Gliwice: APA Group buduje Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0źródło: pixabay.com

Gliwice: APA Group buduje Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0

Orzech
Orzech
REKLAMA
Gliwicka firma APA Group znana m.in. z autorskich rozwiązań automatyki przemysłowej dla branży automotive uruchomiła projekt NAZCA 4.0, a wraz z nim budowę Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
Całość realizowana jest pod patronatem KSSE w Katowicach, Politechniki Śląskiej oraz czołowych na świecie producentów robotów.
Nasilająca się presja konkurencji wymaga od producentów zdecydowanych działań w zakresie zwiększania mocy produkcyjnych, elastycznego reagowania na nowe potrzeby rynku, obniżania kosztów produkcji, a także dostosowania się do nieuchronnych zmian zachodzących w globalnym przemyśle.
Czwarta rewolucja przemysłowa wymaga nowej wiedzy i szeroko zakrojonej współpracy. Już nie tylko w obszarze pojedynczych przedsiębiorstw, ale całych łańcuchów firm i instytucji, które łącząc siły będą w stanie zaimplementować nowe standardy w przemyśle.
W ten nurt doskonale wpisuje się projekt NAZCA 4.0 oraz tworzone Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0.
- Automatyzujemy fabryki na całym świecie. W ostatnich latach nasze zespoły projektowe pracowały w Changchun, Wuhan, Chattanooga w Tennessee, Cassino, Manchester, Madryt, Hamburg, Marsylia czy East London w RPA. Współpraca z takimi podmiotami jak Volkswagen, BMW, Amazon, MAN, czy Tesla pozwoliła nam zrozumieć problemy na liniach zakładów produkcyjnych i co za tym idzie, zaprojektować polską odpowiedź na ideę Industry 4.0 - opowiada Artur Pollak, prezes zarządu APA Group.
REKLAMA

Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0

Ekspozytor w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 pozwoli każdemu zaproszonym gościom zarówno na miejscu w Gliwicach, jak i w pełni przez Internet wybrać przykładowy produkt, nadać mu cechy charakterystyczne, a następnie wytworzyć go, monitorując w czasie rzeczywistym każdy etap procesu produkcyjnego z zastosowaniem takich elementów jak IoT, Big Data, machine learning. Po zakończonym cyklu użytkownik (manager, pracownik utrzymania ruchu, planista) otrzyma przyjazny raport z oznaczeniem wskaźników jakości, wydajności, kosztów, czy zużycia energii i CO2. Pozwala to na precyzyjne oszacowanie, ile tak naprawdę kosztuje wyprodukowanie jednego komponentu. Tak szybka analiza danych i w tak szerokim zakresie nie była do tej pory dostępna dla sektora MŚP w Polsce. Do projektu dołączyło już ponad 20 firm partnerskich.
APA Group jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 15 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie.
Do klientów APA Griup należą takie rozpoznawalne marki jak: Eisenmann, FIAT, OPEL, 3M, MAN, Lila Logistik, Budizol, DB Schenker; czy prestiżowe polskie uczelnie - Politechnika Śląska i Politechnika Wrocławska.
Źródło: APA Group

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA