REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Co słychać na budowie kompleksu Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie kompleksu Upper One z ponad 130-metrowym wieżowcem? [FILM]
Realizacja podziemia Upper One, inwestycji spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate, wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.
W Warszawie powstaje kompleks Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje kompleks Upper One ze 131,5-metrowym wieżowcem [FILM]
Realizacja podziemia Upper One, inwestycji spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate, wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.
Burza wokół planów budowy dużego, 5‑gwiazdkowego hotelu w Tatrachartykuł
Pokaż artykuł
Burza wokół planów budowy dużego, 5‑gwiazdkowego hotelu w Tatrach
Burza wokół planów budowy nowego, luksusowego, dużego hotelu w Tatrach. W Kościelisku rozgorzała jedna z najgłośniejszych lokalnych debat ostatnich lat. Na Polanie Sywarne prywatny inwestor chce postawić 5‑gwiazdkowy hotel z około 300 pokojami, rozbudowaną częścią restauracyjną, kongresową i wellness.
[mazowieckie] Lake House Zegrze - nowa inwestycja nad jeziorem Zegrzeńskim z prywatną przystanią i basenemartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Lake House Zegrze - nowa inwestycja nad jeziorem Zegrzeńskim z prywatną przystanią i basenem
Eko-Park, wiodący deweloper w segmencie premium, kojarzony z prestiżowymi nieruchomościami na stołec...
[zachodniopomorskie] Już ponad połowę mieszkań sprzedanych w drugim etapie Wyspy Solnej w Kołobrzeguartykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] Już ponad połowę mieszkań sprzedanych w drugim etapie Wyspy Solnej w Kołobrzegu
Realizowana w atrakcyjnej części Kołobrzegu osiedla Wyspa Solna cieszy się dużą popularnością wśród...
Start budowy Parku Zielonej Energii w Gliwicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Start budowy Parku Zielonej Energii w Gliwicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
9 maja 2025 roku w gliwickim Ratuszu odbyła się uroczystość podpisania umów związanych z budową Parku Zielonej Energii w Gliwicach – kluczowej inwestycji dla miejskiego ciepłownictwa, a zarazem jednego z najbardziej innowacyjnych technologicznie i nowoczesnych rozwiązań energetycznych w kraju. Podpisy pod dokumentami złożyli przedstawiciele Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – GLIWICE Sp. z o. o. oraz firm, które zrealizują inwestycję – konsorcjum gliwickich firm MOSTOSTAL ZABRZE GPBP S.A. i PRUiM S.A. oraz niemieckiego OSCHATZ Power GmbH z Essen (nowoczesny blok energetyczny, kocioł wielopaliwowy), a także spółkę AB Industry S.A. z Ożarowa Mazowieckiego (termiczna farma solarna wraz z magazynem ciepła).
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
KGHM rozbudowuje infrastrukturę wokół najgłębszego szybu górniczego w Polsce
W KGHM Polska Miedź S.A. trwają prace związane z budową infrastruktury powierzchniowej szybu GG-1. To największa inwestycja górnicza w Zagłębiu Miedziowym ostatnich lat. Zakończenie aktualnego etapu prac planowane jest na wrzesień 2029 roku. Za realizację inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A. wchodząca w skład Grupy Kapitałowej KGHM.
[Polska] Czym deweloperzy kierują się przy wyborze gruntów pod nowe osiedla?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czym deweloperzy kierują się przy wyborze gruntów pod nowe osiedla?
Czy deweloperzy posiadają działki pod budowę kolejnych projektów? Które firmy poszukują gruntów inwe...
Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków przyjmują pierwszych gości [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Radisson RED Hotel & Radisson RED Apartments Kraków przyjmują pierwszych gości [ZDJĘCIA]
Zakończono realizację budynków Radisson RED Hotel oraz Radisson RED Apartments – kolejnych obiektów w ramach wielofunkcyjnego kompleksu Unity Centre w Krakowie. Od 26 czerwca goście mogą korzystać z udogodnień czterogwiazdkowego hotelu i apartamentowca renomowanej sieci Radisson.
[T08177] Zgierska 6inwestycja
Pokaż inwestycję
[T08177] Zgierska 6
Głowno, ul. Zgierska 6
metraż
1 812 m2
cena
740 000
[Wrocław] Kamień milowy na budowie Angel Riverartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kamień milowy na budowie Angel River
Inwestycja Angel River właśnie osiągnęła tzw. stan zero. Konstrukcja jednego z najbardziej oczekiwan...
Osiedle Kossutha 7inwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Kossutha 7
Katowice, Kossutha 7
[Kraków] Naturalnie Niebyłainwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Naturalnie Niebyła
Kraków, Nowa Huta, Niebyła
Kajdaszainwestycja
Pokaż inwestycję
Kajdasza
Wrocław, Krzyki, Kajdasza
W Warszawie powstanie ultranowoczesne Centrum Cyberbezpieczeństwa NASKartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie ultranowoczesne Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK
• Skala cyberataków ciągle rośnie. Odpowiedzią na nie jest nie tylko inwestycja w ludzi, ale także w infrastrukturę, która umożliwi skuteczniejszą obronę w cyberprzestrzeni
Warszawski biurowiec Saski Crescent z nowym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski biurowiec Saski Crescent z nowym najemcą
Firma GN Poland, stanowiąca część założonej w Danii Grupy GN – światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań audio, wideo i gamingowych oraz systemów słuchowych – wynajmie ponad 2000 mkw. powierzchni w butikowym biurowcu Saski Crescent w centrum Warszawy. Nowa siedziba firmy zajmie całe 3. piętro obiektu. Nieruchomość, położona u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej, uznawana jest za jedną z najlepiej ocenianych lokalizacji na biurowej mapie stolicy i oferuje nowoczesne, energooszczędne i atrakcyjne środowisko pracy. GN Poland wprowadzi się do Saskiego Crescent pod koniec tego roku. Najemcę w poszukiwaniu nowej siedziby wspierała agencja doradcza Colliers. Wynajmującym jest CA Immo, któremu w komercjalizacji budynku towarzyszy CBRE.
Warszawski Służewiec przechodzi kolejną metamorfozę artykuł
Pokaż artykuł
Warszawski Służewiec przechodzi kolejną metamorfozę
Służewiec przechodzi kolejną metamorfozę. Po dekadach dominacji funkcji biurowej, ta część Warszawy przekształca się w zrównoważony, wielofunkcyjny obszar miejski, który żyje przez całą dobę. Kluczowymi motorami zmian są dynamiczny rozwój sektora mieszkaniowego oraz najmu instytucjonalnego, zmniejszenie zasobów biurowych oraz nadrabianie zaległości w infrastrukturze społecznej – wynika z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield „Służewiec: W stronę równowagi”.
Warszawska Wytwórnia Energii - wielka inwestycja za ponad 1,6 mld zł otwarta! [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawska Wytwórnia Energii - wielka inwestycja za ponad 1,6 mld zł otwarta! [FILMY+ZDJĘCIA]
Warszawska Wytwórnia Energii jest już oficjalnie otwarta. To jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie oraz największa taka instalacja w Polsce. Obiekt może przetwarzać ponad 260 tysięcy ton odpadów rocznie. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1,6 mld zł i została w całości sfinansowana z budżetu miasta, bez wsparcia funduszy zewnętrznych.
Via Baltica w Polsce w całości dwujezdniowaartykuł
Pokaż artykuł
Via Baltica w Polsce w całości dwujezdniowa
Od 2 października ruch na obwodnicy Łomży w ciągu S61 odbywa się dwiema jezdniami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do użytku jezdnię w stronę Suwałk. Tym samym cały międzynarodowy korytarz transportowy Via Baltica od Warszawy do Budziska (o długości 310 km) jest już drogą dwujezdniową.
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
REKLAMA