Panattoni wybuduje dla Align Technology wielką fabrykę we Wrocławiu. Pracę w niej znajdzie 2500 osóbźródło: Panattoni

Panattoni wybuduje dla Align Technology wielką fabrykę we Wrocławiu. Pracę w niej znajdzie 2500 osób

REKLAMA
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, otwiera drzwi globalnemu dostawcy technologii dla ortodoncji i stomatologii odtwórczej na rynku EMEA. Deweloper wybuduje pierwszy w Europie zakład produkcyjny firmy – inwestycja o powierzchni ok. 40 000 mkw. powstanie we Wrocławiu i zostanie otwarta już w styczniu 2022 roku. Dzięki niej zatrudnienie znajdzie aż 2500 osób. Fabryka powstanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację LEED na poziomie Gold.

Align Technology zainwestuje łącznie we Wrocławiu ponad pół miliarda złotych. Inwestycja powstanie przy ul. Bierutowskiej i będzie realizowana w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE) w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Panattoni po raz kolejny otwiera drzwi do nowych rynków globalnemu przedsiębiorstwu, któremu dostarczy zakład produkcyjny we Wrocławiu i będzie to pierwsza fabryka firmy w Europie. Obiekt pozwoli obsłużyć region EMEA (Europa, Afryka, Bliski Wschód) i dotrzeć do nawet 150 mln potencjalnych klientów. Panattoni zrealizuje fabrykę o powierzchni 40 000 mkw., z czego  20 000 mkw. zajmie rozbudowana strefa produkcyjna. Ponadto inwestor skorzysta z tzw. clean roomu, czyli pomieszczenia o ściśle kontrolowanych parametrach środowiskowych. W zakładzie firma będzie produkować przede wszystkim aparaty ortodontyczne, a nowa fabryka pozwoli dostarczyć na kolejne rynki przezroczyste, zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D. Dolnośląska fabryka zostanie otwarta już w styczniu 2022 r., a zatrudnienie znajdzie w niej docelowo aż 2500 osób.
Panattoni
REKLAMA
Realizację komentuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni: – To dla nas ogromna nobilitacja, że kolejne globalne przedsiębiorstwo podejmując tak ważny krok w rozwoju stawia na współpracę z Panattoni. Nasza pozycja lidera w dostarczonej powierzchni przemysłowej, potwierdzona przez ostatni ranking PropertyEU procentuje, a doświadczenie, nabywane z kolejnymi zaawansowanymi realizacjami, okazuje się kluczowe dla partnerów z drugiego końca świata ze Stanów Zjednoczonych, czy m.in. Chin. I dodaje: – Inwestycja cieszy ogromnie także ze względu na jej wpływ na region, postrzeganie Polski na świecie i przede wszystkim lokalny rynek pracy. Ponadto będzie stanowiła wzór zrównoważonego budownictwa. To po raz kolejny potwierdza, że Panattoni dostarcza obiekty istotne zarówno dla rozwoju lokalnych rynków, jak i całej branży nieruchomości.

Inwestycja przejdzie certyfikację w amerykańskim systemie LEED – na poziomie Gold. W obiekcie planowane są systemy pozwalające na znaczny odzysk ciepła oraz wody, a także wyraźnie ograniczające zużycie energii. Ponadto dzięki zastosowanym technologiom uda się ograniczyć zużycie CO2. Deweloper zadba również o komfort pracowników przez zwiększony dopływ światła oraz odpowiednią akustykę obiektu. Na terenie inwestycji powstaną zielone strefy relaksu, a użytkownicy budynku skorzystają także z infrastruktury dla rowerzystów, czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.
Zakład produkcyjny powstanie w formule BTO w magazynowo-handlowym zagłębiu Wrocławia, czyli dzielnicy Psie Pole. Zainteresowanie stolicą Dolnego Śląska nie dziwi. W rankingu Global Cities of The Future zajęła najwyższe miejsce wśród polskich miast i jednocześnie pierwsze miejsce na świecie w kategorii małych i średnich miast. Wrocław, dzięki strategicznej lokalizacji, zapewni firmie wygodne połączenie z takimi ośrodkami jak Warszawa, Berlin i Praga. Położenie obiektu pozwoli na szybki dojazd do trasy S8 (Warszawa-Łódź-Wrocław-Praga) i A8 (obwodnica Wrocławia), a także łatwe dotarcie do centrum Wrocławia (15 minut jazdy samochodem) i międzynarodowego lotniska (odległość 30 minut). Ponadto w pobliżu obiektu znajdują się przystanki autobusowe oraz PKP, co stanowić będzie istotne udogodnienie dla licznego personelu fabryki.
Źródło: Panattoni

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA