Rockwell Automation zostaje w Katowicachźródło: Materiały prasowe

Rockwell Automation zostaje w Katowicach

Orzech
Orzech
REKLAMA
Amerykańska firma Rockwell Automation, globalny producent i dostawca automatyki przemysłowej i rozwiązań informatycznych, przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowo-biurowej w Katowicach. 
Siedziba Rockwell Automation przy ul. Roździeńskiej 49 to budynek produkcyjny wraz z częścią biurowo-socjalną o łącznej powierzchni ponad 17 000 mkw.
Śląska fabryka Rockwell Automation dostarcza komponenty automatyki przemysłowej na rynek europejski - w tym rosyjski - oraz do Afryki i Azji. Międzynarodowy gigant, który osiąga przychody przekraczające 6 miliardów dolarów rocznie, stawia na rozwój swoich oddziałów w Polsce.
- Polska jest istotnym krajem dla Rockwell Automation. Doceniamy potencjał i zaangażowanie polskiego zespołu. Katowiccy inżynierowie pełnią istotną rolę w rozwoju produktów, rozwiązań IT i usług naszej firmy. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej lokalizacji w Katowicach, która spełnia nasze oczekiwania i potrzeby produkcji zaawansowanych systemów technologicznych dla przemysłu, dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć umowę współpracy w ramach najmu tej nieruchomości -mówi Dawid Idzior, Członek Zarządu Rockwell Automation w Polsce.
REKLAMA
- Rockwell Automation zdecydował się na przedłużenie umowy w obiekcie należącym do Aviva Investors, planując tym samym rozwój swojej działalności na Śląsku. Rozmowy dotyczące przedłużenia kontraktu rozpoczęły się na kilkanaście miesięcy przed wygaśnięciem poprzedniej umowy najmu. Tak wczesne podejście do renegocjacji warunków umowy pozwoliło nam na wykonanie dla naszego klienta Aviva Investors gruntownej analizy potrzeb jego najemcy oraz zdiagnozowanie obszarów do optymalizacji w obecnej lokalizacji. Dzięki temu Aviva Investors umocnił długofalową współpracę z jednym z czołowych pracodawców w regionie, a stolica aglomeracji śląskiej sukcesywnie staje się zagłębiem produkcji automatyki przemysłowej oraz innowacji inżynieryjnej - podkreśla Ewa Foryś, Konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo - Przemysłowych, JLL
W procesie negocjowania nowych warunków kontraktu firmę reprezentowała agencja CBRE, natomiast właścicielowi budynku – jest nim Aviva Investors – doradzali eksperci z firmy doradczej JLL.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA