Panattoni wybuduje nowy zakład produkcyjny dla Rockwella w Katowicach

Panattoni wybuduje nowy zakład produkcyjny dla Rockwella w Katowicach

Katowice
Orzech
Orzech
REKLAMA
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zrealizuje inwestycję produkcyjną dla Rockwell Automation. Fabryka o powierzchni ok. 11 300 mkw. powstanie w Katowicach i będzie wysoce zautomatyzowana w oparciu o najnowsze technologie z obszaru Przemysłu 4.0. Jej budowa wystartuje jeszcze w kwietniu br., zaś finalizacja zaplanowana jest na listopad 2019 r.

Panattoni Europe dla automatyki przemysłowej. Deweloper wybuduje obiekt produkcyjny z przestrzeniami testowymi i pokazowymi dla Rockwell Automation – globalnego dostawcy rozwiązań dla przemysłu w zakresie techniki napędowej, sterowania i oprogramowania. Inwestycja o powierzchni 11 300 mkw. powstanie na blisko 3 ha działce w Katowicach. Część produkcyjna wraz z magazynem zajmie ponad 9 tys. mkw., zaś powierzchnia biurowa ponad 2200 mkw. W fabryce będą wytwarzane elementy automatyki przemysłowej, w tym cewki, styczniki oraz nowa generacja wyłączników. Produkcja będzie odbywać się na wysoce zautomatyzowanych maszynach i urządzeniach, a zarządzanie nowymi liniami produkcyjnymi zostanie oparte o najnowsze technologie z obszaru Przemysłu 4.0, w tym o własne rozwiązania Rockwell Automation z rodziny FactoryTalk. Budowa inwestycji wystartuje jeszcze w kwietniu br., zaś jej finalizację zaplanowano na listopad 2019 r. Umowa najmu opiewa na 15 lat.

Inwestycja dla Rockwell Automation powstaje zgodnie z wytycznymi FM Global – amerykańskiego przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego, które posiada własne procedury badawcze i normy dla realizacji obiektów, które mają na celu ograniczenie ryzyk związanych z uszkodzeniem ubezpieczanej nieruchomości, szczególności w przypadku pożaru. Jak komentuje Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe – Realizacja projektów zgodnie z FM Global to kolejny dowód na dostarczanie klientom najlepszej jakości produktów, odpowiadających nie tylko potrzebom prowadzonej przez nich działalności, ale także rygorystycznym wytycznym ważnych podmiotów działających na globalnym rynku nieruchomości.

Źródło: materiały prasowe
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA