REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Co słychać na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Nowe autobusy dla MPK Łódź. Wiemy, kto dostarczy 63 pojazdyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe autobusy dla MPK Łódź. Wiemy, kto dostarczy 63 pojazdy
Na początku 2025 roku na ulice w Łodzi wyjedzie ponad 60 nowych autobusów. Miejski przewoźnik wybrał właśnie najkorzystniejszą ofertę.
[wielkopolskie] W końcu zatankujemy paliwo na trasie S8 pomiędzy Łodzią a podwrocławską Oleśnicąartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] W końcu zatankujemy paliwo na trasie S8 pomiędzy Łodzią a podwrocławską Oleśnicą
Polska sieć stacji paliw Lotos wygrała przetarg na dzierżawę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) w...
Łódź: Rusza budowa I etapu kompleksu biurowego Reactartykuł
Pokaż artykuł
Łódź: Rusza budowa I etapu kompleksu biurowego React
U zbiegu ulicy Kilińskiego i Alei Piłsudskiego w Łodzi rozpoczęły się prace budowlane przy realizacj...
Kupić mieszkanie? A może jednak wynająć?artykuł
Pokaż artykuł
Kupić mieszkanie? A może jednak wynająć?
Vantage Development startuje z nowym projektem – najem mieszkań.
[Warszawa] Pierwszy budynek mieszkalny w Polsce z certyfikatem BREEAMartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Pierwszy budynek mieszkalny w Polsce z certyfikatem BREEAM
Pierwszy etap warszawskiego Osiedla Mickiewicza autorstwa firmy Skanska z końcem sierpnia zdobył mię...
[Wrocław] Inwestycja przy Orawskiej coraz bliżej rozpoczęcia. Jest wniosek o pozwolenie na budowęartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Inwestycja przy Orawskiej coraz bliżej rozpoczęcia. Jest wniosek o pozwolenie na budowę
Siedem domów wielorodzinnych ma powstać przy ulicy Orawskiej na Ołtaszynie. Inwestor, po otrzymaniu...
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskim, przy wsparciu KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w woj. opolskim, przy wsparciu KSSE
Kolejna polska firma inwestuje w województwie opolskim, w południowo-zachodniej części Polski, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.). Tym razem w południowej części tego województwa, w pobliżu granicy z Czechami.
W woj. lubelskim powstanie odcinek drogi ekspresowej S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski Północ [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubelskim powstanie odcinek drogi ekspresowej S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski Północ [FILM]
W województwie lubelskim powstanie nowy, 8-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17 od Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego. Tym samym w budowie są już trzy fragmenty tej trasy, o łącznej długości niespełna 50 km, prowadzące w kierunku przejścia granicznego w Hrebennem.
Powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski Północ [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski Północ [FILMY]
W województwie lubelskim trwają pierwsze prace związane z budową nowego, 8-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 od Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego. Tym samym w budowie są już trzy fragmenty tej trasy, o łącznej długości niespełna 50 km, prowadzące w kierunku przejścia granicznego w Hrebennem.
W woj. lubelskim trwa budowa odcinka drogi ekspresowej S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski Północ [FILMY+WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubelskim trwa budowa odcinka drogi ekspresowej S17 Zamość Południe – Tomaszów Lubelski Północ [FILMY+WIZUALIZACJA]
W województwie lubelskim trwają pierwsze prace związane z budową nowego, 8-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 od Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego. Tym samym w budowie są już trzy fragmenty tej trasy, o łącznej długości niespełna 50 km, prowadzące w kierunku przejścia granicznego w Hrebennem.
Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę Młodzieżowego Ośrodka w nowohuckich Łuczanowicach artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę Młodzieżowego Ośrodka w nowohuckich Łuczanowicach
Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę z wykonawcą Młodzieżowego Ośrodka w nowohuckich Łuczanowicach. Zaprojektowanie, a następnie budowa obiektu będzie kosztować 3 574 400,00 zł brutto. Wykonawcą zadania jest firma Solstar Homes Sp. z o.o.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłaszają setki rekrutacji w całej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłaszają setki rekrutacji w całej Polsce
Rok 2026 to dla Polskich Linii Kolejowych czas intensywnej realizacji inwestycji oraz dalszego wzmacniania potencjału kadrowego. Skala prowadzonych projektów infrastrukturalnych, rosnące wymagania technologiczne oraz konsekwentne podnoszenie standardów bezpieczeństwa sprawiają, że rozwój kompetencji i pozyskiwanie wykwalifikowanych specjalistów pozostają jednym z kluczowych priorytetów spółki.
W woj. pomorskim powstaje odcinek drogi ekspresowej S6 Słupsk - Bobrowniki [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. pomorskim powstaje odcinek drogi ekspresowej S6 Słupsk - Bobrowniki [FILM]
W województwie pomorskim powstaje fragment drogi ekspresowej S6 od końca obwodnicy Słupska do Bobrownik. To ostatni odcinek S6 między Słupskiem a Bożepolem Wielkim.
Powstaje odcinek drogi ekspresowej S6 Słupsk - Bobrowniki [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje odcinek drogi ekspresowej S6 Słupsk - Bobrowniki [FILMY]
W województwie pomorskim powstaje fragment drogi ekspresowej S6 od końca obwodnicy Słupska do Bobrownik. To ostatni odcinek S6 między Słupskiem a Bożepolem Wielkim.
Finiszują prace na dojeździe od strony Warszawy do węzła S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiejartykuł
Pokaż artykuł
Finiszują prace na dojeździe od strony Warszawy do węzła S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiej
Finiszują prace na dojeździe od strony Warszawy do węzła na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiej. Od piątku (17 maja) kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów ruchu na obu jezdniach. Trwają jeszcze roboty wykończeniowe i dlatego obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na sierpień br.
Brakujący odcinek autostrady A2 przy granicy z Niemcami ze zgodą na realizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Brakujący odcinek autostrady A2 przy granicy z Niemcami ze zgodą na realizację
Bardzo dobra wiadomość. Wojewoda Lubuski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy jezdni drogi krajowej nr 2 do parametrów autostrady na jej przygranicznym odcinku w Świecku. To oznacza, że skomplikowany proces przygotowania inwestycji dobiega końca.
Dwie kolejne polskie firmy zainwestują w woj. śląskim, przy wsparciu KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne polskie firmy zainwestują w woj. śląskim, przy wsparciu KSSE
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE S.A.) nie zwalnia tempa i wydaje kolejne dwie decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji – dla firm działających w jednej grupie kapitałowej. Łączna wartość planowanych inwestycji to 8 000 000 złotych.
Łódzka Fuzja przyciąga kolejne koncepty gastronomiczne i usługowe artykuł
Pokaż artykuł
Łódzka Fuzja przyciąga kolejne koncepty gastronomiczne i usługowe
Kompleks wielofunkcyjny Fuzja, duży, rewitalizowany przez Echo Investment teren po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera w Łodzi, zyskuje kolejnych nowych najemców. W historycznych, zabytkowych oraz nowych budynkach otwartej na miasto południowej części kompleksu pojawiły się następne restauracje oraz koncepty z sektora fitness i beauty. Obecnie na terenie Fuzji, w północnej części inwestycji trwa rewitalizacja pozostałych obiektów wchodzących w skład pofabrycznego terenu.
Neptunie, wróć na rewitalizowany plac Nowy Targ we Wrocławiu!artykuł
Pokaż artykuł
Neptunie, wróć na rewitalizowany plac Nowy Targ we Wrocławiu!
Do władz miejskich trafiła petycja wrocławskich historyków, by na rewitalizowanym pl. Nowy Targ we Wrocławiu stanęła fontanna Neptuna w jej historycznej formie. – Idea odbudowy fontanny Neptuna nie jest tworzeniem turystycznej dekoracji, ale dowodem autentycznego poczucia zakorzenienia obecnych wrocławian, którzy chcą także dbać o dawne dziedzictwo miasta rodzinnego – piszą w uzasadnieniu zwolennicy.
REKLAMA