiosnę [WIZUALIZACJE+FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Precz z betonem! Łódź to stolica zielonej rewolucji – warto czekać na wiosnę [WIZUALIZACJE+FILM]
Ogłoszona w ostatnim tygodniu zapowiedź zmian na placu Dąbrowskiego to tylko część zielonej rewolucji, która już od dłuższego czasu na dobre trwa w Łodzi. Wcześniej betonowe place i ulice zmieniają się w zielone przestrzenie, sprzyjające odpoczynkowi. Już wkrótce zamiast betonozy czeka nas... zielonoza. Naprawdę warto czekać na wiosnę!
Futurystyczne inwestycje mają odmienić krajobraz Łodzi [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Futurystyczne inwestycje mają odmienić krajobraz Łodzi [WIZUALIZACJE]
Futurystyczne i nowoczesne, ale też pełne szacunku dla ekologii - w Łodzi powstaną nowe inwestycje, które mają odmienić miejski krajobraz. Projektanci postawili na innowacyjne rozwiązania i zrównoważony rozwój.
Pierwsza modelowa szkoła publiczna w Warszawie z pozwoleniem na użytkowanie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza modelowa szkoła publiczna w Warszawie z pozwoleniem na użytkowanie [ZDJĘCIA]
Nowoczesna szkoła podstawowa przy ul. Konstruktorskiej, zrealizowana przez Echo Investment i Archicom, uzyskała pozwolenie na użytkowanie. To pierwsza w Warszawie publiczna placówka edukacyjna wzniesiona w całości ze środków prywatnych. Rozpoczęcie działalności nastąpi już we wrześniu tego roku.
Warszawska Wytwórnia Energii - wielka inwestycja za ponad 1,6 mld zł otwarta! [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawska Wytwórnia Energii - wielka inwestycja za ponad 1,6 mld zł otwarta! [FILMY+ZDJĘCIA]
Warszawska Wytwórnia Energii jest już oficjalnie otwarta. To jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie oraz największa taka instalacja w Polsce. Obiekt może przetwarzać ponad 260 tysięcy ton odpadów rocznie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,6 mld zł i została w całości sfinansowana z budżetu miasta, bez wsparcia funduszy zewnętrznych.
Trwa przebudowa Towarowej Obwodnicy Poznania [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa przebudowa Towarowej Obwodnicy Poznania [FILMY]
Mieszkańcy Poznania zyskają nowe możliwości podróżowania koleją w aglomeracji poznańskiej. 27 maja 2024 r. PKP PLK S.A. podpisała umowę na przygotowanie projektów wykonawczych i wykonanie prac budowlanych, które dostosują kolejową obwodnicę stolicy Wielkopolski do przejazdów pociągów pasażerskich. Inwestycja za ok. 1,4 mld zł ze środków budżetowych jest planowana do końca 2027 r.
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizację
Kolejny zabytkowy dworzec w Polsce przejdzie rewitalizację i odzyska swój dawny blask. XIX-wieczny dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie) przejdzie kompleksową przebudowę uwzględniającą jego zabytkowy charakter w ramach nowego programu „Dworce Przyjazne Pasażerom”. Trwają już prace projektowe, a w poniedziałek – 20 kwietnia br. – Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski porozumienie określające zasady współpracy przy realizacji inwestycji oraz przyszłym zagospodarowaniu obiektu. Zmodernizowany dworzec ma zostać udostępniony podróżnym na początku 2029 roku.
Na Dolnym Śląsku powstanie gigantyczny park hybrydowy za miliard złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie gigantyczny park hybrydowy za miliard złotych!
Kolejna wielka inwestycja na Dolnym Śląsku. 6 listopada 2025 roku symbolicznie wbito łopatę pod budowę parku hybrydowego „Brzezinka” w miejscowości Brzezinka. Największa w Polsce instalacja tego typu (i jedna z największych w Europie) o mocy 106 MW będzie produkować energię dla około 180 tysięcy gospodarstw domowych i sprawi, że województwo dolnośląskie stanie się jednym z liderów w kraju pod względem produkcji zielonej energii.
[Katowice] II Europejski Kongres MŚP w Katowicach już dziśartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] II Europejski Kongres MŚP w Katowicach już dziś
Wicepremier Waldemar Pawlak, minister Elżbieta Bieńkowska, Lech Wałęsa - to tylko część gości, którz...
[Warszawa] Polska stawia na energię przyszłości!artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Polska stawia na energię przyszłości!
Podwyżki cen energii mają ogromny wpływ na stan naszych portfeli. Nie dziwi zatem fakt, że z każdym...
Wrocław: Miasto ma szansę przejąć Zielony Klin. Na razie nie zamierzaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto ma szansę przejąć Zielony Klin. Na razie nie zamierza
Wielohektarowy teren na południu Wrocławia jest przeznaczony w planie miejscowym na funkcję rekreacy...
Nie 5, a aż 13! Koleje Dolnośląskie zwiększają zamówienie na Elfy 2 z Pesy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nie 5, a aż 13! Koleje Dolnośląskie zwiększają zamówienie na Elfy 2 z Pesy [WIZUALIZACJE]
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal rynek-kolejowy.pl, zarząd Kolei Dolnośląskich S.A. po połudn...
Rusza Program Kolej Plus – pociągi wrócą do Bogatyni i Złotoryiartykuł
Pokaż artykuł
Rusza Program Kolej Plus – pociągi wrócą do Bogatyni i Złotoryi
Trzy dolnośląskie projekty kolejowe zostaną zrealizowane z dofinansowaniem w ramach programu Kolej Plus. Rządowy program jest dopełnieniem samorządowych planów rozwoju kolei w regionie i walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Dofinansowanie otrzymały trzy projekty, a Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski w obecności Marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury oraz przedstawicieli PKP podpisał umowy na ich realizację.
Wielkie zmiany na Nadodrzu. Będzie pięknie i wygodnieartykuł
Pokaż artykuł
Wielkie zmiany na Nadodrzu. Będzie pięknie i wygodnie
Mosty Pomorskie – po zakończeniu spektakularnej przebudowy – z miejsca stały się jedną z wizytówek Wrocławia. A gdy końca dobiegnie kompleksowy remont ulicy Pomorskiej, powstanie reprezentacyjna arteria, łącząca północne osiedla stolicy Dolnego Śląska ze ścisłym centrum miasta.
Zabytkowy dworzec kolejowy w Świebodzinie otwarty dla pasażerówartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Świebodzinie otwarty dla pasażerów
Zabytkowy, z unikatową ceglaną elewacją z czerwonych i żółtych cegieł, ze spektakularnie prezentującym się holem, a do tego komfortowy, bezpieczny i dostępny – taki jest po przebudowie dworzec w Świebodzinie. Od wtorku 28 listopada z całego dworca mogą korzystać już podróżni.
KGHM Polska Miedź S.A. został sponsorem tytularnym nowo powstałej wielofunkcyjnej hali sportowej we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM Polska Miedź S.A. został sponsorem tytularnym nowo powstałej wielofunkcyjnej hali sportowej we Wrocławiu
KGHM Polska Miedź S.A. został sponsorem tytularnym nowo powstałej wielofunkcyjnej hali sportowej na wrocławskich Kłokoczycach. Na mocy umowy ze światowym liderem branży wydobywczej, obiekt będzie nosił nazwę KGHM Ślęza Arena.
REKLAMA