REKLAMA
Znaleziono 1715 wyników
Kolejne dwie firmy zainwestują w Małopolsce w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie firmy zainwestują w Małopolsce w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Krakowski Park Technologiczny (KPT) wydał kolejne dwie decyzje o wsparciu inwestorów w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Decyzje trafią do firmy Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. mającej swoją siedzibę w podkrakowskim Podłężu oraz do firmy Wessper Sp. z o.o. z Rzezawy. Suma nakładów inwestycyjnych wyniesie 18 062 700,00 zł.
Jest nowy projekt kompleksu Fabryka Perun w Warszawie. Będzie niższa zabudowa i inwestycje publiczne [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Jest nowy projekt kompleksu Fabryka Perun w Warszawie. Będzie niższa zabudowa i inwestycje publiczne [WIZUALIZACJE]
Zajdą spore zmiany w projekcie nowego, dużego kompleksu wielofunkcyjnego, jaki ma powstać w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe. Inwestor, spółka Grochowska 301/305 i architekci z pracowni WWAA zaprezentowali zmiany w koncepcji Fabryki Perun na warszawskim Kamionku. Wprowadzone poprawki są efektem głosów i opinii mieszkańców, jaką inwestor otrzymał podczas poprzedniej komisji ładu przestrzennego Rady Warszawy.
POL-MAK wybuduje w Iławie jedną z najnowocześniejszych fabryk bibuły w Europie artykuł
Pokaż artykuł
POL-MAK wybuduje w Iławie jedną z najnowocześniejszych fabryk bibuły w Europie
Kolejna duża inwestycja produkcyjna w województwie warmińsko-mazurskim w północno-wschodniej części Polski. W lipcu w Iławie rozpocznie się budowa jednego z najnowocześniejszych europejskich zakładów produkcyjnych. Inwestorem jest POL-MAK Iława, generalnym wykonawcą – spółka SIGNET. Fabryka bibuły będzie składała się m.in. z hal magazynowych i produkcyjnej, laboratorium oraz części socjalnej dla pracowników. Powstanie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju.
Develey Polska otwiera nową fabrykę w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Develey Polska otwiera nową fabrykę w woj. łódzkim
Develey Polska, jeden z czołowych producentów sosów, ketchupów i musztard, uruchomił nowy zakład produkcyjny w Łęczycy, w województwie łódzkim. Inwestycja ta stanowi jeden z najważniejszych projektów rozwojowych ostatnich lat, realizowany z myślą o zwiększeniu mocy produkcyjnych i usprawnieniu łańcucha dostaw w odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku. Przedsięwzięcie łączy nowoczesne technologie z odpowiedzialnym podejściem do środowiska i aktywnym wsparciem lokalnej społeczności.
Ruszyła rozbudowa fabryki austriackiej firmy voestalpine Rotec pod Środą Śląskąartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła rozbudowa fabryki austriackiej firmy voestalpine Rotec pod Środą Śląską
Kolejna inwestycja z branży automotive na Dolnym Śląsku. Swoją fabrykę zlokalizowaną w Komornikach pod Środą Śląską rozbuduje austriacka firma voestalpine Rotec.
ASC Workers inwestuje w Środzie Śląskiej na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
ASC Workers inwestuje w Środzie Śląskiej na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Kolejna nowa inwestycja w podwrocławskiej Środzie Śląskiej. Tym razem z branży magazynowej. Przy wjeździe do Środy Śląskiej od strony Wrocławia, obok hal po dawnej fabryce Coca-Coli trwa budowa nowej hali magazynowej i biurowca.
Gdańska organizacja dobroczynna wybuduje schronisko dla bezdomnych artykuł
Pokaż artykuł
Gdańska organizacja dobroczynna wybuduje schronisko dla bezdomnych
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie postawi budynek zamieszkania zbiorowego przy ul. Przegalińskiej w Gdańsku. Obiekt powstanie na działce o powierzchni ponad 1,5 hektara.
Rzeka Lamus wypłynie na powierzchnię! Czekała na to sto lat [WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Rzeka Lamus wypłynie na powierzchnię! Czekała na to sto lat [WIZUALIZACJE]
Rzeka Lamus zostanie wydobyta na powierzchnię po ponad 100 latach. Unia Europejska przyznała właśnie na ten cel 3,5 miliona euro (ponad 15 milionów złotych). Projekt dofinansowania złożył łódzki europoseł Marek Belka.
Płynąca od ponad 100 lat pod ziemią łódzka rzeka Lamus powraca na powierzchnię miasta! [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Płynąca od ponad 100 lat pod ziemią łódzka rzeka Lamus powraca na powierzchnię miasta! [WIZUALIZACJE]
Płynąca od ponad 100 lat pod ziemią łódzka rzeka Lamus powraca na powierzchnię miasta. Rozpoczęły się prace przy projekcie finansowanym przez Unię Europejską. Fragment rzeki, który obecnie przepływa przez park im. Kilińskiego, zostanie odsłonięty, a nad nim powstanie infrastruktura dla odwiedzających.
Francuski producent z branży lotniczej inwestuje pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Francuski producent z branży lotniczej inwestuje pod Rzeszowem
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. W Tajęcinie pod Rzeszowem oficjalnie otwarto nową siedzibę firmy JPB Système – producenta innowacyjnych komponentów do silników lotniczych. Nowy zakład, zlokalizowany w sercu Doliny Lotniczej, zatrudnił już ponad 50 osób, a firma wciąż prowadzi rekrutację na stanowiska operatorów CNC, magazynierów oraz specjalistów ds. wsparcia produkcji.
Kolejne dwie polskie firmy inwestują w woj. opolskim, ze wsparciem WSSE "INVEST-PARK"artykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie polskie firmy inwestują w woj. opolskim, ze wsparciem WSSE "INVEST-PARK"
Kolejne dwie polskie firmy inwestują w województwie opolskim, ze wsparciem udzielonym przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną (WSSE "INVEST-PARK"), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w południowo-zachodniej części tego województwa. Obie spółki uzyskały zwolnienie z podatku dochodowego PIT/CIT na okres 14 lat.
Duży producent pasz dla zwierząt zainwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży producent pasz dla zwierząt zainwestuje w woj. opolskim
Nowa inwestycja w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE S.A.). Tym razem w województwie opolskim. Firma Blattin Polska zainwestuje ponad 29 mln zł w Siedlcu (gmina Izbkicko, powiat strzelecki). Inwestycje zostanie zrealizowana w ramach programy Polska Strefa Inwestycji.
GABER rozbuduje zakład produkcyjny w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
GABER rozbuduje zakład produkcyjny w woj. opolskim
Kolejna inwestycja w województwie opolskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.). Tym razem w Dobrodzieniu, w powiecie oleskim. Swój nowy projekt inwestycyjny zrealizuje w tym mieście polska, rodzinna spółka GABER.
Światowy gigant finalizuje miliardową inwestycję w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Światowy gigant finalizuje miliardową inwestycję w Krakowie
Kolejna wielka i znana globalna firma inwestuje w stolicy Małopolski. Philip Morris Polska Distribution, spółka zależna amerykańskiego koncernu Philip Morris International Inc, ogłosiła zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł w modernizację fabryki w Krakowie. Powstały kolejne nowe miejsca pracy.
OGBETfirma
Pokaż firmę
OGBET
Dąbrowa Górnicza, ul.Laski 205
Legwan 4x4 będzie bardziej polski. Rosomak S.A. rozszerza współpracę z KIA i wzmacnia potencjał obronny krajuartykuł
Pokaż artykuł
Legwan 4x4 będzie bardziej polski. Rosomak S.A. rozszerza współpracę z KIA i wzmacnia potencjał obronny kraju
Firma Rosomak S.A. (wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.) z Siemianowic Śląskich podpisała kluczowe aneksy z południowokoreańską KIA Corporation, otwierając drogę do polonizacji i rozszerzenia produkcji pojazdów Legwan 4x4. Umowa zakłada dostosowanie konstrukcji do potrzeb Sił Zbrojnych RP oraz rozwój krajowych zdolności technologicznych, co znacząco zwiększy potencjał eksportowy polskiego przemysłu obronnego.
Koreańska Hanwha Ocean daje 100 mln dolarów na rozwój przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska Hanwha Ocean daje 100 mln dolarów na rozwój przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej w Polsce
Południowokoreańska firma Hanwha Ocean inwestuje w Polsce. Ogłasza bezprecedensową inwestycję 100 mln USD w ramach programu Orka, która ma stać się motorem rozwoju przemysłu stoczniowego i gospodarki morskiej w Polsce. Program ma stworzyć ponad 1300 miejsc pracy, wzmocnić lokalne stocznie i łańcuchy dostaw, a także wygenerować środki dla sektora publicznego.
W Polsce może powstać centrum produkcyjno-logistyczne dla rakiet Hydra 70 mm dla 96 śmigłowców AH-64 Apacheartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce może powstać centrum produkcyjno-logistyczne dla rakiet Hydra 70 mm dla 96 śmigłowców AH-64 Apache
Zakłady Chemiczne NITRO-CHEM S.A., we współpracy z amerykańskimi partnerami General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) oraz Paramount Enterprises International Inc. (PEI), podpisały dziś w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w Warszawie porozumienie dotyczące rozwoju zdolności produkcyjnych w zakresie niekierowanych rakiet Hydra 70 mm w bydgoskim Nitro-Chemie.
W Polsce będą produkowane słynne amerykańskie niekierowane rakiety Hydra 70 mm?artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce będą produkowane słynne amerykańskie niekierowane rakiety Hydra 70 mm?
Zakłady Chemiczne NITRO-CHEM S.A., we współpracy z amerykańskimi partnerami General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) oraz Paramount Enterprises International Inc. (PEI), podpisały 12 maja w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w Warszawie porozumienie dotyczące rozwoju zdolności produkcyjnych w zakresie niekierowanych rakiet Hydra 70 mm w bydgoskim Nitro-Chemie.
Niemiecka firma Wirthwein po raz kolejny inwestuje w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Wirthwein po raz kolejny inwestuje w Łodzi
Spółka Wirthwein Polska należąca do działającej globalnie grupy Wirthwein dołączyła do grona najemcó...
REKLAMA