REKLAMA
Znaleziono 1618 wyników
Wody Polskie realizują dwie ważne inwestycje dla poprawy bezpieczeństwa Elbląga i Kanału Elbląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Wody Polskie realizują dwie ważne inwestycje dla poprawy bezpieczeństwa Elbląga i Kanału Elbląskiego
Wody Polskie podpisały umowy na opracowanie dokumentacji budowy zbiornika przeciwpowodziowego na Srebrnym Potoku oraz rewitalizację obwałowań Kanału Elbląskiego na pochylni Kąty. Nowy zbiornik zwiększy odporność Elbląga na gwałtowne zjawiska hydrologiczne, a modernizacja wałów zabezpieczy unikatową infrastrukturę kanału. To kolejne działania wzmacniające bezpieczeństwo wodne w regionie.
Bilion złotych na energetykę. Czy Polska to największy plac budowy energetycznej w Europie?artykuł
Pokaż artykuł
Bilion złotych na energetykę. Czy Polska to największy plac budowy energetycznej w Europie?
Polska ma w ciągu dekady wydać 1 bln zł na energetykę, w tym 234 mld zł na sieci przesyłowe, 220 mld zł na źródła wytwórcze OZE i magazyny energii oraz 160 mld zł na atom. Jednym z pierwszych sektorów, który pokaże, czy ta przebudowa przynosi efekty, będą centra danych: według PSE ich zapotrzebowanie na energię może wzrosnąć niemal dziesięciokrotnie do połowy lat 30. Zapewniając stabilne moce wytwórcze, szybki i przewidywalny proces przyłączeń oraz dostęp do zielonej energii, wejdzie na dużą skalę do europejskiej gry o infrastrukturę dla AI. Największy plac budowy energetycznej stanowi pokoleniową szansę.
Nowoczesne tramwaje w stolicy Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesne tramwaje w stolicy Dolnego Śląska
67 niskopodłogowych tramwajów umożliwi komfortową i bezpieczną podróż mieszkańcom i turystom odwiedzającym Wrocław i okoliczne gminy. Spółka PESA dostarczyła ostatni pojazd w ramach projektu dofinansowanego z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko.
Coraz bliżej budowy obwodnicy Wadowic pod Krakowem  artykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej budowy obwodnicy Wadowic pod Krakowem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła oferty w przetargu na budowę południowej obwodnicy Wadowic (woj. małopolskie). Wszystkich 13 oferentów podało ceny, które mieszczą się w zaplanowanym przez Dyrekcję budżecie. To przetarg na roboty budowlane, ponieważ projekt jest już gotowy.
Archicom rozpoczyna sprzedaż ostatniego etapu projektu Wieża Jeżyce w Poznaniu [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Archicom rozpoczyna sprzedaż ostatniego etapu projektu Wieża Jeżyce w Poznaniu [WIZUALIZACJE]
Archicom, ogólnopolski deweloper z Grupy Echo, 15 maja rozpoczął sprzedaż ostatniego etapu inwestycji Wieża Jeżyce w Poznaniu. W jego ramach powstanie 240 mieszkań, a realizacja domknie wieloetapowy projekt mieszkaniowy rozwijany na terenie dawnych zakładów Apator-Powogaz.
Nowe miejsca pracy. Fabryka polskiej firmy Wielton w Bełchatowie z dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Fabryka polskiej firmy Wielton w Bełchatowie z dofinansowaniem
Polska firma Wielton S.A. należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży na świecie. Dzięki przyznanej dotacji z Funduszy Europejskich przedsiębiorstwo będzie mogło poszerzyć swoją ofertę i zwiększyć ilość miejsc pracy w województwie łódzkim.
Wybrano wykonawcę kolejnej obwodnicy w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kolejnej obwodnicy w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad (GDDKiA) zakończyła ocenę ofert w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Kamionnej w ciągu DK24. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 (PB100).
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent mięsa z kurczaka i indyka inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na nową inwestycje w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorstwo Sandra zrealizuje nową inwestycję w Dobieszowicach, (w gminie Bobrowniki, powiat będziński). To już trzecia decyzja o wsparciu dla inwestorów z tej grupy kapitałowej.
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS  w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS w Katowicach
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w stolicy województwa - Katowicach. Będzie to nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS
W Polsce powstanie kolejna gigafabryka baterii?artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie kolejna gigafabryka baterii?
Jest szansa, że w Polsce powstanie wielka fabryka baterii. Ale to być może będzie projekt o znacznie większej skali. Tym razem jednak nie będzie to inwestycja kapitału azjatyckiego, tylko z Europy Zachodniej.
Hala Lodowa w Oświęcimiu ma zostać przebudowana i rozbudowana [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Hala Lodowa w Oświęcimiu ma zostać przebudowana i rozbudowana [WIZUALIZACJE]
Hala Lodowa przy ul. Chemików w Oświęcimiu ma zostać przebudowana i rozbudowana o dodatkowe skrzydło. Historyczny obiekt sportowy z 1964 roku ma się przekształcić w stadion zimowy z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja stanowi ważny krok w rozwoju infrastruktury sportowej w województwie małopolskim i wzmacnia potencjał szkoleniowy jednego z najważniejszych ośrodków hokejowych w Polsce.
Dzięki strategicznej inwestycji 4,5 mld zł z KPO, w woj. śląskim powstaje jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie - Polski Hub Elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Dzięki strategicznej inwestycji 4,5 mld zł z KPO, w woj. śląskim powstaje jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie - Polski Hub Elektromobilności
Dzięki strategicznej inwestycji 4,5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), w Jaworznie powstaje jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie - Polski Hub Elektromobilności. W dobie paraliżu dostaw ropy przez cieśninę Ormuz i gwałtownych wzrostów cen paliw, budowa własnego potencjału technologicznego staje się fundamentem bezpieczeństwa polskich rodzin. To dowód na to, że polski biznes przechodzi do ofensywy, budując gospodarkę odporną na globalne kryzysy i opartą na suwerenności technologicznej, a nie na importowanych surowcach.
Holenderska firma Signify rozwija zaawansowaną produkcję w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma Signify rozwija zaawansowaną produkcję w Polsce
Signify uruchamia w Pile Fabrykę Druku 3D – nowy zakład oparty na zaawansowanych procesach wytwarzania obiektów trójwymiarowych poprzez nakładanie materiału warstwa po warstwie. Inwestycja wzmacnia rolę Polski w strukturach Signify oraz wspiera rozwój elastycznego, nowoczesnego i odpornego modelu produkcji, zdolnego szybciej odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku i klientów. Model ten opiera się na zaawansowanej produkcji addytywnej, która łączy elastyczność, możliwość daleko idącej personalizacji oraz odpowiedzialne podejście do zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.
Rusza budowa kluczowej inwestycji dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, która umożliwi wyprowadzenie mocy z przyszłych morskich farm wiatrowych na Bałtykuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa kluczowej inwestycji dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, która umożliwi wyprowadzenie mocy z przyszłych morskich farm wiatrowych na Bałtyku
Rusza budowa III odcinka linii 400 kV Choczewo – nacięcie linii Gdańsk Błonia – Grudziądz Węgrowo. To kluczowa inwestycja dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, która umożliwi wyprowadzenie mocy z przyszłych morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Generalnym wykonawcą inwestycji została wybrana firma Aldesa.
Niemiecki koncern automotive ZF otwiera nowe laboratorium w Częstochowie. Miasto wzmacnia pozycję w globalnej branży systemów bezpieczeństwaartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern automotive ZF otwiera nowe laboratorium w Częstochowie. Miasto wzmacnia pozycję w globalnej branży systemów bezpieczeństwa
Niemiecki koncern ZF Friedrichshafen AG uruchomił w Częstochowie nowoczesne laboratorium testowe pasów bezpieczeństwa, znacząco rozbudowując lokalne zaplecze badawczo‑rozwojowe. To kolejny krok w przekształcaniu miasta z ośrodka produkcji masowej w centrum inżynieryjne o znaczeniu międzynarodowym.
ElectroMobility Poland nawiązuje partnerstwo z Foxconn. Projekt hubu EMP wchodzi w kolejną fazę realizacjiartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland nawiązuje partnerstwo z Foxconn. Projekt hubu EMP wchodzi w kolejną fazę realizacji
ElectroMobility Poland S.A. (EMP) jest na drodze do zawarcia strategicznego partnerstwa w projekcie hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie. Partnerem polskiej spółki będzie tajwański Hon Hai Technology Group (Foxconn) - globalny lider zaawansowanych technologii oraz największy na świecie producent elektroniki. W ostatnich latach Foxconn dynamicznie rozwija swoje kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych poprzez spółkę zależną Foxtron Vehicle Technologies, koncentrując się na modułowych platformach EV. EMP, Foxconn oraz Foxtron prowadzą rozmowy dotyczące przyszłej współpracy.
W Bydgoszczy produkowane będą bojowe i ćwiczebne miny narzutowe polskiej produkcjiartykuł
Pokaż artykuł
W Bydgoszczy produkowane będą bojowe i ćwiczebne miny narzutowe polskiej produkcji
29 kwietnia 2026 r. w Bydgoszczy podpisana została umowa pomiędzy reprezentującą Skarb Państwa Agencją Uzbrojenia a Bydgoskimi Zakładami Elektromechanicznymi „Belma” S.A. na dostawę bojowych i ćwiczebnych min narzutowych krajowej produkcji. Jest to kolejny krok w rozwoju zdolności inżynieryjnych Wojska Polskiego. W uroczystości wziął udział wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz i sekretarz stanu w MON Paweł Bejda.
Czołgowe serca Abramsów będą serwisowane w lotniczej kolebce Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Czołgowe serca Abramsów będą serwisowane w lotniczej kolebce Polski
Dęblin nie tylko lotnictwem stoi. Jedyne w Europie autoryzowane centrum serwisowe silników AGT 1500 do czołgów Abrams powstanie właśnie w tym mieście. Polska Grupa Zbrojeniowa i Ministerstwo Aktywów Państwowych podpisały w środę, 6 maja 2026 roku umowę dofinansowania na budowę „Centrum Serwisowego Silników AGT 1500”, które zostanie ulokowane w dęblińskim oddziale Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1. Uroczystość odbyła się podczas tegorocznej edycji Defence24 Days.
Warszawa: Rozpoczyna się rozbudowa ulicy Białołęckiejartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Rozpoczyna się rozbudowa ulicy Białołęckiej
Rusza ważna inwestycja dla Białołęki – będzie bezpieczniej i wygodniej. Ulica Białołęcka zostanie przebudowana od Kopijników do Ketlinga. Pierwsze zmiany w ruchu w piątek, 15 maja.
Tajwański gigant Foxconn wchodzi do Polski. Czy teraz powstanie pierwszy polski samochód elektryczny?artykuł
Pokaż artykuł
Tajwański gigant Foxconn wchodzi do Polski. Czy teraz powstanie pierwszy polski samochód elektryczny?
ElectroMobility Poland S.A. (EMP) na drodze do zawarcia strategicznego partnerstwa w projekcie hubu produkcyjno-rozwojowego w Jaworznie. Partnerem polskiej spółki będzie tajwański Hon Hai Technology Group (Foxconn) – globalny lider zaawansowanych technologii oraz największy na świecie producent elektroniki. W ostatnich latach Foxconn dynamicznie rozwija swoje kompetencje w zakresie pojazdów elektrycznych poprzez spółkę zależną Foxtron Vehicle Technologies, koncentrując się na modułowych platformach EV. EMP, Foxconn oraz Foxtronn prowadzą rozmowy dotyczące przyszłej współpracy.
REKLAMA