Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce 2/2018

Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce 2/2018

Orzech
Orzech
REKLAMA
Przegląd Inwestycyjny - inwestycje w Polsce -> to nowość na portalu Investmap.pl. Co kilka-kilkanaście dni będziemy starali się w formie "pigułki informacyjnej" przedstawiać informacje o mniejszych i większych inwestycjach w całej Polsce. Zapraszamy!

ŁÓDZKIE: Harman postawił na Łódź

Międzynarodowa firma działająca w obszarze motoryzacji oraz będąca w całości własnością Samsung Electronics Co. Ltd, – Harman otwarła nowe biura w Łodzi. 

Nowe biuro mieści się przy ulicy Ogrodowej 8 w Łodzi. W biurze pracuje łącznie ponad 350 inżynierów. Biorą oni udział w rozwoju zaawansowanych rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, takich jak platforma dźwiękowa dla samochodów, systemy nawigacji itp.

W ramach porozumienia Harman razem z partnerskimi uczelniami poprowadzi wspólne badania, wesprze akademickie prace badawcze oraz edukację w dziedzinie programowania inżynieryjnego dla systemów wbudowanych. Firma będzie również zatrudniać studentów tych ośrodków, zarówno jako stażystów jak i stałych pracowników, a także rozwijać talenty inżynieryjne w całym kraju. 

Źródło: materiały prasowe


ŚLĄSKIE: Japoński koncern Sumiriko Automotive otworzył nową fabrykę w Sosnowcu

Japoński koncern Sumiriko Automotive otworzył nową fabrykę automotive w Sosnowcu. Firma zajmuje się produkcją przewodów paliwowych, przewodów układu klimatyzacji oraz pochłaniaczy oparów paliwa.

Odbiorcami produkowanych w Sosnowcu komponentów są Renault/Nissan/Dacia, Fiat, Toyota, Suzuki i Audi. 

Inwestycja powstała jako brownfield – na początku 2016 r. japońska firma kupiła obiekt o powie 10 tys. mkw., w której poprzednio działała PKC Poland (wcześniej Segu), wytwarzająca wiązki dla przemysłu motoryzacyjnego. Fiński koncern PKC Group zdecydował się jednak przenieść ich produkcję do Serbii.

Sumiriko Automotive do końca I kwartału przyszłego roku ma zatrudniać 162 pracowników. Poziom zatrudnienia ma wzrosnąć do marca 2020 r. do 350 osób.

Automotive Hose Poland to trzeci w Polsce zakład produkcyjny należący do Sumitomo Riko. Japoński dostawca posiada dwie fabryki SumiRiko Poland w Wolbromiu i Zagórzu, w których wytwarzane są przede wszystkim elementy antywibracyjne.

Źródło: materiały prasowe


ŚLĄSKIE: Amerykański Hillwood ponownie inwestuje na Górnym Śląsku

Hillwood Investment Properties prowadzi intensywne przygotowania do zagospodarowania terenu o powierzchni ok. 13 ha, zlokalizowanego na granicy miejscowości Libidza i Gruszewnia k. Kłobucka. W I etapie inwestycji, w sąsiedztwie węzła autostradowego powstanie hala magazynowa o powierzchni ok. 20 tys. mkw. Drugi etap inwestycji zakłada realizację obiektu o podobnej wielkości.

Źródło: materiały prasowe


ŚLĄSKIE: W Knurowie zainwestuje firma z branży automotive

Tereny inwestycyjne przy ul. Szpitalnej w Knurowie objęte granicami KSSE już wkrótce zmienią się nie do poznania. Wszystko dzięki efektom kilkumiesięcznych negocjacji z zagranicznym inwestorem, które zakończyły się pomyślnie dla tego miasta.

Choć do finalizacji transakcji potrzebne będzie dopięcie spraw formalno-prawnych, już teraz można potwierdzić, iż ponad 80 mln zł przeznaczy w Knurowie na inwestycję międzynarodowa firma z branży automotive. Według wstępnych założeń inwestora, w ramach pierwszego etapu wybuduje on fabrykę produkującą części samochodowe na 300 miejsc pracy. Inwestycja powinna rozpocząć się już w roku przyszłym.

Źródło: Urząd Miasta Knurów


WIELKOPOLSKIE: Niemiecki Teamtechnik inwestuje w Ostrowie Wielkopolskim

Niemiecka firma Teamtechnik rozpoczęła budowę zakładu produkcyjno-montażowego na terenach inwestycyjnych przy ulicy Wrocławskiej. W październiku ubiegłego roku firma kupiła od Miasta 2,5 ha gruntów.

Firma już szuka specjalistów w swojej branży, ale także logistyków, magazynierów, operatorów obrabiarek i innych. W ostrowskim oddziale w sumie pracować będzie około 100 osób. To dopiero początek, bo jak podkreślają władze spółki, firma zakłada dalsze etapy rozwoju w naszym mieście. Zakupiona działka jak najbardziej taki rozwój i rozbudowę umożliwi 

Zakończenie wartej 18 mln zł inwestycji zaplanowano na maj przyszłego roku.

Teamtechnik to firma z kapitałem niemieckim. Jest ona międzynarodowym liderem na rynku innowacyjnych technologii produkcji i wysoce elastycznych systemów montażu i testowania. Buduje maszyny do montażu i testowania urządzeń dla branży samochodowej, medycznej oraz solarnej. To firma niezwykle nowoczesna i innowacyjna. Ma swoje oddziały w Stanach Zjednoczonych, w Chinach, na terenie Niemiec oraz w Krakowie i w Ostrowie Wielkopolskim. Teamtechnik zajmuje się całym procesem automatyzacji produkcji – od planowania po serwis. Jej klientami są m.in. takie firmy jak VW, Mercedes, BMW, Roche, Braun czy Novartis, a ostatnio także Ferrari.

Żródło: UM Ostrów Wlkp


WIELKOPOLSKIE: Multistal & Lohmann inwestuje w gminie Dopiewo

Firma PTB Nickel zaprojektuje i wybuduje kompleks magazynowo-biurowy dla firmy Multistal & Lohmann. Inwestycja zlokalizowana będzie przy ul. Bukowskiej 4 w miejscowości Dąbrowa w gminie Dopiewo. Do listopada 2019 r. ma tam powstać zespół obiektów o powierzchni ok. 12 tys. mkw. Magazyn będzie miał powierzchnię 10,5 tys. mkw. Na biurowiec przypadnie 1,3 tys. mkw.

Źródło: materiały prasowe


ZACHODNIOPOMORSKIE: Klippan Safety Polska otworzył nową fabrykę automotive w Stargardzie Szczecińskim

Jeden z największych dostawców wyposażenia europejskich producentów samochodów ciężarowych Klippan Safety Polska, otworzył nową halę produkcyjną, zlokalizowaną w Stargardzkim Parku Nowoczesnych Technologii w Stargardzie Szczecińskim.

Szwedzka grupa Callix Klippan Safety zainwestowała w budowę obiektu o powierzchni blisko 17 tys. mkw. ok. 38 mln zł. 

Jest to już kolejna rozbudowa fabryki Klippan Safety Polska, która od 15 lat prowadzi działalność w Stargardzie.

W nowej hali produkowane będą m.in. siatki, pasy bezpieczeństwa oraz systemy mocowania przewożonych ładunków. 

Klippan Safety Polska jest także wiodącym producentem zestawów wypoczynkowych dla kierowców, montowanych w kabinach ciężarówek.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA