REKLAMA
Znaleziono 1113 wyników
W centrum Łodzi powstanie duża inwestycja mieszkaniowa w ramach "lex deweloper"? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Łodzi powstanie duża inwestycja mieszkaniowa w ramach "lex deweloper"? [WIZUALIZACJE]
Rada Miejska zadecyduje, czy w Łodzi powstanie kolejna duza inwestycja mieszkaniowa na bazie przepisów ustawy „lex deweloper”. Do Urzędu Miasta Łodzi wpłynął wniosek o ustalenie lokalizacji nowego projektu zabudowy mieszkaniowej, który inwestor chciałby zrealizować przy al. Piłsudskiego 82 – w miejscu Drukarni Prasowej i stacji benzynowej.
W Łodzi powstanie kolejna duża inwestycja w ramach "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie kolejna duża inwestycja w ramach "lex deweloper" [WIZUALIZACJE]
W Łodzi powstanie kolejna duża inwestycja w ramach "lex deweloper". Rada Miejskiej zaakceptowała wniosek o realizację inwestycji mieszkaniowej w trybie tzw. specustawy "lex developer". Projekt zabudowy kwartału między ul. Żeromskiego 94A a ul. Gdańską 129 został zatwierdzony.
Rozbudowa Monopolis: Zamiast biurowca powstaną mieszkania [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rozbudowa Monopolis: Zamiast biurowca powstaną mieszkania [WIZUALIZACJE]
Kompleks Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowany o nowy budynek mieszkalny. Rada Miejska wyraziła zgodę na realizację inwestycji firmy Virako, która powstała na podstawie przepisów tzw. „lex developer”. Decyzja otwiera drogę do zmiany funkcji działek przy ul. Kopcińskiego 60 – z usługowej na mieszkaniową.
Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowane. Zamiast biurowca powstaną mieszkania [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowane. Zamiast biurowca powstaną mieszkania [FILM+WIZUALIZACJE]
Kompleks Monopolis w Łodzi zostanie rozbudowany o nowy budynek mieszkalny. Rada Miejska wyraziła zgodę na realizację inwestycji firmy Virako, która powstała na podstawie przepisów tzw. „lex developer”. Decyzja otwiera drogę do zmiany funkcji działek przy ul. Kopcińskiego 60 – z usługowej na mieszkaniową.
Planowanie na zielono dla działki przy Bulwarach Wiślanych w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Planowanie na zielono dla działki przy Bulwarach Wiślanych w Krakowie
Dziś (13 maja), radni podejmą decyzję w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Rejon ulicy Skawińskiej”. Celem opracowywanego dokumentu byłaby zmiana przeznaczenie jednej z działek położonych w pobliżu Bulwarów Wiślanych na teren zielony, wolny od zabudowy.
Wrocław: Rewaloryzacja historycznego kwartału zabudowy na Tarnogaju. Pierwsza nieruchomość już w rękach deweloperaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Rewaloryzacja historycznego kwartału zabudowy na Tarnogaju. Pierwsza nieruchomość już w rękach dewelopera
Przedsiębiorstwo Budowlane Elin zapłaciło prawie 3 mln zł netto za teren przy ulicy Gazowej. Daniel...
[Warszawa] Saski Crescent z certyfikatem BREEAMartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Saski Crescent z certyfikatem BREEAM
Warszawski biurowiec Saski Crescent uzyskał certyfikat BREEAM in-Use na poziomie „Very Good” – zarów...
Rząd rozważa miliardowe wsparcie dla huty w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Rząd rozważa miliardowe wsparcie dla huty w Dąbrowie Górniczej
Rząd rozważa miliardowe wsparcie dla huty w Dąbrowie Górniczej. Prowadzi rozmowy z jej właścicielem, którym jest globalny koncern ArcelorMittal. O rozpoczęciu rozmów dotyczących możliwości udzielenia wsparcia finansowego hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej poinformował Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Przedmiotem negocjacji jest kwota sięgająca miliarda złotych, która miałaby zostać przeznaczona na modernizację pieca hutniczego oraz utrzymanie krajowej produkcji stali.
Do Polski trafiło 40 mld zł z drugiego i trzeciego wniosku o płatność z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Do Polski trafiło 40 mld zł z drugiego i trzeciego wniosku o płatność z KPO
17 grudnia do Polski wpłynęło 40 mld zł z drugiego i trzeciego wniosku o płatność z Krajowego Planu Odbudowy. To już w sumie 67 mld zł, które przyczynią się do dalszego rozwoju, innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki w nadchodzących latach.
Dworzec Bydgoszcz Zachód otwarty dla podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Dworzec Bydgoszcz Zachód otwarty dla podróżnych
Nowoczesna przestrzeń obsługi podróżnych w historycznej bryle, z usprawnieniami dla osób z niepełnosprawnościami oraz rozwiązaniami przyjaznymi środowisku – taki jest dworzec Bydgoszcz Zachód po zakończonej inwestycji. Z odnowionego dworca korzystają już pierwsi pasażerowie.
Energetyka wiatrowa: 200 tys. miejsc pracy, 75 proc. polskich firm w łańcuchu dostaw i wzrost PKB o 450 mld zł [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Energetyka wiatrowa: 200 tys. miejsc pracy, 75 proc. polskich firm w łańcuchu dostaw i wzrost PKB o 450 mld zł [FILM]
200 tys. nowych miejsc pracy, 75 proc. udziału polskich firm w zapleczu usługowym i produktowym oraz wzrost PKB o 450 mld zł – tyle może przynieść Polsce w najbliższych dekadach energetyka wiatrowa na lądzie i morzu. Warunkiem jest stworzenie odpornego, zrównoważonego i konkurencyjnego łańcucha dostaw. – Jest się o co bić – mówi Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW).
Powstanie reprezentacyjna część Radomia z wieżowcamiartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie reprezentacyjna część Radomia z wieżowcami
W liczącym blisko 200 tysięcy mieszkańców Radomiu, drugim co do wielkości mieście w województwie mazowieckim, powstanie nowa reprezentacyjna część, w której mogą powstać też wysokie budynki. Rada Miejska uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Malczewskiego – etap I”. To teren o powierzchni 4,8 ha, położony między ulicami Malczewskiego, Kelles-Krauza i Galileusza.
Jest pozwolenie na budowę dwóch 55-metrowych wież w Łodzi [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Jest pozwolenie na budowę dwóch 55-metrowych wież w Łodzi [WIZUALIZACJE]
Przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza w Łodzi rozpocznie się niebawem budowa wież mieszkalnych. Firma Budomal ogłosiła uzyskanie pozwolenia na budowę. To inwestycja, która będzie realizowana w oparciu o uchwałę Lex Developer, na którą Rada Miejska w Łodzi już wyraziła zgodę.
[Wrocław] Zamkną ulicę Suchą dla aut. Co z tramwajem? Urzędnicy: są ważniejsze inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zamkną ulicę Suchą dla aut. Co z tramwajem? Urzędnicy: są ważniejsze inwestycje
Po zakończeniu obecnie trwającej przebudowy, ulicą Suchą nie będzie już można przejechać samochodem...
Bolesławiec: Kolejny krok w stronę nowej komendy straży pożarnejartykuł
Pokaż artykuł
Bolesławiec: Kolejny krok w stronę nowej komendy straży pożarnej
Coraz bliższa wydaje się realizacja nowej siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu. Końcem l...
[Wrocław] Koniec deptaka na Kiełbaśniczej. Od czwartku znów można tam parkowaćartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Koniec deptaka na Kiełbaśniczej. Od czwartku znów można tam parkować
Od połowy listopada wrocławscy kierowcy znów będą mogli jeździć i parkować na ulicy Kiełbaśniczej. U...
[Wrocław] Wroclavia będzie jedyną galerią w mieście czynną w każdą niedzielę?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wroclavia będzie jedyną galerią w mieście czynną w każdą niedzielę?
Jak zakłada przyjęty przez sejmową komisję polityki społecznej i rodziny projekt ustawy ograniczając...
[Wrocław] Naziemne przejście dla pieszych na placu Dominikańskim. Jest wniosek do Rafała Dutkiewiczaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Naziemne przejście dla pieszych na placu Dominikańskim. Jest wniosek do Rafała Dutkiewicza
Stowarzyszenie Akcja Miasto przesłało do magistratu wniosek o wyznaczenie przejścia dla pieszych prz...
[Polska] Mieszkanie dla Młodych – od A do Zartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Mieszkanie dla Młodych – od A do Z
1 stycznia 2014 roku weszła w życie Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez mł...
Fundusze unijne na modernizację i rozwój województwa śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Fundusze unijne na modernizację i rozwój województwa śląskiego
W Muzeum Śląskim w Katowicach odbyło się IX posiedzenie Komitetu Monitorującego dla Województwa Śląskiego na lata 2021-2027, podczas którego podsumowano dotychczasowy stan wdrażania tego programu w regionie. W obradach uczestniczył wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Karnowski. Przy tej okazji Muzeum Śląskie otrzymało umowy na dokończenie kompleksowej rewitalizacji tej placówki m. in. ze środków unijnych.
REKLAMA