Grupa stawia na rozbudowę usług tłoczenia aluminium i rozwój kompetencji narzędziowych związanych z projektowaniem i wykonywaniem różnego rodzaju tłoczników dla przemysłu.
REKLAMA
Pomoże w tym relokacja tłoczni z warszawskiego Hydomatu do ZM Postęp w Gliwicach, dzięki której grupa nie tylko wykorzysta w pełni efekty synergii, lecz także będzie miała możliwość wydajniejszej organizacji produkcji. W Warszawie nadal rozwijana będzie produkcja różnorodnych modeli, form i narzędzi przeznaczonych dla odbiorców z branży automotive, AGD, meblarskiej, budowlanej i uszczelnień mechanicznych.
Źródło: Luma Automation
– Zależy nam na transferze wiedzy i technologii między spółkami naszej Grupy – podkreśla Janusz Pawełek, prezes zarządu Luma Automation. – Nie ukrywamy przy tym, że ewolucja obu przedsiębiorstw oznacza relokację części produkcji, ale też stworzenie nowych możliwości rozwojowych dla każdego z nich. To kolejny bardzo ważny krok w kierunku rozwoju precyzyjnej obróbki metali w ramach naszej Grupy Kapitałowej, w tym przypadku również opartego na specjalizacji – dodaje.
ZM Postęp S.A. to działający od blisko 70 lat znany i ceniony na rynku europejskim producent części samochodowych, dostarczanych do najważniejszych zakładów motoryzacyjnych na świecie. Zakład produkuje szeroką gamę elementów z rur, blach i taśm w zakresie 0,5-5 mm. Specjalizuje się w produkcji elementów konstrukcji karoserii i siedzeń samochodowych, komponentów układów wydechowych i detali silników prądu stałego. Każdego dnia z taśm produkcyjnych zjeżdża do 330 tys. części, co w skali roku daje ponad 100 mln wyrobów. Przypomnijmy, że na terenie gliwickiej podstrefy Katowickiej SSE zlokalizowano nowoczesną halę produkcyjno-magazynową o powierzchni ponad 22 tys. mkw.
– Gliwice to w pełni świadomy wybór, podyktowany przede wszystkim wymaganiami, jakie stawia przed nami logistyka. To również wykorzystanie faktu, że lokalizacja na Śląsku zdecydowanie skraca i ułatwia dostawy dla naszych najważniejszych partnerów. Ułatwi też, chociaż nie chciałbym jeszcze zbyt wiele o tym mówić, stopniową dywersyfikację odbiorców, wejście w inne segmenty rynku. Zresztą w samej branży automotive, jeżeli tylko spojrzymy poza pojazdy osobowe, jest kilka – bardzo atrakcyjnych z naszego punktu widzenia – obszarów rozwojowych. Stąd tak ważna jest możliwość wdrożenia produkcji nowych elementów. Dzięki przeniesieniu części produkcji z Warszawy z jednej strony zwiększymy bezpieczeństwo produkcyjne, z drugiej – wprowadzimy do oferty wiele nowych wyrobów – podsumowuje Wojciech Derda, prezes zarządu spółki ZM Postęp S.A.
Grupa Kapitałowa Luma Automation inwestuje w firmy specjalizujące się w zaawansowanych technologiach produkcji i obróbki metali. Wciąż się rozwija, zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. Konsolidując rynek małych i średnich firm, stwarza możliwości wzajemnego rozwoju na podstawie synergii w warunkach stabilności finansowej. Obecnie grupę tworzy sześć spółek: Odlewnia Kutno, odlewnia cynku i aluminium Saga Poland, narzędziownia Saga Tools, ZM Postęp w Gliwicach, Hydomat z Warszawy oraz Iron-Tech Zrt., jeden z liderów węgierskiego rynku produkcji obrabianych precyzyjnie części metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego i kolejowego.
Źródło: Luma Automation