REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[lubuskie] Będą nowe drogi w regionieartykuł
Pokaż artykuł
[lubuskie] Będą nowe drogi w regionie
Wojewoda lubuski Marcin Jabłoński podpisał umowy z pięcioma spośród dziewięciu samorządów gminnych,...
[Szczecin] Most połączy Ostrów Brdowski i Gryfię z lądemartykuł
Pokaż artykuł
[Szczecin] Most połączy Ostrów Brdowski i Gryfię z lądem
Budowa mostu łączącego Ostrów Brdowski i Gryfię z lądem zyskała dofinansowanie z Regionalnego Progra...
[Polska] Nadchodzą nowe zmiany w programie MdMartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nadchodzą nowe zmiany w programie MdM
Założeniem programu Mieszkanie dla Młodych miało być ofiarowanie ludziom marzącym o własnych 4 kątac...
Grupa ORLEN wybuduje wielką farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN wybuduje wielką farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
Grupa ORLEN, poprzez Energę Wytwarzanie, przejęła projekt budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 130 MW, która będzie w stanie zasilić czystą energią ponad 60 tys. gospodarstw domowych. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2025 roku i będzie największą farmą fotowoltaiczną Grupy ORLEN w południowej Polsce. Koncern posiada obecnie około 100 MW mocy zainstalowanej w 11 działających farmach fotowoltaicznych oraz mikroinstalacjach.
Equinor rozpoczął budowę bazy operacyjno-serwisowej MEW Bałtyk 2 i 3 w Łebie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Equinor rozpoczął budowę bazy operacyjno-serwisowej MEW Bałtyk 2 i 3 w Łebie [WIZUALIZACJE]
Ruszyły pierwsze prace związane z budową bazy operacyjno-serwisowej w Łebie. Equinor wybrał polską firmę Erbud, która w ramach podpisanej umowy na wykonanie wstępnych prac przygotuje teren do budowy bazy. Prace objęte wstępną umową obejmą wyburzenie istniejących budynków oraz uprzątnięcie terenu i przygotowanie go pod dalsze prace budowlane. Erbud przejął już od firmy Equinor plac budowy.
Develia zagospodaruje Nowy Port w Gdańsku. Wielka inwestycja za ok.1,4 mld zł!artykuł
Pokaż artykuł
Develia zagospodaruje Nowy Port w Gdańsku. Wielka inwestycja za ok.1,4 mld zł!
Szykuje się nowa, wielka inwestycja w Trójmieście. Po ponad dwóch latach procedury wyboru partnera publiczno-prywatnego, miasto Gdańsk zdecydowało się podpisać umowę z jednym z największych deweloperów w Polsce, firmą Develia S.A. z Wrocławia na zagospodarowanie 13-hektarowego terenu Nowego Portu. Choć złożono tylko jedną ofertę, wielki, rozłożony na 15 lat projekt wart 1,375 mld złotych ruszy.
[Polska] Deweloperzy po RnSartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Deweloperzy po RnS
Zbliża się koniec finansowego wsparcia przez państwo młodych rodzin w nabyciu mieszkania, czyli prog...
artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Na warszawskim rynku wtórnym brakuje ofert z dopłatą
Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse, Szybko.pl i Expandera,  niemal niemożliwe jest zna...
[wielkopolskie] Jak będzie wyglądał rynek nieruchomości po MdM'ie?artykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Jak będzie wyglądał rynek nieruchomości po MdM'ie?
Według danych GUS-u w pierwszej połowie tego roku oddano do użytku ponad 73 tys. mieszkań, czyli o 1...
[Polska] Czy mieszkania będą droższeartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy mieszkania będą droższe
Czy w 2014 roku ceny budowanych mieszkań wzrosną? Co będzie miało wpływ na poziom stawek? Serwis Dom...
[Polska] Polski rynek nieruchomości wtórnych – raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, styczeń 2015 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Polski rynek nieruchomości wtórnych – raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, styczeń 2015 r.
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, rok 2014 na rynku nieruchomości...
[Myślenice] Galeria "Myślenicka"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Myślenice] Galeria "Myślenicka"
Myślenice, Słoneczna
[Kraków] Osiedle Harmoniainwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle Harmonia
Kraków, Podgórze, Anny Szwed-Śniadowskiej
inwestycja
Pokaż inwestycję
Mieszkania komunalne, ul. Śląska
Łódź, Śląska
Wielka i strategiczna inwestycja dla Polski. Rusza budowa terminala zbożowego w Porcie Gdańskartykuł
Pokaż artykuł
Wielka i strategiczna inwestycja dla Polski. Rusza budowa terminala zbożowego w Porcie Gdańsk
Kolejna wielka i bardzo ważna dla polskiej gospodarki inwestycja w Gdańsku. Port Gdański Eksploatacja S.A., jeden z kluczowych operatorów Portu Gdańsk, zrealizuje strategiczny projekt budowy terminalu agro, który znacząco zwiększy zdolności przeładunkowe i magazynowe portu.
Rusza kolejny etap prac na linii otwockiej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza kolejny etap prac na linii otwockiej [ZDJĘCIA]
Od poniedziałku, 12 czerwca, na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Wschodnia rozpocznie się kolejny ważny etap prac. Wykonawca przystąpi do modernizacji torów linii numer 7 i budowy nowego przystanku Warszawa Grochów. Zaplanowane są zmiany w komunikacji. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
Wybrano wykonawcę wielkiej inwestycji PKP Intercity w Przemyśluartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę wielkiej inwestycji PKP Intercity w Przemyślu
Kolejna wielka inwestycja PKP Intercity. Tym razem w województwie podkarpackim. Spółka wybrała wykonawcę dla największej inwestycji infrastrukturalnej przewoźnika w Przemyślu. Powstaną też nowe miejsca pracy.
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Jest umowa na studium wykonalności nowego toru podejściowego do portu w Świnoujściu
6 maja 2024 r. w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie została podpisana umowa na studium wykonalności, przygotowanie raportów o oddziaływaniu na środowisko oraz na odkład urobku, a także opracowań pomocniczych dla budowy nowego, wschodniego toru podejściowego do portu w Świnoujściu, która będzie realizowana dzięki środkom europejskim z Programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027". W wydarzeniu wziął udział wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka.
Wielka inwestycja zwiększająca dostęp do gazu ziemnego w woj. śląskim i małopolskim gotowa! [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja zwiększająca dostęp do gazu ziemnego w woj. śląskim i małopolskim gotowa! [FILM]
GAZ-SYSTEM zrealizował kolejną dużą, ważną inwestycję. Spółka uruchomiła 44 kilometrowy gazociąg o średnicy 700 mm, łączący miejscowości Oświęcim i Sławków. Nowa infrastruktura przesyłowa powstała w ramach programu inwestycyjnego „Coal to gas”.
W woj. mazowieckim powstanie nowa linia kolejowa. Ułatwi dojazd do Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
W woj. mazowieckim powstanie nowa linia kolejowa. Ułatwi dojazd do Warszawy
Mieszkańcy Północnego Mazowsza bliżej lepszego dostępu do stolicy. 31 marca 2025 r. przedstawiciele spółki PKP Polskie Linie Kolejowe podpisali umowę na projekt nowej linii kolejowej Zegrze – Przasnysz. Projekt będzie kosztował 32,5 mln zł. Wykonawca ma 52 miesiące na przygotowanie dokumentacji i uzyskanie wszystkich potrzebnych pozwoleń, w tym środowiskowych i budowlanych.
REKLAMA