Duży kompleks biurowy w Warszawie zmienił swoją funkcję na...akademik Fot. Materiały prasowe

Duży kompleks biurowy w Warszawie zmienił swoją funkcję na...akademik

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny kompleks biurowy w stolicy przeszedł metamorfozę i zmienił swoją pierwotną funkcję na nową. W dawnym Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury 31 na Mokotowie od września działa akademik Shed Sky Living, należący do litewskiego inwestora 1 Asset Management.

• Przekształcenie dwóch budynków biurowych w komfortowy akademik dla ponad 730 studentów zajęło 11 miesięcy

• Nowo powstały projekt Shed Sky Living w Warszawie, należący do litewskiego inwestora 1 Asset Management, jest pierwszym przypadkiem w Polsce, kiedy tak stosunkowo młody budynek biurowy zmienił swoją funkcję

• Za przebudowę odpowiadała firma Colliers

– Przebudowa budynków biurowych stanowi odpowiedź na kluczowe wyzwania stojące przed współczesnymi miastami – niedobór mieszkań, konieczność skrócenia cyklu inwestycyjnego i zmniejszenia śladu węglowego, czego przykładem jest zmiana funkcji Lipowy Office Park. Dwa budynki biurowe, które do niedawna stały puste, obecnie tętnią życiem, zaspokajając potrzeby setek młodych ludzi – podkreśla Bartosz Jankowski, partner i dyrektor Colliers Define na Europę Środkową i Wschodnią.

– Mamy już na koncie trzy projekty co-livingowe w Polsce , ale tylko Shed Sky Living w Warszawie powstał w wyniku przekształcenia powierzchni biurowej w mieszkalną. Transformacja istniejących biurowców, zamiast budowania nowych projektów od podstaw, pozwala nam zaoszczędzić cenny czas – konwersja zajmuje około 12 miesięcy, podczas gdy realizacja od zera około 24 miesięcy. Wybór tego rozwiązania daje nam również dostęp do lepszych lokalizacji, ponieważ odpowiednie wolne działki w centralnych obszarach rzadko są osiągalne w rozsądnej cenie – mówi Matas Mockeliūnas, fund partner 1 Asset Management.

Prace nad konwersją dwóch warszawskich budynków w ramach Lipowy Office Park, zlokalizowanym przy ul. Żwirki i Wigury 31, rozpoczęły się pod koniec 2024 roku i zakończyły przed rozpoczęciem trwającego roku akademickiego.

Firma Colliers Define odpowiadała zarówno za kwestie projektowe, jak i generalne wykonawstwo, oraz wyposażenie obu obiektów. W procesie adaptacji wprowadzono szereg rozwiązań technicznych, które poprawiły efektywność energetyczną i akustykę budynku.

Shed Warsaw Sky Living to nowoczesna, wielofunkcyjna przestrzeń mieszkalna - na powierzchni 19 tys. mkw. powstały 582 pokoje (jedno i dwuosobowe) dla 733 studentów i młodych profesjonalistów. Wszystkie wyposażone są w aneksy kuchenne, łazienki i klimatyzację. Oba obiekty zaprojektowano w duchu współczesnego co-livingu, łączącego potrzebę prywatności z bogatą ofertą części wspólnych.

REKLAMA

Mieszkańcy mają do dyspozycji m.in.: w pełni wyposażone wspólne kuchnie, coworking i sale spotkań, kino, pokoje do nauki, pracownię artystyczną, yoga room, siłownię, pralnię, a nawet profesjonalne studio do nagrywania podcastów. Dodatkowo, w budynku C funkcjonuje recepcja z całodobową obsługą. Najemcy mają także możliwość wynajmu miejsca parkingowego.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Żwirki i Wigury 31, w pobliżu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Lipowy Office Park przed przebudową na akademik:

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA