REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Rząd blokuje inwestycję grupy Impel. Nie powstanie 400 nowych miejsc pracy?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Rząd blokuje inwestycję grupy Impel. Nie powstanie 400 nowych miejsc pracy?
W biurowcu Epsilon miało powstać centrum usług wspólnych i IT spółki HR for Business. Grupa Impel uz...
Polska mocna w Monachiumartykuł
Pokaż artykuł
Polska mocna w Monachium
Zakończyły się właśnie jedne z największych targów nieruchomości komercyjnych EXPO REAL 2012. Pomimo...
[Chorzów] Insurekcja kościuszkowska w samym centrum miastaartykuł
Pokaż artykuł
[Chorzów] Insurekcja kościuszkowska w samym centrum miasta
Wprawdzie nie przeciwko Rosji i Prusom, ale o powstanie w gruncie rzeczy chodzi. Huta „Kościuszko” S...
[Wrocław] Kongres Mieszkaniowy – Dni Dewelopera wypracował rekomendacje dot. rozwoju polskich miastartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kongres Mieszkaniowy – Dni Dewelopera wypracował rekomendacje dot. rozwoju polskich miast
Przedstawiciele instytucji państwowych, samorządów, eksperci oraz uczestnicy rynku deweloperskiego s...
We Wrocławiu powstaje Aleja Wielkiej Wyspy i most Wschodni [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaje Aleja Wielkiej Wyspy i most Wschodni [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śl...
Na warszawskiej Woli otwarte zostanie pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawyartykuł
Pokaż artykuł
Na warszawskiej Woli otwarte zostanie pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy
W sobotę, 15 października, na mapę edukacyjnych atrakcji dla dzieci, powróci Smart Kids Planet. Pierwsze w Polsce, Centrum Mądrej Zabawy, zostanie otwarte w nowej lokalizacji – Fabryce Norblina. Po wielu miesiącach do Warszawy powrócą innowacyjne i interaktywne atrakcje dla dzieci do 10. roku życia.
Firma logistyczna przedłuża i rozszerza współpracę z GLP Pomorskim Centrum Logistycznymartykuł
Pokaż artykuł
Firma logistyczna przedłuża i rozszerza współpracę z GLP Pomorskim Centrum Logistycznym
Firma świadcząca usługi logistyczne przedłużyła i rozszerzyła współpracę z GLP Pomorskim Centrum Logistycznym. Nowa umowa zapewnia najemcy dostęp do około 22 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Negocjacje warunków najmu spółka powierzyła firmie doradczej Newmark Polska.
We Wrocławiu powstanie nowy Inkubator Przedsiębiorczości triQube [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie nowy Inkubator Przedsiębiorczości triQube [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowoczesny inkubator przedsiębiorczości, czyli miejsce oferujące przestrzeń i specjalistyczny sprzęt dla firm działających w branżach energetycznej, informatycznej i elektronicznej.
Wielka, globalna firma nowym najemcą łódzkiego kompleksu Monopolis [ZDJĘCIA] artykuł
Pokaż artykuł
Wielka, globalna firma nowym najemcą łódzkiego kompleksu Monopolis [ZDJĘCIA]
Wielka, globalna firma wynajęła biura w łódzkim kompleksie Monopolis, przy ulicy Kopcińskiego 62, w dzielnicy Widzew. Na inwestycję w tej lokalizacji zdecydowała się korporacja KPMG, która zdecydowała się wynająć całe jedenaste piętro wieży Monopolis, która już prawie cała wynajęta. Otwarcie biura KPMG planowane jest wiosną, obecnie trwają prace aranżacyjne.
Przedsiębiorcy nie udźwigną kosztów związanych z podwyższeniem pensji minimalnej [LIST OTWARTY PIH]artykuł
Pokaż artykuł
Przedsiębiorcy nie udźwigną kosztów związanych z podwyższeniem pensji minimalnej [LIST OTWARTY PIH]
Polska Izba Handlu, organizacja zrzeszająca około 30 tys. sklepów prowadzonych przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców, zwraca uwagę, że podwyższenie wysokości pensji minimalnej od 1 stycznia 2025 r. do 4666 zł będzie obciążeniem, którego nie udźwigną przedsiębiorcy MŚP.
Panattoni Park Goleniów I w pełni skomercjalizowanyartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni Park Goleniów I w pełni skomercjalizowany
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, podpisał z operatorem logistycznym – firmą FIEGE – umowę najmu na ponad 16 000 mkw. w Panattoni Park Goleniów I. Tym samym cały park o powierzchni 60 000 mkw. został skomercjalizowany.
Polski mundur z polskich zakładów. Firmy zwiększają inwestycje i zatrudnienie!artykuł
Pokaż artykuł
Polski mundur z polskich zakładów. Firmy zwiększają inwestycje i zatrudnienie!
W związku z tym, że armia osiągnęła liczebność 200 tysięcy żołnierzy polskie firmy, na czele z firmą Maskpol S.A. (należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.), która od ponad 55 lat działa na rynku i jest obecnie głównym dostawcą mundurów polowych dla żołnierzy Wojska Polskiego, zwiększają inwestycje i zatrudnienie w celu zachowania ciągłości dostaw.
[Wrocław] Wrocław przyciąga nowe inwestycje w innowacjeartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocław przyciąga nowe inwestycje w innowacje
O strategii wrocławskiego oddziału jednej z najszybciej rozwijających się firm technologicznych na...
KGHM: Na Dolnym Śląsku ruszyła budowa najgłębszego szybu górniczego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
KGHM: Na Dolnym Śląsku ruszyła budowa najgłębszego szybu górniczego w Polsce
Kolejna nowa, gigantyczna inwestycja KGHM na Dolnym Śląsku. Ruszyła budowa najgłębszego szybu górniczego w Polsce. Kluczowe dla Spółki i regionu inwestycje nabierają tempa. Wiercenia geologiczno-hydrogeologiczne dla projektu Retków to pierwszy etapu budowy najgłębszego szybu górniczego w Polsce. Jego planowana głębokość to ok. 1360 m.
ORLEN Południe zainwestuje prawie 630 mln zł w Kętrzynie. Wybuduje największą tłocznię rzepaku w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN Południe zainwestuje prawie 630 mln zł w Kętrzynie. Wybuduje największą tłocznię rzepaku w Polsce
Grupa ORLEN zrealizuje nową, wielką inwestycję w Polsce. Tym razem w północno-wschodniej części naszego kraju, w województwie warmińsko-mazurskim. ORLEN Południe S.A., spółka z Grupy ORLEN wybuduje w Kętrzynie największą w Polsce tłocznię rzepaku. Zakład będzie przerabiał 500 tysięcy ton rzepaku i wytwarzał rocznie 200 tysięcy ton oleju z przeznaczeniem na produkcję niskoemisyjnych biopaliw.
Kolejny krok do poszerzenia autostrady A1 na odcinku Toruń - Włocławekartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do poszerzenia autostrady A1 na odcinku Toruń - Włocławek
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przystępuje do prac projektowych związanych z przygotowaniem dokumentacji poszerzenia autostrady A1 na odcinku Toruń - Włocławek. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą, który opracuje materiały niezbędne do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Dwie kolejne umowy o dofinansowanie inwestycji GDDKiA ze środków UEartykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne umowy o dofinansowanie inwestycji GDDKiA ze środków UE
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała 14. i 15. umowę na dofinansowanie ze środków UE z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). GDDKiA otrzymała unijne wsparcie w wysokości 255 mln zł na budowę drogi ekspresowej S1 Kosztowy - Oświęcim oraz 153 mln zł na rozbudowę S19 na odcinku Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. Oznacza to, że z Programu FEnIKS Dyrekcja pozyskała na budowę polskich dróg już ok. 7,9 mld zł.
Umowa SAFE podpisana! Miliardy euro na inwestycje w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Umowa SAFE podpisana! Miliardy euro na inwestycje w Polsce
W piątek, 8 maja 2026 roku w Warszawie ministrowie obrony i finansów oraz unijni komisarze ds. budżetu oraz obronności podpisali umowę dotyczącą mechanizmu SAFE. W ramach tego programu Polska otrzyma 43,7 mld euro niskooprocentowanej pożyczki na inwestycje w obronność – zakupy sprzętu i uzbrojenia wojskowego, które w zdecydowanej większości będą wyprodukowane w polskim przemyśle obronnym.
W Łomży wybudowany zostanie nowy dworzec kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
W Łomży wybudowany zostanie nowy dworzec kolejowy
Po ponad 30 latach przerwy pociągi pasażerskie wróciły do Łomży, a Polskie Koleje Państwowe S.A. planują budowę nowego dworca kolejowego, który będzie częścią zmodernizowanej właśnie stacji.8 czerwca br. spółka PKP ogłosiła przetarg na wykonanie projektu oraz wybudowanie zupełnie nowego obiektu do obsługi podróżnych.
PGE Baltica ogłosiła przetarg na generalnego wykonawcę bazy w Ustce [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
PGE Baltica ogłosiła przetarg na generalnego wykonawcę bazy w Ustce [FILM+WIZUALIZACJE]
Spółka odpowiedzialna za realizację Programu Offshore Grupy PGE poszukuje generalnego wykonawcy, który przygotuje szczegółowy projekt i wybuduje bazę operacyjno-serwisową (bazę O&M) na potrzeby obsługi morskich farm wiatrowych. Nowa infrastruktura portowa tchnie nowe życie w lewobrzeżną część Ustki. Wybór firmy budowlanej niesie ze sobą szanse na zaangażowanie kolejnych krajowych podmiotów w realizację inwestycji.
REKLAMA