ZF rozwija produkcję zaawansowanych kamer samochodowych w nowej fabryce w Częstochowie

ZF rozwija produkcję zaawansowanych kamer samochodowych w nowej fabryce w Częstochowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Wraz z uruchomieniem nowego Zakładu Elektroniki w Częstochowie firma ZF poszerza swoją działalność produkcyjną w zakresie zaawansowanych technologii systemów wspomagania kierowcy.
Nowy zakład uruchomił seryjną produkcję innowacyjnych kamer S-Cam4.8. Zatrudnienie znalazło tutaj już 100 pracowników, a liczba ta będzie rosnąć w związku z planami rozwoju placówki. Zakład Elektroniki jest pierwszym projektem typu "Greenfield" (czyli budowy od zera) w Częstochowie zrealizowanym przez firmę ZF w Europie Wschodniej
Zakład, o łącznej powierzchni 12 000 mkw. jest zlokalizowany w Częstochowie, przy ul. Ekonomicznej na działce o powierzchni 69 000 mkw. w obrębie Katowickiej strefy ekonomicznej. Znajdują się w nim hale produkcyjne, pomieszczenia biurowe i socjalne oraz stanowiska inżynieryjne. Ponadto, część inwestycji stanowi nowoczesny budynek biurowy przeznaczony dla Centrum Usług Wspólnych ZF, o powierzchni ok. 3 700 mkw.
REKLAMA
Grupa ZF w Częstochowie prowadzi działalność od ponad dwudziestu lat i jest jednym z największych pracodawców. Posiada 3 zakłady produkcyjne (Zakład Produkcji Pasów Bezpieczeństwa, Zakład Produkcji Poduszek Powietrznych oraz Zakład Elektroniki), a także Centra Inżynieryjne, których działalność obejmuje projektowanie i testowanie samochodowych systemów bezpieczeństwa. Ponadto w Częstochowie działa Europejskie Centrum Usług Wspólnych ZF, prowadzące obsługę procesów finansowo-księgowych europejskich zakładów Grupy ZF, Centrum Informatyczne oraz Globalne Biuro Zakupów.
Grupa ZF prowadzi w Polsce działalność w 7 lokalizacjach: Bielsku-Białej, Czechowicach – Dziedzicach, Częstochowie, Gliwicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W roku 2019 Grupa ZF w Polsce zatrudniała 8 000 osób (na dzień 31.12.2019). Obszar działalności ZF w naszym kraju jest bardzo szeroki i obejmuje zakłady produkcyjne, centra inżynieryjne R&D, centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR oraz dział ZF Aftermarket.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Lukasz(gość)
Nazywanie regionu geograficznego Europą Wschodnią, w którym leży Polska jest błędem. Ani kulturowo, ani geograficznie to nie jest to poprawne. Do Lizbony z Warszawy jest ok. 3300km, także do wschodnich granic Europy jest ok. 3000km.
Lukasz(gość)
Nazywanie regionu geograficznego, w którym leży Polska jest błędem. Ani kulturowo, ani geograficznie to jest to poprawne. Do Lizbony z Warszawy jest ok. 3300km, także do wschodnich granic Europy jest ok. 3000km.
REKLAMA