Align Technology zatrudni we Wrocławiu 2400 osób i zainwestuje ponad pół miliarda złotychźródło: Materiały inwestora

Align Technology zatrudni we Wrocławiu 2400 osób i zainwestuje ponad pół miliarda złotych

Orzech
Orzech
REKLAMA
Wrocław pozyskał kolejną bardzo dużą inwestycję. Amerykańska firma Align Technology zainwestuje w stolicy Dolnego Śląska ponad pół miliarda złotych i zatrudni według planów docelowo 2400 osób.
Align Technology ulokuje we Wrocławiu fabrykę przezroczystych nakładek prostujących zęby. Align Technology jest producentem cyfrowych skanerów 3D oraz przezroczystych alignerów Invisalign stosowanych w ortodoncji. Siedziba firmy znajduje się w USA, w mieście San Jose w Kalifornii. Alignery produkowane są w Meksyku, a skanery w Izraelu i Chinach.
Teraz firma Align Technology zdecydowała się na inwestycję w Polsce, wybierając Wrocław na ulokowanie nowej fabryki, która powstanie w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE) w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM. Z nakładek Invisalign skorzystało ponad 9 milionów pacjentów. Obecnie Align rewolucjonizuje stomatologię cyfrową, wprowadzając skaner wewnątrzustny iTero oraz oprogramowanie CAD/CAM, stanowiące innowacyjne metody cyfrowe w ortodoncji, których celem jest ulepszenie skuteczności i efektów leczenia.
REKLAMA
Materiały inwestora
Nowa fabryka powstanie we wschodniej części Wrocławia, na Psim Polu, przy ul. Bierutowskiej, naprzeciwko kompleksu Bierutowska Park w którym swoją siedzibę ma obecnie biuro firmy Algin Technology we Wrocławiu.
Zakład produkcyjny powstanie na terenie  Panattoni Park Wrocław City Center, w ramach którego to wybudowana zostanie jedna, wielka hala dla Align Technology. 
Rozpoczęcie produkcji planowane jest na początek 2022 roku, a docelowe zatrudnienie fabryka ma osiągnąć do 2025 r.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
kwiatosia@interia.pl(gość)
Kiedy można składać podanie o pracę na produkcję, dziękuję
czupakabra(gość)
To nie żaden Algin tylko Align.
Orzech(gość)
@
szczerbaty
(gość)
Znana jest lokalizacja zakładu? Gdzieś na Psim Polu czy może Bielany / Nowa Wieś?
Bierutowska Park - Bierutowska 57/59 [PSIE POLE]
szczerbaty(gość)
Znana jest lokalizacja zakładu? Gdzieś na Psim Polu czy może Bielany / Nowa Wieś?
REKLAMA